Smazat

Přílišná chladnost vůči lidem

Přeju pěkný den holky,
potřebuji poradit, jak se oprostit od toho hnusného štítu, co vůči, vesměs, chlapům mám.
Jsem taková už od malička. Asi výchova, taky osobnost. Nemám žádné špatné zkušenosti, proč bych si měla držet takový odstup od chlapů. Přisuzuji to také výchově. Rodiče mě nedokázali nikdy obejmout, pochválit, podržet, do něčeho nakopnout, nikdy- tobě to ale sluší.Nic, nic. Nebo cokoli, co by mi udělalo radost....
Mám hrozně tvrdou skořápku, ale nechci už taková být !
Je mi 24 let. A tolik chlapů se jen díky té odtažitosti na to raději vykašlalo, než čekalo, že se rozhoupu. Čím jsem starší, tím je to lepší. Dříve jsem nedokázala nikomu napsat ani jako první např. sms. Nedokázala jsem klukovi dát jen blbou ruku, obejmout ho (to vlastně nedokážu ani teď). Bylo mi proti srsti říkat kamarádkám zdrobněle. A to nemluvím o tom, oslovit svého přítele "miláčku".Nebo do očí říct miluju tě. Nedokážu sama přijít a dát mu prostě jen tak pusu, polibek.
Nevím jak to řešit, už mě to nebaví pořád poslouchat, jak jsem chladná. Že jsem jeptiška. Arogantní.
Nikoho si nepřipustím k tělu, aniž bych měla důvod.
Pár vztahů jsem měla to sice jo, ale ti kluci byli tak zamilovaní, že jim to bylo jedno.
Nejsem zlá, arogantní nebo nějak zákeřná. Uvnitř jsem pravý opak toho, co ukazuji navenek.
Někdy mám chuť si říct DOST. Na všechno se vykašlat, ten "štít" zahodit. Ale pak jak jsem v té situaci, zase si ten "štít" vytvořím. Tak to dál nejde..
 

Reaguji na akyna-00: Jsem překvapená kolik lidí má stejnou povahu. Jsem na tom úplně stejně. Rozdíl je akorát v tom, že mě to už nemrzí. Je mi jedno co si o mě myslí ostatní. To bude i tím, že jsem flegmatik.

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na crazyiik:
Mám Miluj svůj život od Luise L. Hay (tuhle jsem četla)
Láska, vztahy a přátelství od Don Miguel Hays (tuto ne, ale byla mi doporučena).

Ještě mi pomohl film Tajemství, který jsem viděla asi před 3 lety. Díky tomu jsem se naučila být optimistická. A to jsem doteď a hodně mi to pomáhá.

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kachorra: Je mi jedno co si o mě myslí ostatní.

Mně to právě jedno není...Právě se třeba s tím člověkem radši ani nezačnu bavit, protože si řeknu, panebože, co si o mě bude myslet, když s ním začnu mluvit a o čem s ním mám vůbec mluvit....no prostě hrůza!

Paradox ale je, že pracuju mezi hodně lidma, dělám v obchdě, kde musím hodně komunikovat a musím říct, že se to se mnou hodně zlepšilo

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Morgan le Fay: Ono si nevybereš i tam kde city byly se to může stát. U mě právě citově chladný nebyli. Např.: máma s babičkou mi pořád řikaly sdrobněle a samý tutununu a dělaj to občas dodnes a mě to vždycky hrozně vadilo když mi komolily jméno a řikam jim to doted'. Máma to ještě občas dělá a babička tak ted mluví na mího bratrance je mu asi 4 a vždycky mi naskočí husí kůže když to slyšim a on už z toho po náký době taky neni nadšenej. Jednou už jsem to prostě za celý odpoledne kdy jsem to musela na návštěvě poslouchat nevydržela a řekla jí at' s nim nemluví pořád jako s postiženym. Na chvíli si to uvědomila, ale pak to stejně zase začlo.

Reaguji na Kachorra: Přesně tak, taky na to uplně hledím Je fajn, v tom nebýt sama. Už jsem si myslela, že jsem taková snad jediná. Ale jak vidím, NE.

Reaguji na Rosemary: Díky za tipy. A ta první kniha, vzala sis z ní něco?

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, nemusí to být vždy výchovou, někdy se s tím už prostě narodíte. Já jsem třeba citlivý člověk a pár let zpátky jsem měla období, kdy jsem přemýšlela, jak je možné, že si v určitých situacích nevěřím. Samozřejmě, že se všude píše, jak za veškeré problémy mohou rodiče, takže i já jsem podlehla touze vinit právě je - najednou jsem měla dojem, že to je tím, že se se mnou maminka v dětství dost nepusinkovala. No, to byla blbost. Mamka mi jednou něco vyprávěla a zmínila se, že jako malá jsem vůbec nebyla na mazlení, až ji to samotnou mrzelo.

Taky nejsem typ, který by měl na někoho potřebu šišlat a ňuňat a vždycky jsem rostla, když jsem byla svědkem chování takových těch pipinek "milášku, nebolí tě hlaviška? že se tak mračánkuješ..." (a hlazení po čelíčku) a říkala si, že asi něco dělám špatně a že zřejmě tohle chlapi mají rádi. Sice to nedělám dodnes, ale postupem času nemám už takový problém dát najevo emoce. Asi to bude tím, že jsem pochopila, že být k okolí milá (někoho pochválit, pohladit) není vlezlost a není to trapné, protože většina lidí na to reaguje pozitivně.

Pokud vám to vadí (rády byste byly vřelejší, ale máte nějaký "blok"), tak to asi bude (třeba jen dočasný) problém se sebevědomím, nebo ještě pravděpodobněji strach z odmítnutí, nebo obava, že když dám najevo city, tak mi bude později ublíženo. Mnohem horší by podle mě bylo, kdybyste to vůbec neřešily a myslely si, že je to v pořádku. Co si budeme vykládat, my ženské máme tendenci se neustále podceňovat. Někdo tvrdí, že to je českou mentalitou a výchovou, někdo že to je větší citlivostí a že o všem moc přemýšlíme... těžko říct. V každém případě jsem přesvědčená, že s tímhle problémem se každá z vás, která se o to pokusí, časem vypořádá. Když to máte v sobě, umíte to dostat i ven (to zní hodně jako by to napsal nějaký chlap ) Některé věci /jako třeba neschopnost vyjadřovat se stručně/ se změnit ovšem nedají, že

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na crazyiik: Abych pravdu řekla, tak sice byla zajímavá, ale nijak mi nepomohla...Prostě když se ocitnu v nějaké situaci, kdy se mám nějak projevit, tak tam je zase ten blok. Ale za přečtení nic nedáš, já jsem totiž hrozná

 

Téma Přílišná chladnost vůči lidem je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené