arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Několik let lítám od doktora k doktorovi a jsem pořád na tom samém místě. Pročítala jsem diskusi, kde holčina řešila svou příčinu akné a paní kožní jí řekla že je to pouze určitým typem pleti. Sama tomu nevěřím, je to podle mého určitý typ nemoci a vše se dá léčit. Jen nevím kde začít. Sama si myslím že u mne nehraje roli hormonální příčina, neboť se mi pleť také po HA nezlepšila. Ráda bych však zjistila, jak postupovat při hledání příčiny, za kým zajít, jaké testy podstoupit. Budu vděčká za jakékoliv rady někoho, kdo se po tomto také pídil a dosáhl výsledku. Děkuji.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já jsem teď byla u kožního a u mě to moje tvořící se akné má bezesporu hormonální příčinu. Dělá se mi jen na čele, před braním HA jsem měla pleť OK,při braní HA také a po vysazení HA se mi začalo akné dělat jak puberťákovi. Každopádně dermatolog mi potvrdil,že to jsou prostě hormony a taky stres - ten dělá hodně. Každopádně mi vypsal ještě žádanku na krevní test tj. játra,ledviny,šťítná žláza...je to sice jen pro kontrolu,aby se vyloučilo,že všechno ostatní je v pořádku a je to opravdu jen ten stres. Zkus tedy požádat kožní ať Tě pošle na krevní testy, může to být třeba štítnou žlázou popřípadě máš zanesená střeva a chtělo by to pročistit....popřípadě to může být i nějaká alerige na nějakou složku v potravě....

arrow
profile_image
markets
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A antibiotika jako léčení bakteriální infekce ti taky nepomohly?

Ačkoliv se moje pleť markantně zhoršuje při stresu, HA mi taky nepomohla. Byla jsem i na imunologii a žádnou alergii mi nenašli. Mám proto pocit, že je to opravdu typem pleti. V současnosti se mi pleť hodně zlepšila, ale nevím čím - slunce, pupalkový olej vnitřně, vynechání mléčných výrobků, vysušování pleti maskou a promázání Sudocremem?

arrow
profile_image
lila_star
od 29. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chce to vypozorovat, kdy se ti to třeba zhorší. Někdy to může být i reakce na určitou potravinu, na stres. Pokud to na tvé akné nemá vliv, zkusila bych zajít na kosmetičkou a probrat s ní jakou máš pleť a jak o ni správně pečovat - někdy si totiž to akné nesprávnou péčí můžeš zhoršovat (například hodně lidí si myslí, že akné je záležitost jen mastné pleti, tak používají různé vysušující přípravky přestože jejich pleť je suchá a tím si to zhoršují). Pokud ani tady není problém, zkusila bych to, co píše Jannnie - nějaké krevní testy, zkusit si nechat vyšetřit štítnou žlázu, určitě ale i ty hormony (pro jistotu). A taky se zamyslet nad tím, co jíš. Ono to totiž velmi často je provázané a nesprávná strava sice přímo akné nevyvolá, ale rozhodně zhorší.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky doporučím hodně pít, nedostatek tekutin může mít na pleť také hodně vliv......

arrow
profile_image
vilaamalka
od 18. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

téma akorát pro mě
akorát aby to nevyznělo tak jednoduše, prakticky skoro nonstop osypané čelo mám už asi půl roku, HA s tím nehne a ve stresu jsem prakticky konstatně (ne, nelze se mu vyvarovat). na krev chodím co půl roku, takže to je pod kontrolou.
...no a co teď s tím můžu udělat já?

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na vilaamalka: Moje kožní mi vzala vzorek přímo z akné, prostě to propíchla a vzala stěr. A zkusit ješště tohle, jestli nemáš nějakého "koka"
Jinak, mě se pleť po vysazení HA hrozně zhoršila a po nasazení opět zlepšila a nemám ani pupínek, takže se obávám, že mé bude hormonálního původu.
A dá se s tímto hormonálním akné vůbec něco dělat? Zlepší se po nějaké době po vysazení? Čím se léčí?

arrow
profile_image
Carolinee
od 15. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji markets: A antibiotika jako léčení bakteriální infekce ti taky nepomohly?

Mne antibiotikách lékařka třeba vůbec neřekla, tedy spíše se ani nezajímala o to, proč to vlastně je, zda je to hormony, bakteriemi či alergií. A to jsem jich vystřídala nespočet, včetně hlavní nemocnice. Dají se nějaké testy vyžádat? Přece nedá lékař antibiotika jen tak.

arrow
profile_image
L_ucie
od 5. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem taky mívala otřesnou pleť, celou osypanou...No zlepšila se mi po HA Minerva...teď ji mám naprosto bezproblémovou, žádné akné ( pouze při menstruaci mi nějaké ty pupínky vyskáčou). Jinak doporučuji ŽÁDNÉ sladké, hodně pít čistou vodu, popř. si zajít i na hloubkové čištění pleti ke kosmetičce, což mě osobně taky hodně pomáhá, jelikož se mi dost ucpávají póry. No a každopádně kvalitní přípravky na pleť, ale to už by ses měla poradit buď s dermatologem, nebo kosmetičkou. I když taky dost záleží na věku...Pokud jsi v pubertě, není se co divit..

arrow
profile_image
_BaRuSa_
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To by mě taky docela zajímalo. Akné mám už cca 5 let, první možná tři roky jsem navštěvovala kožní, ta mi dávala různé mastičky, vodičky a různé piplátka, které buď pomohli na chvilku a nebo skoro vůbec nezabrali. A jednou za čas sem chodila na čištění pleti ke kosmetičce, to mi vždy na pár dní zabralo a měla sem pleť lepší. Jelikož sem ale viděla že kožní nemá smysl, tak sem se na ni vykašlala a začla s tím bojovat sama, pročítala sem něco tady na Omlázku a zkoušela a zkoušela. I mamka mi v tom pomáhala, ptala se v lékárnách, kosmetičky a podobně a kupovala různé mastičky, krémy, tabletky... Potom sme narazily na jednu paní, která se zabývá diagnostikováním pleti a mícháním krémů, mlík a sér. K ní chodíme už asi rok, tk jednou za 3-4 měsíce. Po těch krémech se mi zlepšila pleť tak o 50%, paní mi i doporučila pít vodu s citronem (to sem ale dost flákala), ale naučila sem se pít čistou vodu a bylinkové čaje. Zakázala mi pít a jíst mléčné výrobky, což taky úplně nedodržuji, ale dost jsem to omezila. Jednou za 4-5 týdnů chodím ke kosmetičce. Teď co jsou prázdniny na sebe ani nepiplu makeupy a pudry a po dovolené u moře se mi pleť taky mírně zlepšila. Teď mám pleť spíše suchou, ale přesto se mastí, na čele mám mírnou krupičku, na nose ucpané pory a pupínky už se mi dělají spíš na bradě a dole na tvářích, ale co mě trápí jsou šílené červené jizvy a skvrny. Jo a abych nezapomnělatak ještě beru kapky a tobolky na pročištění, to mi možná taky trošku zabralo. Achjo, jak ráda bych měla už pleť normální. Akné je boj na dlouhou trať.

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je mi 24 let takže myslím, že pubertou to nebude. HA mi nepomohla, jak jsme zmiňovala a kvalitních přípravků jsem vyzkoušela mnoho, taktéž doktory a léčitele.Stále se ale odbočuje od tématu tak tedy:

1) Hormonální testy - koho požádat?
2) Testy ze stěru zda se nejedná o koka
3) Pokusit se zdravě jíst, pitný režim
4) Kvalitní kosmetika - zkusit vystřídat apod.
5) Alergie na lepek?

Ještě mne napadá pokud je v těle zánět tak se taktéž projeví na kůži že? a to zjistím jak?

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _BaRuSa_: Teď mám pleť spíše suchou, ale přesto se mastí, na čele mám mírnou krupičku, na nose ucpané pory a pupínky už se mi dělají spíš na bradě a dole na tvářích, ale co mě trápí jsou šílené červené jizvy a skvrny.

Ano, já mám pleť velmi suchou, pokud nepečuji, okamžitě mám ekzémy ale zároveň se mi dělají pupínky. Jednou mi i jedna doktorka řekla že to může být projevem právě ekzému nebo reakce na užívání kortikosteroidů, které na ekzém používám když je hodně špatný.

Taktéž jsme měla zakázán lepek, mléčné výrobky (mohla jsem pouze kozí). Pleť se mírně zlepšila ale nevěděla jsme co jíst, lepek a mléko je skoro všude, tropické ovoce jsme také nemohla. Každá ráno jsem vstala a netušila co si dám ke snídani..k obědu ... jedla byhc jen zeleninu, české ovoce a víc snad nic.

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,
taky s akné už dlouho bojuji..hm, 10 let už vlastně Jestli ti HA nepomohla, tak bych fakt ty hormony vyloučila z možností, nebo jim aspoň nepřikládala moc velký význam. Mě také žádná nepomohla - 5 let braní té srajdy Diane a nic, tak na to kašlu, vysadím, horší už to nebude. Mastičky, péče..všechno možný vyzkoušený a taky žádná změna. U spousty to, myslím si, hodně závisí na stravě, takže bych doporučila zkusit hodně pít, hlídat si dostatek vitamínů a minerálů, nějakou tu očistu těla, to by mohlo trochu pomoct.
No a pak je tu ten obtížnější pokus, ke kterému jsem se dosud nedokopala - zkusit najít jestli to fakt nemáš po nějakých potravinách, nejpravděpodobnější by mohl být trojlístek rafinovaný cukr-bílá mouka-mlíko. S tím někdo nemáte zkušenost? Že byste se to pokusily vyloučit ze stravy a pomohlo to?
edit: á, koukám, že jsem byla pomalejší

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Agigue: trojlístek rafinovaný cukr-bílá mouka-mlíko

Přijde mi, že bez toho mléka skoro nic nemohu. Pravidelně ho snídám, pečivo jím taktéž neustále. Ale je pravda, že vynechat jsem nikdy nezkoušela.

Tak já se holky přidávám k Vám, bojuju s příšerným akné už téměř rok (je mi 24). Po tom, co jsem si na kožním vydupala stěr přímo z boláků se zjistilo, že tam mám zlatýho stafilokoka. Takže mi vypěstovali autovakcínu, kterou jsem si téměř půl roku sama píchala. Během vakcinace mi přišlo, že mi to celkem pomohlo, ale jen co jsem přestala, mám to všechno zpátky. Fakt už nevím co s tím, boláky se mi tvoří pouze v oblasti brady, pusy a dolních tváří, jinak nikde.
Na začátku září jdu na imunologii, tak jsem zvědavá. V posledních dvou týdnech se snažím vynechávat mléčné výrobky a jím jen tmavé pečivo, ale zatím je brzo na to, pozorovat nějaký výsledky. Každopádně jsem z toho už šílená, makeup v tomhle počasí fakt nosit nechci, ale bez něj vypadám, jak kdyby mě pobodaly vosy, fakt hrůza..
Nemá někdo zkušenost, jak se zlatého stafilokoka zbavit?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené