Smazat

Přítel se se mnou "asi" rozešel. Nevím, jak dál

Nevím, jak si vyložit naši poslední diskuzi s přítelem, připadá mi, že se se mnou asi chtěl rozejít, protože vyjmenovával věci, které máme jinak a co všechno se nám nevydařilo ve vztahu.

S přítelem jsem byla přes dva roky. První půl rok byl krásný a ukázkový, potom se staly určité věci, kvůli kterým se náš vztah ztížil - měl zdravotní problémy, nemohl sehnat práci atd. Nebylo to jednoduché, ale snažila jsem se ho podporovat a povzbuzovat. Žili jsme spolu 8 měsíců, ale nakonec mu nevyšla práce ve městě, kde jsme bydleli, tak se musel přestěhovat zpátky k rodičům, protože mu docházely finance a jinou nemohl sehnat. Náš vztah tím byl hodně ovlivněný, ale já věřila, že až bude mít práci, věci se dají do normálu. Trochu jsem tápala, jak to s námi bude dál a kvůli tomu jsem se do sebe uzavírala a tolik jsem mu neprojevovala city. Jednu chvíli už jsem si myslela, že se asi rozejdeme, ale pak jsme se viděli a já jsem si uvědomila, že s ním chci být. Jeho to asi dost trápilo, že ode mě neviděl zpětnou odezvu.
Nakonec se mu podařilo najít práci u nich, takže pořád žije u rodičů a já si říkala, že se věci zlepší, když má práci.

Od té doby jsme se viděli jen párkrát a naposled jsem si všimla, že je takový zaražený a něco ho trápí, tak jsem se zeptala, o co jde. On mi vyjmenoval x věcí, že jsme každý jiný, že každý jinak projevujeme city, že jsme měli těžký období a to nás poznamenalo a že na něj tlačí jeho rodiče, jak to bude s námi, stejně tak moje rodiče se ho na to ptají a on že je konečně rád, že má práci a potřebuje se nejdřív zařídit. A tak nějak mluvil, že jsem z toho měla pocit, že se chce rozejít, ale že to nechce říct naplno. Když jsem mu říkala to pozitivní a co všechno bysme mohli udělat, tak na to nereagoval.

Když jsme se ten den loučili, tak začal brečet. Mě to dost překvapilo, ale musela jsem spěchat tak jsem se s ním jen rozloučila.
Pochopila jsem to jako rozchod.

Docela mě to vzalo a není mi z toho dobře. Ten den v noci mi psal zprávu na dobrou noc, že si myslel, že mi to třeba může chybět, že jemu zpráva na dobrou noc chybí.
Druhý den na to mi psal dlouhou zprávu, že jsem pro něj znamenala všechno, že chtěl se mnou plánovat budoucnost a zestárnout, a že to byl jeho nejlepší vztah, ale že poslední dobou se nám to bortilo a že měl pocit, že ho nemiluju a že si myslel, že jsem smutná kvůli našemu vztahu. Když jsem mu na to napsala, tak ještě psal, že každý projevujem city jinak, a že mě asi zahnal do kouta a moc mi říkal, že mě miluje, protože chtěl vědět to vyznání lásky i ode mě. Že měl v sobě zmatek a nevěděl, jak dál, že na sebe bere zodpovědnost za sebe, za mě i za všechno ostatní.

Mě tohle opravdu ničí a nevím vůbec jak naložit s tím, co mi píše. Psala jsem mu, že si myslím, že šlo o špatné načasování a že celá ta situace vůči nám nebyla fér a že se teprve teď dozvídám věci, o kterých mám pocit, že jsem je měla vědět dřív, abych ho mohla dobře poznat.
Je mi z toho strašně smutno a nevím, proč tohe všechno píše, pokud se chce rozejít, ať se rozejde a nechá mě.

Nevím, co mám dělat. Připadám si jak použitý odhozený kus hadru, jak když jsem mu byla dobrá, když měl krizi a neměl práci, a teď, když má práci, tak mě vlastně už nepotřebuje.

Tohle je můj třetí vážný vztah a opět dopadl nezdarem. Nevím, proč, nevím, kde je chyba a už jsem z toho všeho unavená. Připadám si hrozně hloupě, nechtěná, opuštěná a že v životě nenajdu muže, se kterým budu šťastná a budu s ním déle, než dva a půl roku. Je mi 27 a to není málo.

Říkám si, že mu asi řeknu, že když jsme se rozešli, tak utneme komunikaci, že mi tohle nijak nepřispívá, nepotřebuji už slyšet, jak mu je z toho smutno a že je mu zle, když myslí na to krásné, co jsme spolu prožili. Opravdu ne.
 
arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji vilima: a kdyby se na tebe chtěl hned z fleku vykašlat a nic jsi pro něj neznamenala, už ti ani nenapíše, protože bys mu za to nestála. Já bych tomu prostě dala ještě šanci. Není nic snazšího než dělat ukvapená rozhodnutí.

Nikoli hromada mužů po rozchodu píše kvůli tomu že ví že je holka miluje a budou mít aspoň sex zadarmo.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji onsall: A nevykládá ti věty jako nezasloužím si tě nebo závidím tomu kdo si těl vezme!

Že jo, už vidím, jak se chlap dobrovolně vzdá ženské, když po ní tak strašně touží. Nebudeme si nic nalhávat, chlapi jsou v tomto "sobci" a rozhodně neuvažují stylem "strašně ji chci, ale nejsem pro ni dost dobrý, tak ji radši nechám někomu jinému" nebo teda nikoho tak "šlechetného" neznám, když ji chce, tak do ní jde (kolikrát i v případě, že je ženská zadaná)

Cituji onsall: Nikoli hromada mužů po rozchodu píše kvůli tomu že ví že je holka miluje a budou mít aspoň sex zadarmo.

přesně tak a jelikož je holka zamilovaná, tak se na tohle většinou chytí s vidinou, že to dají zase dohromady.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji onsall: nezasloužím si tě nebo závidím tomu kdo si těl vezme!

Ale tohle jí přece vůbec netvrdil.

arrow
profile_image
Lunna7
od 25. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall: Jenže jak vyplynulo, tak on si právě myslel, že už ho nemiluju a nejsem s ním šťastná....navíc on není ten typ, který si nechává zálohu kvůli sexu,to mi na něj nesedí.

arrow
profile_image
Lunna7
od 25. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall: To mi neříkal, že si mě nezaslouží nebo že někomu závidí. Ale jakjsem už psala, došlo spíš k nedorozumění z obou stran, které jsme si oba vyložili jako rozchod.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč na vás tlačí vaši rodiče ? Tedy, ty jeho chápu, možná chtějí, aby se synáček "osamostatnil" = sestěhoval se s tebou zpátky A tvoji ? Tlačení od rodičů do čehokoliv ještě nikomu nepřidalo na optimizmu ....
Tvůj přítel se s tebou tak nějak neuměle pokusil řešit nějaké problémy, které podle něj ve vztahu máte : že jsi poslední dobou nespokojená, že mu snad nedáváš najevo lásku, možná se i cítí trapně, že se od tebe nechal pár měsíců vydržovat, co byl bez práce ( alespoň jsem to tak pochopila ). Máš pocit, že by mohl mít pravdu - nebo se jen snaží tak nějak vycouvat ze vztahu s tím, aby nebyl za haj.zla, že ti vlastně rozchodem "chce dobře" ?

arrow
profile_image
Lunna7
od 25. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: Naši byli nesví z toho, že dlouho neměl práci a nikam se náš vztah neposunoval. Ale je pravda, že když do věcí kecají rodiče, tak to moc k ničemu nepřispívá, i když to myslí dobře...

To, že jsem byla poslední dobou nespokojená a chladnější, v tom má pravdu. Byla jsem unavená z toho dlouhého období, kdy neměl práci, tak jsem se spíš zaměřovala na sebe, na svoji práci a nechtěla jsem moc investovat energii do vztahu, protože mi přišlo, že už jsem ho zezačátku podporovala dost a vyčerpala jsem se tím. Zvolila jsem takový postup - zaměřím se na sebe a zbytek se uvidí. A to nás od sebe asi vzdalovalo a jeho to asi poslední dobou ničilo, protože mi říkal, že jediné, co chce, je vidět mě spokojenou a šťastnou, což neviděl.

Ale po té diskuzi, která pro mě znamenala rozchod, mi pak psal, že to jako rozchod nemyslel, že má v sobě zmatek, ale že mě má rád a nechce o mě přijít.
Tak si nemyslím, že chtěl ze vztahu vycouvat..

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lunna7: má v sobě zmatek

Cituji Lunna7: jediné, co chce, je vidět mě spokojenou a šťastnou, což neviděl.

Když neměl práci, tak asi těžko mohl očekávat, že budeš jásat štěstím bez sebe, že tohle je přesně to, co v životě potřebuješ, to je jasné Ale překonali jste to - díky tobě - a teď bych řekla, že je řada na něm, aby ti to tak nějak "oplatil" ( teď opravdu nemyslím pouze materiálně ! ) a udělal tě šťastnou - nebo alespoň s tebou jednal na rovinu - a ne vymýšlel různé hry na slovíčka a vnášel do vztahu zmatek. Tedy, alespoň tak by se měl podle mne zachovat chlap, kterému na tobě záleží. Neříkám, že mu to máš hned takto naskládat, ale možná by nějaký vyjasňující rozhovor v tomto směru pomohl, co to vlastně je ten jeho "zmatek". A co myslí tím, že se musí nejdřív "zařídit" ? Nemůže mít třeba pocit, že jej budeš tlačit do nějakých větších závazků ( rodiny, nebo tak ) ?

arrow
profile_image
Lunna7
od 25. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: No, to je dobrá připomínka. Mně totiž tak trochu připadá, že on si to až tak úplně neuvědomuje, že jsme to neměli lehký a jeho situace náš vztah negativně ovlivňovala a nevidí tam i to, že já ho po většinu času psychicky podporovala, ale trochu mě to vyčerpalo, a že bych si možná teď zasoužila nějaké uznání. To zní možná povýšeně, ale myslím to prostě tak, že i když je podpora partnera ve vztahu důležitá, tak není automatická a asi by měla být oceněna. Když teď nad tím přemýšlím, tak to se nestalo...jenom když nastoupil nedávno do té práce, tak říkal, že teď už to bude jiné a že ví, že to předtím stálo za houby.

Tím zařídit asi myslel, že si chce našetřit nějaké peníze, když byl dlouho bez práce. Možná, že může mít pocit, že na něj tlačím, protože před pár měsíci mi ujelo, že když už bysme spolu teda začali bydlet, že by asi bylo dobrý se zasnoubit....no, za tuhle hlášku se moc ráda nemám

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lunna7: když už bysme spolu teda začali bydlet, že by asi bylo dobrý se zasnoubit....no, za tuhle hlášku se moc ráda nemám

A reakce ? Tak co, tím jsi mu podle mne dostatečně dala najevo, že s ním "počítáš" , tak si nemá co stěžovat.
A zbytek nezní povýšeně, podle mne to opravdu tak je - akorát škoda, že mu to tak nějak nedochází automaticky. Tedy, nemyslím, že by si tě hned měl "z vděčnosti" vzít

arrow
profile_image
Lunna7
od 25. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: Byl z toho takový zaskočený, řekla jsem to v době, kdy neměl práci, tak asi nevěděl, co s tím...

Každopádně já teď moc nevím, co po té naší diskuzi, ze které vyplynul skoro rozchod, mám dělat. Normálně si píšeme jako dřív, ale vůbec jsme se nedohodli, kdy se uvidíme a tak. Tak vůbec nevím, jestli se ho mám zeptat, nebo to nechat na něm. Přijde mi, že teď se hrozně ponořil do té práce a to ostatní tak nechává, nevím....

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na vilima: Reaguji na Lunna7: neřekl toto ale podobné klišoidní věty.

Mě je to jedno on je chudák zmatený a neví co chce jo jasně tak tomu hezky věř teď když se k němu vrátíš tak ví že už si k tobě bude moci dovolit všechno good luck

arrow
profile_image
Lunna7
od 25. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall: Já už nevím právě, čemu mám věřit...ale vím, že je pravda, že jsem poslední dobou nebyla zrovna moc dobrou partnerkou.
Z čeho vyvozuješ, že neví, co chce?

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lunna7: kdyby s tebou chtěl být tak s tebou je pokud vím nenapsal ti že s tebou chce dal být sama píšeš že si píšete OK ale nic víc ani ti nenapsal chci těl vidět byt s tebou a nevím proste je jasné že řekl že je konec a co ty jsi nějak zareagovala ale on ví že bys mu mohla jednou dát Atd chlapi většinou hodně bývalých mají jako "zadní vrátka"

arrow
profile_image
Lunna7
od 25. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na onsall: Po tom, kdy jsem si myslela, že je to rozchod, jsem mu vůbec nepsala, ozval se on.
Ale narovinu se ho asi zeptám, jak to tedy s náma teď je...

 

Téma Přítel se se mnou "asi" rozešel. Nevím, jak dál je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené