Smazat

Přítel se u mě přiživuje

Ahoj,

Bydlím s nejlepší kamarádkou a mám přítele cca půl roku.)
On ještě studuje, bydlí u rodičů a nic jim doma neplatí, ke studiu si přivydělává celkem slušně( má kolem 15.tisic plus jeste 5 tisic za další brigádu u rodičů, kde se moc nenadře)
Já jsem si našla novou práci, kde mi platí 13.tisíc a z toho dávám něco kamarádce na společné bydlení, takže si umíte představit, že mi moc nezbude, všechno si financuji sama a rodiče mi nic nedávají(proč taky).
Problém je v tom, že přítel u nás spává minimalne 4x do tydne, pokaždé se koupe, nají se tu, nechává všude rozsvíceno( vždyť on to někdo zaplatí..), nikdy mi nepřinese nákup ani nic nekoupí a to se tu vždycky navečeří, nasnídá a o víkendu i oběd.
Nikdy mě snad na nic nepozval a nikam ani nechodíme.
Kamarádce to vadí, jak se chová, má pocit že mě jen využívá( je fakt, že snad nikdy se mnou nezustane cely víkend, vždycky příjde v pátek večer, počká druhý den do oběda a ve dvanáct hned odjede, pak opet přijede večer a odejde v neděli ráno)
Nevím, co si mám o tom myslet, kamarádka navrhla, aby nám měsíčně přispíval nějakou částkou na domácnost, ale nevím, jak mu to mám říct a hlavně nevím, o kolik si říct.
Co si o tom myslíte?
 
arrow
profile_image
Sasenka1
od 7. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Rychle pryč!. Je to rozmazlený sobec, očekává servis jako u maminky plus sex.
Dovedeš si představit život ve společné domácnosti? To ho neuživíš. A co kdyby bylo dítě? Najdeš si při mateřské brigádu? Jenže kdy? V noci? Nejde. Ve dne? Kam dáš dítě?

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já se jen dívím, že má někdo potřebu se zahazovat s takovým typem chlapů a doufat , že se to někdy změní. Jóó to je prostě trend dnešní doby , chlapi se nechávají vydržovat od ženských a je jich čím dál víc. A bohužel je v dnešní době tolik zoufalých žen, které jsou ochotny to tolerovat jen z jediného důvodu , aby nebyly sami.

arrow
profile_image
Mandelinka
od 4. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádka má pravdu a myslím si, že ty to sama cítíš. Řekni mu prostě na férovku, že by měl přispívat ... Buď ho to trkne a nebo je to nezodpovědný blbec. Aspoň ho z reakce trochu odhadneš

arrow
profile_image
Jessinka1
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Chrissen: Problém je v tom, že přítel u nás spává minimalne 4x do tydne, pokaždé se koupe, nají se tu, nechává všude rozsvíceno( vždyť on to někdo zaplatí..), nikdy mi nepřinese nákup ani nic nekoupí a to se tu vždycky navečeří, nasnídá a o víkendu i oběd.
Nikdy mě snad na nic nepozval a nikam ani nechodíme.

Tak to mi přesně připomnělo mého - naštěstí už - expřítele. Měl vlastní příjem na živnostenský list a spadal dokonce do věkové kategorie nad čtyřicet. Párkrát do týdne u mě přespal, na jídlo ani na bydlení mi nikdy nepřispěl, a nikam jsme nechodili. Bohužel jsem mu dala po pár měsících vztahu klíče od bytu. Brzy mi připadalo, že mám vyšší spotřebu vody, po loňském vyúčtování jsem dokonce pár tisíc doplácela, a pak jsem zjistila, že se ke mně chodil vykoupat a využíval toho, že jsem přes den v práci. Několikrát tam zůstal dokonce přes víkend (aniž by mi o tom řekl), když jsem jela k rodičům nebo jsem si někam vyrazila s kamarádkama, a všechno zase pěkně uklidil na původní místo. Později se s tím můj ex- ani netajil, všimla si toho dokonce i sousedka, která se divila, kdo to do mého bytu pořád chodí, když nejsem doma. Ušetřil tak aspoň celkem slušnou částku za bydlení Před Vánocema si dokonce půjčil na povinné ručení za auto a do dneška mi peníze nevrátil, byla jsem hloupá, že jsem si od něho nenechala podepsat smlouvu o půjčce. Mohl by si od Tebe třeba začít půjčovat peníze nebo bys mu ze svého zaplatila další věci. Klidně mu řekni, ať Ti začne přispívat na domácnost, když se to nezmění, tak bych do budoucna s takovým chlapem určitě nezůstala. Já jsem si po necelém roce uvědomila, že můj ex- byl jednoduše příživník, a jsem ráda, že jsem to s ním skončila, a příště bych si s nikým takovým nic nezačala.

arrow
profile_image
Enelya
od 8. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Trvala bych už od začátku, aby mi příspíval a pomáhal v domácnosti. Když by u mě tolikrát spal, tak by mi peníze prostě dával a něco někdy uklidit, vytřít, vyluxovat nebo prostě nějaká pomoc s úklidem by byla taky samozřejmost.
Strašně bych si nepřála, abych ho sponzorovala, když má peníze.
Ale to že nikam nechodíte atd, to by mě mrzelo.. Zkus to nějak nadhodit.
Ale přítel, který by měl problém mě někam pozvat nebo bez vyzvání něco zaplatit, když by měl práci a i peníze, to by u mě hodně klesnul.

arrow
profile_image
minax
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No neviem ako vy, ale podľa mňa je pre ženy úžasný pocit, keď ju muž niekam pozve, napr. na večeru, do divadla, alebo hoc len na kávu. Nejde asi ani tak o to, že ušetríme ako o ten pocit, že je o nás postarané. Ja svojmu priateľovi nedovolím aby mi zaplatil všetko, snažím sa, aby to bolo ako tak vyrovnané, ale koniec koncov platí viac on. Chlapi mali vždy v krvi ,,postarať sa o domácnosť,,. Neviem ako zakladateľke, ale mne by nesmierne chýbal ten pocit. A ako písala v niektorom z príspevkov, aj kamarát jej priateľa pozval jej spolubývajúcu - cudzí chlap cudziu ženu. Je to jednoducho slušnosť, minimálne navrhnúť že zaplatí. Ja síce tiež nie som zástancom teórie problém = rozchod, ale keď je taký po krátkej dobe chodenia, treba rátať s tým, že to bude už len horšie, a aj keď sa s ním o tom porozprávaš, možno síce ti niečo zaplatí. A osobne si neviem predstaviť, že budem vlastnému frajerovi každý mesiac účtovať všetko, a ešte ho nútiť aby zaplatil. Ale sto ľudí - sto chutí, podľa mňa by si len mala už teraz uvedomiť, že s ním veľmi nepohneš, a musíš s jeho prístupom rátať aj do budúcnosti. Lebo rozchody sú vždy ťažšie úmerne s dĺžkou vzťahu.

 

Váš příspěvek

Přítel se u mě přiživuje

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené