Smazat

Přítel odjíždí do Ameriky - vztah na dálku

Přítel odjíždí do Ameriky, kde bude studovat vysokou školu. Domů by jezdil jednou za tři měsíce na měsíc. Má takový vztah cenu? Šlo by žít 6 let vztah na dálku?

Dobrý den,
obracím se na vás se žádostí o radu, a kdyby měl někdo podobnou zkušenost, tak i vylíčením svého příběhu.

S přítelem jsme cca rok a půl, vztah je naprosto harmonický, moc se milujeme, ale kvůli nátlaku a vydírání ze strany rodiny musí odjet do Ameriky, kde by od dalšího semestru začal se studiem vš (co vím, studium by trvalo 6 let). Nechceme a nedokážeme se jeden druhého vzdát, a tak nás napadl vztah na dálku. Domů by jezdil zhruba každé 3 měcíce a byl by tu celý měsíc, a pak by byl v čr skoro 3 měsíce kolem hlavních prázdnin.

Na jednu stranu si říkám, že ho nechci ztratit a momentálně je mým mužem života a dokáži si s ním představit budoucnost, ale na druhou stranu nemám žádnou jistotu toho, že mě po x letech nepošle k šípku...
A představa, že budu na narozeniny, svátek a všechny důležité události sama, nebudu tu mít oporu jako tomu bylo do teď, mě také děsí.
Tento rok nastupuji na lékařskou fakultu, takže si myslím, že budu mít sama práce až nad hlavu a první rok uteče rychle. Ale nevím, jestli chci prožít nejlepší léta života sama a v nejistotě...
Oběma je nám 20 let.

Jaký na to máte názor vy? Zkusili byste to nebo ukončili a začali žít nový život? Myslíte, že vztah na dálku má budoucnost?

Předem všem děkuji za rady a životní zkušenosti.
 
arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vztahy na dálku nefungují a nikdy fungovat nebudou a jestli ano tak pouze chvíli.

arrow
profile_image
Greg
od 29. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nesmysl...je konec

arrow
profile_image
MyselfLady
od 1. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Greg:

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

1. Přítel tam jet chce. Nic jakože ho rodiče ve 20 letech donutí a on brečí, že nechce, neexistuje. Není přece nesvéprávný..

2. Kdyby to byl rok, tak bych do toho šla a počkala, kdyby za to chlap stál. Možná se nějak dají zvládnout dva. Ale ve vašem případě, kdy jste mladí, nezažili jste pravděpodobně jiné delší vztahy, nastupujete na novou školu a do nového prostředí, kde potkáte spoustu jiných lidí a budete mít úplně nové starosti... tomu moc nevěřím, bohužel. 6 let je strašně dlouhá doba, možná kdybyste byli starší, měli děti, tak by vám stálo za to to vydržet, ale takhle nevím. Spíš asi každý potkáte brzo někoho jiného.

Je to škoda, asi jste se měli potkat později. Na druhou stranu nikdo netvrdí, že přítel za rok s tamní školou nesekne a nevrátí se do ČR natrvalo, to už by byla jiná. Takže bych to předem nezatracovala a počkala nějaký čas, jestli se situace nezmění, a snažila se udržet vztah aspoň přes internet

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud je přítel inteligentní a dostane tu šanci aby mu do roce zaplatili školu v zahraničí tak by byl blázen aby toho nevyužil a ten kdo tady tvrdí že kdyby tě miloval tak si najde práci .... Atd tak je hloupý. Každému je jasné že pokud využije teto příležitosti tak zřejmě bude mít pak možnost daleko lepší práce atd atd. 6 let je hodně možná nakonec oba potkáte někoho jiného kdo vi. Ale taky věřím tomu že te přítel velice miluje ale zároveň je mu jasné že jet je ta nejlepsi varianta protože popravdě kdo z vás by toho nevyužil že?

arrow
profile_image
MyselfLady
od 1. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na onsall:

souhlasím. Určitě to člověke hodně posune, nejen po té perspektivní stránce, co se práce týče.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mám pro tebe pozitivní příklad. Kamarádka má přítele Brita - 5 let spolu měli vztah na dálku, on sem přijel na 14 dní jednou za pár měsíců, pak zase ona jela tam...Po škole se ona přestěhovala za ním do Británie a klape jim to. Určitě bych to zkusila a nechala tomu čas. Neházej ale flintu do žita. Ve většině případů si myslím, že to nevyjde, ale jsou i výjimky

Reaguji na onsall: Tady někdo tvrdil, že

Cituji onsall: kdyby tě miloval tak si najde práci

? Mohla by jsi mi to prosím ukázat? Tady jen holky tvrdí, že to nebude tak, jak píše zakladatelka, že to oba obrečeli, že je mu rodiči vyhrožováno a že MUSÍ jet, ale myslíme si, že i sám v tom vidí klady a i on sám jet chce a jak píšeš ty, byl by hloupý kdyby toho nevyužil. Nic o tom, že kdyby zakladatelku přítel miloval, tak nepojede, se tu nepíše

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na alexiik031: to jak jsi to napsala tak to tak vyznělo, nebo já měla za to že to tak myslíš Pokud je kluk inteligentní tak je mu jasne že by byl blbec kdyby. Toho nevyužil ale víš co? Já něco takového zažila a mužů ti říci že člověk je nešťastný brečí atd ale chápe že je to pro jeho dobro, ale muže brečel a říkat si já ale jet nechci a kdesi cosi ale zároveň chápe že kdyby nejel byla by to ta největší chyba.

Zkusit to můžeš, ale také si myslím, že to nevydrží. USA je trošku jiný svět. Já když tam jela na jen na měsíc, tak jsem úplně zapomněla, že mám doma přítele (ještě k tomu to byl vztah na začátku) Ani nevím jestli by ho bavilo pořád lítat takovou dálku a bude tam spousta lidí a holek. Navíc, pokud by se mohl uchytit i tam, tak ho nic neudrží. Nechci být pesimistická, ale budete starší. Ty budeš mít své potřeby, které budeš chtít od vztahu a on ti je za těch 6 let nesplní a možná se i změní. Kdyby to byla taková láska, tak by neodjel tak daleko. Má tu možnost jet, tak jede, protože to i on sám chce. Vymlouvat se na rodiče je trapný

 

Váš příspěvek

Přítel odjíždí do Ameriky - vztah na dálku

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené