Smazat

Přítel odchází na vysokou - bude to fungovat?

Přítel odchází studovat do Prahy na vysokou školu a já zůstávám ve svém rodném městě, které je od Prahy vzdálený dvě hodiny cesty vlakem. Každý víkend by se sice vracel domů a on vše vidí pozitivně, ale já se bojím, že čas na sebe mít nebudeme, on si v Praze najde lepší život, zamiluje se zde a jednoduše se náš vztah rozpadne. Jsme spolu rok, oba se moc milujeme a máme harmonický vztah. Poslední tři měsíce jsme se ale viděli téměř každý den a já jsem si na něho tak zvykla, že už i po dni, co ho nevidím, prožívám neskutečný úzkosti a moc se mi po něm stýská. Máte někdo zkušenosti s podobnou situací a jak to vám klapalo, když vaše druhá polovička studovala v jiným městě?
 
arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nuiteeki:
To se obáváš správně, přece jen je Praha zajímavější, spousta lidí, spousta příležitostí....přijede na víkend, pak přijede za pár týdnů a pak už skoro ne
Opravdu necceš jít taky do Prahy? A co má vlastně přítel v plánu, až dostuduje, respektive jaký obor dělá, bude to uplatnitelné u vás? Nebo to bude vzdělání "pro Prahu"?

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem studovala v Plzni první dva roky, zatímco můj ex bydlel v Chebu. Pak se přestěhoval za mnou (a pak to krachlo). Za celou tu dobu, co jsem jezdila na víkendy za ním a nebydleli jsme spolu, tak nám to docela fungovalo, nikdy jsem neměla tendenci jít za jinýma a to jsem chodila do klubů a hospod několikrát do týdne a ještě jsme bydlela na klučičí koleji. Jestli spolu máte vydržet, tak vám to vyjde bez ohledu na to, kdo kde bydlí. Do Prahy bych šla jen z vlastní iniciativy, ne kvůli chlapa, nemyslím si, že člověk má svůj život podřizovat nutně tomu druhému. Nicméně bych nechtěla bez toho druhého být celý týden, kor když bych na něj byla zvyklá každý den. Probrala bych to s ním, jak to vidí a podle jeho reakce bych se rozhodla. Plus bych samozřejmě vzala v potaz svůj dosavadní život. Ty pracuješ nebo studuješ? Jak to vlastně máš?

 

Téma Přítel odchází na vysokou - bude to fungovat? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené