arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,

v současný době mě začalo trápit akné, ale co mě trápí mnohem víc je, že se mi celkově zhoršila kvalita pleti. Nemám sice "krupičku" ale moje pleť je taková "hrbolatá" není vůbec čistá, do toho mě trápí zanesené a rozšířené póry a černé tečky na nose a bradě. Tečky jsou takové ty hodně "zažrané" a i když si obličej napařím, vymačkám, tak druhý den je mám zpět. Navíc když tohle udělám, tak si celý obličej prostě rozdrápu, protože musím hodně zarývat nehty, jinak to ven prostě nedostanu. Zajímá mě, jestli si myslíte, že se mi může kvalita pleti a celkově se těchto nedostatků zbavit, pokud budu pravidelně navštěvovat kosmetičku? Dokáže mě kosmetička černých teček a rozšířených póru zbavit? Občas, když vidím, jak mají některý slečny perfektní pleť, nechápu jak to dělají. Jak často bych měla kosmetičku navštěvovat?
Děkuji za vaše rady!

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mouka (téměř všechno obilí/ mléko / cukr. Někdo vyhraje genetickou loterií, jí jak prase, nestará se o sebe a vypadá dobře. Jiný cpe peníze do všech možných přípravků a přitom úplně základní věc je jídelníček. Tohle vše platí pro akné. (tyto tři látky jsou nejčastější alergeny, které lidské tělo může v průběhu života začít odmítat)

U kosmetičky budeš platit za náhodnou kosmetiku, která má mizivou šanci, že zrovna tobě pomůže... ale zase nevím v jakém stavu je tvá pleť. Jsou lidi co mají špatnou pleť a pak lidi co si myslí, že mají špatnou pleť...

Malá šance tam je, ale jídelníček je to hlavní na co by ses měla zaměřit, hodně štěstí.

Já teda musím říct,že jediné co mi pomohlo je pravidelná návštěva kosmetičky s dobrou kvalitou kosmetiky.. Po porodu a operacích v plné narkoze byla pleť hrozná a teď super. Hrozně fajn je chemický peeling od značky Bioline včetně kosmetiky z teto značky..šetrný a super! Doporučuji na 100% a plně spokojená. A neboj z prvu jsem tomu nechtěla věřit a nakonec jsem opravdu ráda,že jsem zkusila... Chodím tam přes rok a nemůžu si stěžovat a hlavně paní kosmetická je hrozně fajn paní :)

arrow
Neprodává v Bazaru

Důležité je stravování...nepiji mléko a jím minimálně smažené a kořeněné.Dále výběr kosmetiky...chce to ráno i večer vyčistit kosmetikou co ti vyhovuje,žádná drogerkova nebo z lékárny.Na kosmetiku si zajdi,ať ti poradí jakou zvolit.Trpěla jsem taky na vyrážky a ucpané póry a teď mám pleť pěknou,v 35 letech bez vrásek a pupínků.Důležité je si na ni během dne nesahat.Nepotřebuji ani používat makeup.

Bohužel spadám do kategorie dívek a žen které se musí neustále hlídat aby vypadaly k světu. Já mám v genetické výbavě hodně ošklivou a přecitlivělou pleť. Momentálně ke kosmetičce však nechodím a když ano tak jedině na čištění ultrazvukovou špachtlí. Na černé tečky mi pomáhá jedině správné odličování micelární vodou a poté dlouhá masáž krouživými pohyby s pleťovým mlékem (já ale při své spotřebě při masírování používám tělové mléko od Bionecosmetics). Dělám to ráno i večer a stačí dvakrát se hůře odlíčit a je to v háji. Taky si nesmím na pleť moc sahat, doma nosím culík, vyhýbám se jídlům s obsahem živočišných produktů (maso, mléko, máslo, vajíčka, sýry) a jím co nejvíc čerstvého ovoce, zeleniny, piji hodně čerstvé vody a když můžu nenosím make-up a straším kolemjdoucí A ještě jsem podstoupila léčbu s curracné (teď mám pauzu). Takže tak no... A pak že to my ženské máme jednoduché!

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mooney:
Já jsem právě nikdy neměla téměř žádné problémy s pletí ( kromě menstruace, kdy jsem se vždy osypala, což je ale normální ). Začlo to asi mými stresy v práci, které jsem měla a zároveň nervy doma. Dalo by se i říct, že vlastně za dobu, co jsem s přítelem, jsem a mám snad pleť nejhorší. Dřív jsem jedla normálně, neřešila jsem moc zdravou stravu, teď se občas i hlídám a je to prostě hrůza

Cituji Mooney: ale zase nevím v jakém stavu je tvá pleť. Jsou lidi co mají špatnou pleť a pak lidi co si myslí, že mají špatnou pleť.

Make-upem to zakryju, ale když se třeba usměju, tak ty černé tečky na bradě jsou prostě vidět. A bez make-upu je to hrůza, místy mám i červené flíčky po akné, rozšířené póry, a ty černé tečky na nose a bradě. Možná to není až tak šílená tragédie, ale nic pěkného to taky rozhodně nic.

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LittleAngel:
Myslíš, že mi ten peeling pomůže i na ty černé tečky.. Jedná se totiž o takové ty "zažrané" které skoro nejdou ani vymáčknout Naštěstí nemají úplně to černou barvu, jsou takové do šediva, ale stejně to nevypadá hezky Už vážně nevím co s tím.

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tamara79: Dále výběr kosmetiky...chce to ráno i večer vyčistit kosmetikou co ti vyhovuje,žádná drogerkova nebo z lékárny.

No to jsem právě dělala, a když jsem se pak bavila s dermatoložkou, tak mi řekla, že taková přehnaná péče mi naopak škodí. Takže jsem se naučila si pleť čistit jen večer, používám micelárku od biodermy, střídám s pleťovkou od Uriage a nebo Clinique Anti-blemish, poté postříkám termální vodou a nanesu krém. Občas použiju nějakou lokální péči na pupínek třeba. Taky používám různé čistící gely a masky a jednou týdně peeling. Ale sama na sobě jsem vypozorovala, že pokud je ta péče přehnaná, je to ještě horší Dermatoložka mi řekla, že čím víc budu pleť zatěžovat, tak tím víc bude náchylná a tím víc mazu se bude tvořit.

Cituji Tamara79: Důležité je si na ni během dne nesahat

Tak to je můj problém, neustále si sahám na obličej, drápu, nípu

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji classy and chic: vyhýbám se jídlům s obsahem živočišných produktů (maso, mléko, máslo, vajíčka, sýry) a jím co nejvíc čerstvého ovoce, zeleniny, piji hodně čerstvé vody

Já bohužel bez masa nevydržím, miluju ho. Ovoce a zeleninu ale miluju a dopřávám si ji celkem často. Naučila jsem si pít buď čistou vodu nebo vodu s citronem.

Cituji classy and chic: když můžu nenosím make-up

To já si teď bohužel netroufnu Doslova se stydím, ale doma chodím bez makeupu furt.

Cituji classy and chic: A ještě jsem podstoupila léčbu s curracné

Můžu se zeptat, o co se jedná?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji classy and chic: vyhýbám se jídlům s obsahem živočišných produktů (maso, mléko, máslo, vajíčka, sýry)


A z čeho bereš bílkoviny? Ptám se, protože jsem vysadila mléčný výrobky a i vajíčka (přesně kvůli akné). a maso mám většinou k obědu, k večeři se snažím nějakou luštěninu, ale ne vždy to vyjde a cítím, jak mi ty bílkoviny chybí (celkem dost sportuju).

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Hannahka: A z čeho bereš bílkoviny? Ptám se, protože jsem vysadila mléčný výrobky a i vajíčka (přesně kvůli akné). a maso mám většinou k obědu, k večeři se snažím nějakou luštěninu, ale ne vždy to vyjde a cítím, jak mi ty bílkoviny chybí (celkem dost sportuju)

Taky se celkem divím, neumím si představit co bych jedla, kdybych tohle všechno vysadila Osobně si myslím, že to člověku nemůže prospívat, ba naopak spíš škodit. Já bych byla úplně bez energie. To tělo to prostě potřebuje..

arrow
profile_image
Daisy1
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kolomoni: Tečky jsou takové ty hodně "zažrané" a i když si obličej napařím, vymačkám, tak druhý den je mám zpět. Navíc když tohle udělám, tak si celý obličej prostě rozdrápu, protože musím hodně zarývat nehty, jinak to ven prostě nedostanu.

A co budeš dělat potom, až budeš mít jizvy? A jasně, že pravidelná měsíční kosmetika pomůže. Černý tečky a zanesený póry ti vyčistí buď ručně nebo špachtlí a jestli máš záněty anebo jsou tam podkožní záněty, tak tě pošle k dermatologovi.

Akné nezpůsobuje jen strava. Může za to stres, dědičnost, hormony.

Bílkoviny beru z luštěnin, obilovin, ořechů a semen Upřímně získat ve veganské stravě bílkoviny není nic náročného. Nejprve jsem se toho bála tak jsem si psala deníček na kalorických tabulkách. A dokonce jsem občas měla přes limit doporučené denní dávky. Jediná důležitá věc je suplementovat vit B12 který se přirozeně vyskytuje (pardon ale jak jinak to říci) v hovínkách (tvoří se ve střevech) a pak v mase (zvířata také suplementují). Tvrzení že veganská strava může tělu ublížit je hloupost, ano, může ublížit jednotvárná strava, ale to pak nezáleží jestli jíte maso či nikoliv.

Jinak Curracné je lék, velmi drastický abych byla upřímná, ale funguje. Ale dle toho co jsi psala jsi podvědomě nejspíš nespokojená ve vztahu. Já trpěla zase na migrény, to byly samé testy, léky a podobně. No a když jsem se rozešla migrény přestaly. Kdysi lékaře zajímalo jak žiješ, znaly rodiny a brali v potaz lidskou psychiku. Dnes dělají z takovýchto lidí "šamany" že je to hloupost a raději do nás cpou léky které pomohou od jednoho problému ale způsobí tři další .

PS: Neberte to osobně ale k tomu tématu veganů [youtube=https://www.youtube.com/watch?v=zQid3Y5cn sE]

arrow
profile_image
Aikosuki
od 12. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych doporučila se pořádně zaměřit na pěči pleti doma. Mívala jsem problémy s pletí, ale zvládala to perfektním makeupem, teď chodím ven i bez makeupu.
Začala jsem dělat masky ze zeleného jílu pěkně domácí tak 2x týdně, a pořádně čistit a hydratovat. To jsem se naučila z youtube pod heslem: korean skin care routine. jsou to holky pečlivý! Po roce má pleť jako vyměněná. Výborné jsou i biofáze Nobilis Tilia a výrazné omezení živočišných produktů a mouky. Na kosmetiku si občas zajdu, ale spíše zarelaxovat a občas pak nadávám, že jsem akorát rozrýpaná a dávám se doma dohromady
I drogerka má kvalitní přípravky. Už se nějak vyznám ve složení, a třeba takový clinique bych na pleť prostě nedala. Používám Misshu, Nobilis Tilia, Ryor, Olay, The Face Shop (ten myslím v česku zatím není) není a skinfood.

Shrnuto podtrženo: ČISTIT, HYDRATOVAT A ZDRAVÁ STRAVA.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené