arrow
profile_image
zabicka
od 4. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

žiji s přítelem už 3roky a tak půl roku se snažíme o miminko, oba jsme zdraví, ale pořád nám to nějak nejde.. poraďte prosím

arrow
profile_image
BusyBee
od 17. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky. Mám také problémy s otěhotněním. Už je to druhý rok co se s manželem o mimi snažíme. Mám docela nepravidelnou menstruaci (někdy pravidelně a někdy se zpožděním 5 až 10 dní). Jsem z toho taky celá špatná, je mi 25. Před měsícem a půl jsem začala brát Calibrum Babyplan. Minulý měsíc jsem dostala fakt divnou menstruaci, se zpožděním a hrozně slabé (jen takový načervenalý výtok). Tento měsíc mám stejný problém. Nevím zda nejsem těhotná. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky za radu.

arrow
profile_image
Dančula
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,taky se snažíme s přítelem o miminko asi třičtvtě roku a pořád nic,gynekoložka mi říkala,že je u mě vše v pořádku,tak nevím.To si kupuji i ovulační testy a nic...Musím se svěřit se včerejší příhodou,třeba jste to taky některá zkoušela..Byli jsme u mojí sestry a bavili jsme se o tom,že zatím nám to nějak nejde a ona dostala nápad-ale nesmějte se.Mají dětský mikroskop a taky už zkoušeli zkoumat pod mikroskopem sperma a tak nám řekla,ať to taky zkusíme,že jsou tam krásně vidětTak jsme to vážně zkusili,ale u mého přítele tam bylo nějak hodně málo spermií vidět,nejdříve jsem nic dlouho neviděla a pak asi jen tak tři čtyři spermie a některé se ani nějak nehýbali.Zato od švagra to byl přímo proud živých spermiíTak jen doufám,že to nebude znamenat to,co mě napadá...říkala jsem si,že počkáme do konce roku,jestli se nám nepodaří otěhotnět,tak budeme muset asi k doktorovi...

arrow
profile_image
Mischelinek
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky už nějaký čas se s přítelem snažíme o miminko a nějak se nedaří.... Neřekla bych, že jsem na to nějak upnuta, protože se snažím soustředit na jiné věci, jako je zařizování nového domu a svatby.... Ale i tak pořád přemýšlím, čím by to mohlo být. Občas jak to tady pročítám, mě napadla jedna věc. Od narození mám problémy s páteří a skoliózou, hodně jsem dřív musela cvičit, ale teď už to nedělám. Ale že bych měla, to na sobě cítím. Myslíte, že by problémy s tím spojené mohly mít vliv na otěhotnění? Moc děkuju za radu, začínám z toho mít už docela strach...

arrow
profile_image
Goldenhair
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mischelinek: Od narození mám problémy s páteří a skoliózou, hodně jsem dřív musela cvičit, ale teď už to nedělám. Ale že bych měla, to na sobě cítím. Myslíte, že by problémy s tím spojené mohly mít vliv na otěhotnění?

je to možné, nezkoušela jsi cvičení podle Ludmily Mojžíšové? nejlépe je začít u fyzioterapeuta, ten ti srovná páteř a naučí tě záklandí cviky, pak cvičíš doma dál a prej to odblokuje páteř a možná se díky tomu mimi povede dřív..na omlazeni je plno diskusí i na Netu, tak si o tom něco přečti a zkus to

Reaguji na Dančula: jejda, no to je nepříjemné, že by byla chyba v manželovi? asi ti nezbyde nic jiného než ho dostat k lékaři na spermiogram a uvidí se...ale neboj, dneska se už skoro všecko dá léčit

arrow
profile_image
Dančula
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem dnes šla ke své gynekoložce,ta mě prohlédla,prý by mělo být vše v pořádku-to mi říkala už před rokem,dělala mi nějaké stěry i vaginální ultrazvuk,ještě jdu na odběry během cyklu a přítel jde v pátek na spermiogram,tak jsem zvědavá...Nevíte někdo,jestli u toho spermiogramu řeknou výsledky hned?a zda se za to platí?
A vlastně se snažíme o miminko ne třičtvrtě roku,ale rok a půl....(

Cituji Dančula: Nevíte někdo,jestli u toho spermiogramu řeknou výsledky hned?a zda se za to platí?

Neplatili jsme nic a výsledky byly za 14 dní myslím.

arrow
profile_image
Dančula
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsme byli na spermiogramu zatím jednou,ještě jdeme znovu za týden,chtějí dva vzorky,ještě přítele vyšetří,a pak nám řeknou výsledek.Zatím nevíme nic.Jinak já jsem byla u své gynekoložky na prohlídce,odebrala mě i na hormony a vše mám v pořádku...
Nevíte jak se pak postupuje dál,když bych já byla v pořádku a přítel ne?

Zrovna jsem četla diskuzi o miniinterupci, kdy se slečna bála nechtěného otěhotnění po jednom nechráněném styku. Jsem s přítelem 3 roky a spíme spolu po celou dobu bez ochrany, prášky neberu, nedělali mě dobře. Přítel si dává pozor, ale přece jen, myslíte že jsme po zdravotní stránce v pořádku když jsem za tu dobu neotěhotněla? Dítě zatím nechci, ale v budoucnu určitě jo.

arrow
profile_image
KajinkaT
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, chtěla bych Vás poporsit, zda-li byste mi mohli naspat Vaše zkušenosti s umělým oplodněním či o problému s otěhotněním a neplodností. Jak to všechno začalo a dále se vyvíjelo. Píši seminární práci na toto téma a chtěla bych tím pomoci i jiným ženám s tímto světově rozšířeným problémem. Moc by mi pomohlo i Vaše doporučení jiným ženám. Popř bych s Vámi udělala ráda rozhovor. Mnohokrát děkuji.

arrow
Neprodává v Bazaru

holky bolí umělé oplodnění?a jak to probíhá? díky

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na siamka:

Celkově to začíná tím, že si vybereš centrum asistované reprodukce, nejspíše někde v místě tvého bydliště.

Umělého oplodnění je více druhů - někdo bere za umělé oplodnění už inseminaci. To jest, že partner dá vzorek spermatu, oni to nějak přefiltrují, naberou do stříkačky (zjednodušeně řečeno) a v době ovulace vstříknou do dělohy. Někdy se ta ovulace ještě navozuje pomocí hormonů.

Umělé oplodnění jako takové je ale spíše IVF. To jest, že k oplození vajíčka spermí nedochází ve tvém těle, ale v laboratoři. Probíhá to asi takto: doktor individuálně ženě nasadí hormonální "léčbu", která zapříčiní, že ve vaječnících začne zrát více vajíček najednou. Hormony se píchají v podobě injekcí každý den do bříška. Může z toho bolet bříško - vaječníky se vlivem dozrávání vajíček zvětšují a to trochu tlačí. Ale nic hrozného. Asi po 10 dnech píchání injekcí dostane žena další injekci, která uměle vyvolá ovulaci - prasknutí obalu vajíček. To nastává asi 36 hodin po této zvláštní injekce.

Nastává druhá fáze - dostavíš se na odběr všech vajíček (někomu se "urodí" vajíček třeba 5, někomu 1, někomu 20, znám holky, že jich měly 40), to se provádí v krátké narkoze. Odběr tedy vůbec necítíš, provádí se tak, že přes pochvu napíchnou pod ultrazvukem vaječník, dostanou se až k vajíčkům a da injekcí odsají. Zákrok trvá asi 15 minut. Narkoza je krátká, takže jsi po ní docela ok. Asi dvě hodiny si poležíš, můžeš cítit bolest jako při MS. Můžeš taky lehce špinit.

Současně ve stejný den partner věnuje centru vzorek spermií. Nyní jsou dvě možnosti. Pokud jsou spermie dobré, pokud třeba příčina neplodnosti není na straně muže, spermie se prostě jen profiltrují a volně se pustí k odebraným vajíčkům a čeká se, kolik se jich takto samovolně oplodní. Pokud nejsou spermie dobré, laborantka si vybere ty, které se jí pohledově zdají ok (nedeformované, rychlé), nabere je do injekce a vpraví je přímo dovnitř vajíčka.

Nastává fáze čekání, kolik vajíček se oplodní. Každý den máš možnost zavolat si do centra a poptat se na "zdraví tvých dětí" Pojišťovna hradí vyvíjení 48 hodin, můžeš si připlatit vyvíjení až 120 hodin. Poté se vajíčka transferují zpět do dělohy.

Fáze transferu a čekání po transferu:lehneš si na lehátko, nožky hezky vysoko. Probíhá to jako gyn. vyšetření čípku pomocí zrcadel. Laborantka přinese takovou "hadičku", ve které je embryo nebo embrya, doktor je přes čípek zavede dovnitř. To může být trošku nepříjemné, protože se na to nesmí použít lubrikant, neb to ničí embrya. Ale vzhledem k tomu, že ta akce trvá tak 10 vteřin, opět nic hrozného. Hodinu si poležíš a jdeš domů. Doma nastává fáze čekání, až za 14 dní tě čeká krevní test. Můžeš si ale doma udělat těhotenský test, po 10ti dnech po transferu už by měl být vidět výsledek.

Dá se říct, že celá procedura jednoho cyklu IVF trvá měsíc i s čekáním na výsledek. Není to zadarmo, spousta věcí se často připlácí. Například hormonální preparáty - na ty nejlepší můžeš doplácet až 6 tisíc korun. Centra mají své vlastní ceníky, někde stojí to prodloužené "vyvíjení" třeba jen 2500, někde 6000. Platí se za zmražení nadbytečných embryí - třeba 3000. Platí se za to, když se spermie vpichují přímo do vajíček - někde 2 tisíce za vajíčko, někde třeba paušál 8 tisíc. Platí se za použití spermií dárce. Dá se říct, že jeden cyklus IVF vyjde pár tak na 15-25 tisíc podle toho, co si musí zaplatit navíc. Samoplátce platí za IVF cyklus tak 50-70 tisíc.

arrow
profile_image
Dančula
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslíte,že jde i jinak pomoci než umělým oplodněním?slyšela jsem o tom,že jde např.pomoci spermii tím,že ji dají do vaječníku a tím ji jakoby usnadní cestu...slyšela jste o tom některá?

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dančula: do vaječníku těžko, možná do vejcovodu, ale neslyšela jsem o tom

arrow
profile_image
venysek1
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Dančula:
je to umělá inseminace. Spermie se dají do vejcovodu, ale vajíčko musí oplodnit už samo, ale pomuže se jim alespoň přiblížit. Při umělém oplodnění ti vkládají už oplodněné vajíčko, které se musí chytit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené