arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
mam dotaz ohledně příčiny vzniku akné. Domnívám se, nebo jsem se několikrát dočetla, že příčiny vzniku jsou vnitřní: hormony, zanesené střevo, játra, ledviny. Přispívá špatná životospráva atd..Akné trpím už cca 7 let, je mi 22, kožní navštěvuji sporadicky a vždy jsem dostala předepsán nějaký preparát na vnější užití (eryfluit, dalacin T, zinerit, skinoren..), který zabral jen na omezenou dobu. A hlavně nedokážu užívat 100% pravidelně. Dnes jsem byla na kožním a chtěla jsem řešit svůj problém z vnitřku, tedy třeba nechat si vyšetřit krev, abych zjistila pravou příčinu. Kožní mi oznámila že střevo ani játra za nic nemohou, ostropestřec který beru na játra je na nic a že je to TYP PLETI. Odcházela jsem dost rozladěná, přeci nemůžu mít TYP PLETI bedar!! Co si o tom myslíte? Jaké jsou příčiny vzniku akné?

Zkus navštívit jiného kožního lékaře, vždycky by se to mělo dát řešit, zkoušela jsi antikoncepci?

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Už navštěvuji druhou kožařku, tahle je bohužel naše známá, takže je mi hloupé odcházet. Hormonální to není, brala jsem belaru, jeanine cca 3 roky a stále stejné, na jaře jsem přešla z5 na antikoncepci, kterou jsem brala předtím a vyhovovala mi. Pleť stále stejná.

arrow
profile_image
ellie86
od 18. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Brácha má akné několik let a taky dostal všechny možné preparáty a po některých se mu to i zhoršilo, byl poslán i na endoskopii (vyšetření střev) a nic mu nezjistili. Podle mně to neví ani kožní, co je příčina. Jinak se mu to vždy viditelně zhorší, když sní tmavou čokoládu, pečené maso, kořeněná a ostrá jídla.

arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Alienora: dalacin T, zinerit, skinoren

Tohle mi dávala taky, i spousta jiných. Pak jsem začala brát antikoncepci a to mě zachránilo. Taky si myslím, že příčina je někde ,,vevnitř,,. Já bych šla za obvodní a poprosila bych jí, aby mě poslala na odběr krve, případně další vyšetření. Minimálně pro tvůj klid.

arrow
profile_image
perichorese
od 30. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Samozřejmě se teď všechno převádí na "hlubší příčiny", u akné tedy špatná fce jater, zanesená střeva atd. Nicméně já nevím - akné mi začalo v 15, kdy jsem naprosto žádné problémy se střevy neměla. Poté mi začali problémy se žaludkem a střevy, když mi bylo 18, ale to na akné žádný vliv nemělo. Když piju hodně, je to stejné, jako když piju minimálně. Takže nevím, nevím. Podle mne je klidně možné, že za to opravdu "jen" typem pleti - tedy mastnou pletí ..

arrow
profile_image
Etenité
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já nevím... proč by to nemohlo být typem pleti? Hodně mastná pleť má tendenci více zanášet póry, které se ucpávají a tak vznikají pupínky.Pokud se navíc kůže víc rohovatí, tak to akné zhoršuje. Dočetla jsem se, že vliv má i dědičnost a imunitní reakce kůže. Myslela jsem, že hormony (jako je antikoncepce) mají vliv práve na typ pleti (méně se mastí a celkově se zklidní). V pubertě se zase vlivem hormonů většinou typ pleti změní (víc se mastí) a proto vzniká akné. Proč by mělo akné vznikat z činnosti střev?

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám právě akné na velmi suché pleti. Můj problém je suchá plet a akné k tomu, takže přípravky proti akné od kožařky mi mojí suchou pleť ještě více vysušují, dělají se mi šupinky a olupuje se. Potřebuju hydratovat. Mastná opravdu není můj problém. Antikoncepce mi v tomhle ohledu nepomohla vůbec, pubertální akné jsem také neměla. Troufám si říct, že je mám stále stejné. Podkožáky opravdu jen velmi, velmi zřídka. O pleť se starám, čistím, masky, peelingy..
Co se týká dědičnosti, tak mamka také tyto problémy měla. Pouze však na pažích a zádech, obličej vůbec a v mém věku jí akné začalo mizet. Prostě nemohu uvěřit že je to typem pleti. Pokud je zanešené střevo, tak nemůže třeba v dostatečné míře vstřebávat živiny a z toho důvodu se pleť takto projevuje. Přijde mi to jako když napadne strom nějaký parazit zevnitř, projeví se to i na povrchu- kůře stromu. Stejně tak beru lidské tělo.
Ale co vím, nejsem odborník, proto se ptám co si o tom myslíte? Jestli příčina je opravdu jen typ pleti. Jsem vděčná za všechny názory.

Ověřit krev na androgenní hormony to přece není problém, ale to by ti ta antiko aspoň trochu zabrala, a to bys asi neměla kůži suchou. Také není problém udělat stěry z kůže, jestli na ní nežije co nemá.. ale to by tě spíš trápily hnisavé boláky.
To že nemáš podkožáky tzn. máš akné spíš drobnější a nehnisající?
Já tedy z vlastní zkušenosti propaguju Roaccutan. Ten vymete každýmu všechno, zatočí s bakteriema, a pak se uvidí. Když zlobí hormony, vrací se to, ale rozhodně v menším.

to může být i nějaká skrytá vnitřní nemoc.. třeba já jsem teď po operaci štítné žlázy a pleť se mi taky vrátila do puberty

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mufallo:
Taky jsem přemýšlela o Roaccutan, klidně bych podstoupila riziko, že je to takzvaný jed, ale nemůžu si to předepsat sama, leda že bych to navrhla mojí kožní. Ale to se bojim, že ona mi na to poví, že to zas tak hrozný nemam, že R je pouze na těžký případy.
Mam typ akné spíš červené pupínky po celém obličeji, ale i záda. S tím, že si je často rozškrábu, prostě to nevydržím (občas mi to pomůže, ale spíš uškodí)
Teď užívám ostropestřec mariánský - kapky a nechci to zakřiknout, ale zdá se mi, že mám pleť lepší.
Reaguji na lole:
Co se týká vnitří nemoci, taky mi to přijde víc logický než typ pleti..ale těžko na něco budu přicházet sama. Myslíš, že bych mohla požádat třeba o vyšetření krve obvodní lékařku? Není to hloupé? A neodkáže mě s tím spíš zas na kožní?

že tě pošle na kožní je hodně pravděpodobné. existují ale nemoci, které jsou v rodině a dědí se (třeba ta štítná žláza) tak třeba by ses mohla nechat preventivně vyšetřit jestli máš rozumného doktora... třeba poradí, když už tě to tak dlouho trápí

arrow
profile_image
venysek1
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Alienora: Můj problém je suchá plet a akné k tomu, takže přípravky proti akné od kožařky mi mojí suchou pleť ještě více vysušují, dělají se mi šupinky a olupuje se.

Když suchou pleť ještě vysušíš, tak se brání tím, že se sama zmastí a udělá se ti akné, to je logické!
Pak také záleží v jakém prostředí se pohybuješ, kde pracuješ, moc vlhko, moc sucho, prach atd, to vše na to pusobí.

arrow
profile_image
Nightmare
od 16. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Alienora:
Ahoj, ještě bych popřemýšlela o tom, jak se stravuješ - mně se pleť vždycky zhorší, když jím hodně pečiva, čokolády, atd...
Akné nemám, ale jakmile začnu jíst "špatně", pár pupínků se vždycky objeví... a tak se přikláním k variantě, že to může být příčina zevnitř.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já si myslím, že příčina je vždycky uvnitř. u všeho, nejen u akné.

jeden náš známý je cosi jako léčitel...já na tohle moc nevěřím, ale on už nevímkdy říkal, že za hrozně moc nemocí, i za ty, které dnes lékaři považují třeba za neurologické, mohou viry a bakterie. i za rakovinu, což se nedávno potvrdilo, jak to, že je nakažlivá, tak že (některá? nevím přesně) souvisí s viry. o akné říkal, že je taky vnitřního původu - zánět, špatně ledviny, špatná játra. a bacha na to - když vám doktor řekne, že je máte zdravá, neznamená to, že jsou. já doktorům nevěřím, vůbec žádným. o mně taky tvrdili, že mám dobré ledviny - ten známý ale řekl, že ne a ne, že je mám strašné, dal mi čaj a kapky, a nejen že se mi hodně zlepšila pleť, ale třeba dřív mi ehm...hodně páchl pot, a teď skoro vůbec. i když jsem skeptik, docela mu věřím. dokrotři neví a nikdy nebudou vědět všecko.

(taky nám vyléčil psa, nad kterým dva veti zlomili hůl, byl fakt strašně nemocný, a oni nedokázali zjistit, co mu je.)

tedy za mě - je to vnitřní. přemýšlej, jestli nemáš zánět, třeba gynekologický, zánět zubů, jestli se moc nepotíš...a klidně to může být hormonální. sestřenka měla akné, a jak se zamilovala, zmizelo. prostě hormonky začaly pracovat jinak.

strava na to asi taky má vliv, ale třeba u mě ne. můžu spráskat celou čokoládu, nebo ji měsíc nejíst, a akné bude stejné. tedy spíš ty moje černé tečky, kterých se už asi nezbavím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené