Smazat

Přijde vám to normální?

Přijde Vám sobecké, aby v dlouholetém vztahu ve společném bydlení jeden (muž) vlastnil auto, dojížděl jím každý den do práce, kam to trvá 5min a druhý, který...

Přijde Vám sobecké, aby v dlouholetém vztahu ve společném bydlení jeden (muž) vlastnil auto, dojížděl jím každý den do práce, kam to trvá 5min a druhý, který teprve začal pracovat a na auto teprve šetří, vstával ráno ve 4 na autobus a vracel se domů o půl 5? A že muž na otázku, zda by žena mohla jezdit do práce daným autem (staré, ojeté, které už víc snad zničit nejde), odpověděl "ale tím do práce jezdím já"? Dále se chci zeptat, jestli považujete za normální návrh muže, že mu žena bude za každý měsíc posílat půlku nájmu na účet a zároveň se budou společně skládat vždy s hotovostí do speciální kasičky na jídlo, tzn. žena odešle peníze muži na účet, ten je vybere a oba společně dají do kasy stejnou částku... A aby muž odmítal návrh ženy "nemám ty peníze dávat do kasy rovnou"? Díky za odpovědi....
 
arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, prostě máš doma škrta. Ale pokud moc nevydělává tak je asi v pořádku že platíš půl nájmu i půl nákladů na jídlo. A to auto být Tebou neřeším. Když je někdo zvyklý jezdit autem tak se toho logicky vzdávat nechce..i když by se mu cesta protáhla třeba jen o 15 min..ale autem zaparkuješ hned u baráku, také přímo u práce.. Prostě je to jednak rychlejší ale hlavně pohodlnější.. Takže našetři si na vlastní

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dávat peníze do kasičky rovnou ale není dobrý nápad- co je v kasičce, jakoby nebylo a je příjemné dostávat penízky na účet, tuto část chápu. Kruté je to vstávání a neochota se trochu- trochu- obětovat.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když pominu to, že ten deníček je prostě napsaný ublíženým tonem i když ty to nevnímáš, tak prostě je

Dlouholetý vztah je co? Jak dlouho jste spolu? Jak dlouho spolu bydlíte?

na tvém dojíždění může příteli vadit, že spolu asi trávíte méně času než kdybys tolik nedojížděla, nicméně pokud se přes ten den aspoň na chvíli vidíte, tak to asi není až takový extrém a možná je nakonec i rád, že má část dne pro sebe. Případně by ho měl primárně on nabídnout tobě na půjčení, ty by ses doprošovat neměla (ne že by ses nemohla jednou slušně zeptat). Ať je to jakkoli, on si na auto vydělal nebo mu na něj třeba dali rodiče, on si ho koupil a je jeho, asi si ho fakt nekupoval na to, aby ti ho dal na tvoje dojíždění, to celkem chápu, a tobě nepřísluší posuzovat, co si s ním v rámci nějakých rozumných mezí dělá nebo hodnotit, zda by ti ho měl poskytnout na dojíždění či nikoli. A zřejmě asi nemáte vztah v takové fázi, že by se ho "vzdal" ve tvůj prospěch...což nemusí ale znamenat nic zlého, chlapi a auta to je kategorie sama pro sebe. Když kolikrát vidím, jak někteří chlapi na facebooku opěvují ty svoje rachotinky a jak je opečovávají apod., tak mi to přijde trochu úsměvné, ale asi k sobě mají zvláštní vztah. . Pak ti záleží i na autu za 50 000 Kč, když sis na něj musela vydělat.

Nicméně neříkám, že by mě malinko tento přístup nezamrzel, ale můj vztah s přítelem je očividně už někde jinde, tak to asi beru jinak a můj přítel si mě více rozmazluje, nicméně to narozdíl od spousty jiných žen neberu jako samozřejmost, protože to tak dneska u většiny chlapů bohužel není. Takže to co dělá tvůj přítel mi jako žádná hrůza nepřijde. A to dojíždění co popisuješ absolvuje dost lidí, nepřijde mi to až tak nějak extrémní oproti jiným.

a s těmi penězi je to snad jedno ne? oba platíte na nájem i na jídlo stejně, jde jenom o ten způsob?...podle mě může jít např. o to, že na některých účtech když uděláš určitž obrat tak neplatíš poplatky nebo něco podobného...Takže ne tohle by mi určitě nevadilo.

dle mého tě na příteli žere asi něco jiného, jinak bys takové věci asi neřešila...i to jak o vás píšeš jako o můži a ženě a v deníčku se stavíš do role chudáka nezní moc ok

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, přijde. Jestli je to jeho první auto, tak tím zvlášť. Hele, vem si, on si pořídí auto (ať je to jakákoliv šunka), ale pět dnů v týdnu ho máš ty. Kdyby to bylo společné auto, tak je to od něj sobecké ale takhle to chápu.. Chlapi a jejich hračky Ale na druhou stranu, já jsem vždy byla ta hýčkaná, tak nevím, jak bych si na tohle zvykala..alespoň občas by bylo milé mě vyzvednout a odvézt A to s nájmem a jídlem beru jako samozřejmost, pokud nevydělává vysoce nad průměr, což podle auta asi těžko Co tě žere? Že si tě nevydržuje a ty taky musíš hrábnout?

Jak dlouho do práce dojíždíš? Jak dlouho spolu bydlíte?
Vyděláváte přibližně stejně? Pokud ano, pak je v pořádku, že si náklady dělíte stejným dílem, pokud přítel vydělává víc a navíc investuje do dojíždění autem, i kdyby mohl chodit pěšky, stejná část by mi vadila. V dlouholetém vztahu, který se má někam posouvat a který počítá s jistým přístupem solidarity atd.
Vaříš? Uklízíš? Chystáš svačiny třeba? Co v domácnosti obstarává dlouholetý přítel? Má velké nároky na stravování? Tohle všechno by mělo hrát při rozpočítávání nákladů taky roli, pokud už to teda takto máte nastavené a partner po tobě vyžaduje půlku.
Rady, ať si našetříš na vlastní auto, jsou opravdu výborný. Nikdo nezná tvou finanční situaci a v situaci, kdy každý den dojíždíš do práce a rovným dílem přispíváš na bydlení a domácnost, oblíkat se nejspíš taky musíš, používat kosmetiku taky atd. atd., možná taky nic neušetříš, že.

V dlouholetém vztahu obecně už by partneři měli přemýšlet tak trochu společně, ne? Pokud by ti přítel chtěl vyjít vstříc a třeba pomoct našetřít na auto, možná by mohl pohnout zadkem a přenést ho do práce po vlastních a za ušetřený pohon vzít nákup sem tam místo tebe. Ale to tady nikdo za tebe nevyřeší, budete si muset sednout a všechny varianty vyříkat.

Píšu z mobilu, takže to nebudu príliš okecávat, ale - rozmazlování je jedna věc, vlastní auto druhá Pořiď si své, ojetinu koupíš levně - mne by se taky nelíbilo, kdyby mi přítel oznámil, že mým autem odteď bude jezdit on a já ať šlapu na mhd . Nebo si kupte společné a střídejte se...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji lenkam12345: To ne, to je pravda.

Tohle je docela zásadní - on si totiž může myslet, že bude platit auto a Ty jím budeš jezdit..... Takže je lepší mu hend s prosbou o použití auta říct, že se samozřejmně budeš podílet i na jeho provozu.....

Cituji lenkam12345: Mě jde spíš o tu situaci, kdy peníze dojdou a já musím potupně přijít a říct "přidala jsem do kasy tolik a tolik"...

Tak počkej, nerozumím moc jak tomu máte... Dáte oba do aksičky rovný podíl? taks e dohodněte, že každý měsíc budete dávat o něco víc než obvykle potřebujete a je to. Co se nespotřebuje, to si budete šetřit třeba na dovolenou......Anebo místo kasičky zařiďte společný účet a tam peníze posílejte.....

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

S těma penězma napůl je to asi v pohodě, sice by mi trochu vadil ten princip 'jedeme přesně napůl' ale v zásadě to není špatně. Já jen potřebuju mít pocit, že chlap není škrt, zvlášť pokud třeba vyděláváš míň a zároveń vaříš, uklízíš, staráš se o něj...to je podle mě přínos, který by se taky měl brát v potaz, nejen čistě finance. Pokud děláte všechno napůl, včetně domácích prací, tak ok, pokud čeká, že mu navaříš, vyžehlíš atd, tak bych to určitě nebrala.
S autem se divím, že ti sám nenabídl, že ti ho třeba dvakrát týdně půjčí, aby sis mohla přispat, ale chápu, že je to jeho auto a není jeho povinnost se ho vzdávat. Jen bych od milujícího partnera čekala, že mi bude chtít život co nejvíc ulehčit. A zase - pokud na tebe čeká až se připlahočíš busem z práce a uvaříš mu večeři, nechala bych ho občas bez večeře, že jsem unavená a vařit se mi nechce

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nelamentuj,našetři si pomalu ale jistě na auto a uvidíš,že to bude v pohodě.

Holky to jsou rady, prý "kup si vlastní auto" Auto sice můžeš pořídit levně, ale i jeho provoz něco stojí a podle příspěvků zakladatelky to nevypadá, že by měla peněz nazbyt. Ovšem mohu se mýlit

Reaguji na ILChazz: Souhlasím. Placení napůl je v dnešní době asi "normální", ale pokud si napůl dělíte i další povinnosti. S autem je to teoreticky asi taky "normální", je jeho a platí jeho provoz. Ovšem také by mě zarazilo, že by mi ho někdy nenabídl, abych to měla jednodušší.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji diamond_: Ovšem také by mě zarazilo, že by mi ho někdy nenabídl, abych to měla jednodušší.

Dobrá otázka,ale my nevíme,jestli ten chlap nemá třeba nějaký důvod,proč jí ho nechce půjčit. To ví jen ona.

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jak víme, že to ona ví? Co tady odprezentovala je obžaloba s nastíněním situace (nedá mi auto) a vysvětlením motivace pachatele (protože je to sobec), oboje očividně z jejího pohledu. Nepřekvapilo by mě, kdyby se ho na důvody jeho chování ani nezeptala.

Cituji Maria: Mně by to vadilo komplet všechno. Protože já potřebuji mít pocit, že je muž grand a gentleman. Že mne rozmazluje.

no já taky... a hlavně nejsem ranní ptáče, takže by následky brzkého vstání pocítil na mé náladě (a "ochotě" k sexu) a ještě mi to auto nanutil sám.

Cituji kopaj: Nepřekvapilo by mě, kdyby se ho na důvody jeho chování ani nezeptala.

A tak to chodí většinou. Přitom by se stačilo normálně v klidu zeptat a až pak dělat závěry.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nějak nechápu, co ti tak vadí. To, že při společném bydlení se lidi dělí o náklady za byt a na jídlo, je snad normální. Nebo čekáš, že si tě bude vydržovat? To auto je taky evidentně jeho, je zvyklý ho používat na cestu do práce, tak co?
Bydlíte spolu? Tak proč byste neměli nájem platit napůl? Nakupujete společné jídlo? Tak proč by ses neměla podílet stejnou mírou? Samozřejmě že pokud jíš jako vrabčák a on sní 80 % procent nakoupených potravin, tak je to něco jinýho, na druhou stranu byste se pak ale mohli hádat, kdo spotřebuje víc toaletního papíru a kdo ho teda bude příště kupovat ze svýho. Společná domácnost o tomhle prostě je, to by si měl každý uvědomit, než do něčeho podobnýho jde.

 

Váš příspěvek

Přijde vám to normální?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené