Smazat

Problémy se sousedkou

Ahoj, vím že tenhle problém uvidíte jen z mého pohledu, ale přísahám, že si tohle nevymýšlím a je to přesně tak jak píšu, a prosím vás o radu, pište svoje zkušenosti a názory, díky :-)

Ahoj holky,
V bytovce pod námi bydlí sousedka, se kterou jsou problémy odjakživa. Nebudu to moc prodlužovat, jde o to, že z našeho balkonu k ní stékala voda když jsme zalívali kytky, dobře byla to naše chyba, tak jsme si pořídili větší podtácky a od té doby byl klid. Teď řešíme že bysme si nechali udělat okapničku aby k ní voda netekla ale bohužel momentálně na to nejsou peníze. No včera pršelo celý den, přišla jsem z práce a náš pes samou radostí že mě vidí, na balkoně skoro převrátil židli ve které bylo napršené, a ta voda jí stekla na balkon. Přišla zamnou a spustila že proč má zase na balkoně vodu atd. No o to by nešlo, když pršelo tak měl na balkoně vodu každý. Ale dneska jsem se dozvěděla že nás nahlásila na úřad s tím, že prý jí náš pes močí na balkon a že celé dny štěká. Se štěkáním byl dřív problém a stěžovalo si víc lidí, tak jsme to vyřešili protištěkacím obojkem, i když jsem byla zásadně proti tomu, ale jinak to nešlo. Takže předpokládám, že kdyby náš pes každý den štěkal, už by dávno někdo došel, tak jako to dělali dřív. Takže mi volali z úřadu že je na nás podaná stížnost a že za to může být pokuta a já moc nevím jak se mám bránit, protože ona si bude stát za svým. Sousedka je typ člověka co si rád vymýšlí. Ještě když bydleli v bytě moji rodiče a malý bratr jezdil na odrážedle, došla s tím že jí to budí děti, přitom žádné nemá. Vím že to vidíte jen z jednoho pohledu, ale i tak prosím o radu, jak se mám na úřadě bránit. Předem díky za odpovědi
 
arrow
profile_image
johanka89
od 16. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Napadá mě obejít dům a zeptat se, zda je to s tím štěkáním opravdu tak hrozné, i když díky tomu protištěkacímu obojku si myslím, že ne. Ať ti ostatní v domě podepíší, že pes je v klidu a nikoho neruší a s tím bych šla na úřad..

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V první řadě pro jistotu zkontroluj, jestli na stížnostech není něco pravdy. Zeptej se třeba sousedů, jestli není slyšet štěkání, když nejste doma. Také bych možná v době vaší nepřítomnosti zavírala dveře na balkon, aby tam pes neměl přístup a nemohl nic vyvádět. Pokud si sousedka vymýšlí, neměj obavy. Úřad to bude muset nějak řešit, provést kontrolu, ale to je asi tak vše. Bez důkazů žádnou pokutu nedostanete.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

souhlasím zjistit zda je to pravda, zda štěká a močí jak říká sousedka. Stěkání u soused a močení snad poznáš sama nebo víš zda to dělá.

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

holky ty sousedy určitě obejdu, dneska jsem ráno při cestě do práce potkala jednoho souseda, taky je to takovej prudil a nic o štěkání neříkal, a zrovna on kdyby něco slyšel tak by to řekl, ale pro jistotu se zeptám i ostatních..mám z toho trochu nervy, nechci platit žádnou pokutu za něco, co si ona vymyslela..

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

když byl ještě štěně a čůral občas doma tak jsem to poznala sotva jsem otevřela dveře, a myslím že kdyby čůral na balkoně tak to půjde cítit, protože se to vsákne do dřevěné podlahy..nemůžu to říct na 100%, ale myslím si že na balkon se nikdy nevyčůral.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Víš co, já bych v případě, že jsem si jistá, že na mojí straně nic závadovýho není, na ni nastoupila s tím, že si budu naopak já stěžovat na ni, za to, že mě osočuje a obviňuje z něčeho, co není pravdou. Každopádně bych si za ní ale zašla a chtěla vysvětlení, co konkrétně jí vadí, ať mi to dokáže, ukáže a tak nějak vůbec. Hlavně nedej znát, že se jí bojíš, ale naopak že jestli ona vyvolá konflikt, tak ty budeš bojovat. On tenhle postoj většinu chronických potížistů odradí, nepočítají s tím a nemají na to. Nervy nech ovšem stranou, tím bys ji akorát povzbudila.
(Je ovšem otázka, jestli její stížnosti nejsou oprávněný.)

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no jak říkám, zajdu se zeptat sousedů, a pokud mi řeknou že pes něštěká, tak na ni nejspíš nastoupím, protože už to fakt přehání..

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Takže mi volali z úřadu že je na nás podaná stížnost a že za to může být pokuta

? to jako z úřadu ani nepůjdou zjistit, jak to ve skutečnosti je?? Nevím tedy jak to chodí, ale podle toho co ti odepsali, tak si každý může vymýšlet, podávat stížnosti a lidi by platili jak mourovatý. Jinak bych, jak už psaly holky, obešla sousedy a rozhodně bych na úřadě řekla, že chci, aby zkontrolovali (očichali) místo, kde má pes čůrat. Kdyby se nic z toho nepotvrdilo, podala bych na ní stížnost já...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lady.s: Holky už Ti napsali co bys mohla udělat a já k tomu dopíši ještě svůj pohled na věc.

Je možné, že se mýlím, ale z toho způsobu jakým píšeš, to na mě zkrátka tak působí....připadá mi, že jsi hned se vším hotová, já, já chci, zdá se mi, že Ti chybí určitá pokora.

Nechci tím říct, že ignoruješ stížnosti a tak, to určitě ne, podle toho co píšeš, tak se to určitě snažíš řešit, ale působí to na mě prostě tak, že... no, dobře vy si stěžujete, tak abych neměla problémy, něco s tím udělám. Místo toho, aby ses sama zajímala o to jestli třeba neobtěžuješ nějak sousedy, aby ses s nimi snažila vycházet prostě protože bydlíte společně v jednom domě.

Příklad s tím zaléváním kytek... píšeš, že si přelévala a protože si sousedka stěžovala, tak jste pořídili větší misky. To je sice fajn, ale vhodnější a z mého pohledu i normální by bylo, když se Ti to začalo dít, že si začala přelévat vodu, protože to moc dobře vidíš, jestli si přelila nebo ne, tak jí za sousedkou a omluvit se jí s tím, že to neděláš schválně a co nejdřív to vyřešíš.

Příklad s pejskem, to je vlastně totéž, když máš psa, tak je normální si na začátku zjistit zda štěká v době nepřítomnosti, třeba tím, že obejdeš sousedy, řekneš jim, že máš pejska a zeptáš se jich, jestli, když nejste doma tak neštěká či prostě jinak neruší, pokud to Ty sama nevíš. V každém případě, pokud ano, tak se omluvíš a opět domluvíš se na tom, že se snažíš o nápravu.
Není v pořádku čekat na to, až si někdo začne stěžovat a pak to teprve řešit. Z toho, co jsi napsala, to na mě tak působí, že právě takhle jednáš, nejen Ty, ale i Tvá rodina.

Ono jde totiž o jednoduchou věc, když ukážeš snahu dříve, spousta lidí přimhouří oči, ale když reaguješ až na stížnosti, tak se prostě nabaluje jedna věc na druhou a člověk je nas..ý už "preventivně". Ono těch skutečných prudičů zase tolik není. Neříkám, že nejsou, ale je to hodně o přístupu a ten obtěžující jsi Ty, čili je na Tobě, aby Tvůj přístup byl co nejpřívětivější.

Povím Ti ještě jednu takovou věc, u nás jsou sousedé, před kterými jsem byla varována, že to jsou hrozní prudiči a ano, když na ně bude člověk koukat jako na prudiče a stejně k nim přistupovat, tak i jsou a přesto já s nimi nemám jediný problém. Dokonce jsme jim při stavebních pracích velmi nepatrně poškodili kousek jejich zídky. Mohla jsem to nechat být, protože nešlo o nic podstatného, ani na funkci, ani na estetiku, ale místo toho jsme se omluvili, protože bez ohledu na zásadnost, mi jim něco způsobili, domluvili jsme se na opravě a absolutně žádný problém nebyl a ani není.

Zkrátka nejde jen o to kdo, co, ale hlavně o přístup. Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, ale snad je k pochopení co jsem tím měla na mysli.

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Veselka10: Ano napsala jsi to srozumitelně a já bych ti to ještě ráda vysvětlila. To zalévání kytek, prostě jsem je na balkoně zalila a šla jsem domů, mezitím nejspíš voda protekla ale to já jsem už neviděla. Za chvíli přišla sousedka a upozornila mě na to, tak jsem dala větší misky. Takže to se nestalo opakovaně. A s tím psem, no přítel dřív bydlel ještě s rodiči, a v tom bytě byl zvyklý. Ale pak se přestěhoval ke mě a tady pes štěkal, protože tu nebyl zvyklý, takže asi ze strachu. A hned první den co jsme ho tam nechali samotného, na nás přijeli policajti. A to tam byl ze začátku pejsek sám asi hodinku. Takže naše sousedka moc tolerantní není. Tím se nechci nějak omlouvat, vím že je to náš problém a taky to řešíme, ale od toho co jsme si vyřešili toho psa a ted už neštěká, tak se všema vycházíme parádně, jen ta jedna sousedka je proti nám. A hrozně mě vytáčí to že si vymýšlí jen proto, aby nám uškodila. Přijde mi prostě nelogické to, že do nás hustila to že kvůli nám má vodu na balkoně, přitom tu vodu tam měl včera každý, protože celý den pršelo. My jsme dokonce měli vodu až v bytě ale nejvíc mě dostalo to že na úřadě řekla, že jí tam čůrá náš pes.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lady.s: Jasně, to jestli to přehání, jsem ani neřešila a vůbec nevylučuji. Spíš jsem chtěla nabídnout svůj pohled na věc, jak lze možná dojít ke smířlivějšímu řešení a ev. předcházení dalších problémů.

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

v pohodě, pro příště to určitě zkusím, kdyby to pomohlo bylo by to fajn..jsem ráda za každou radu

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lady.s:
No jo, lidi jsou různý a občas rádi škodí ostatním nebo aspoň prudí. S tím se budeš muset smířit. Ta policie, to je teda fakt síla Vsadila bych se, že kdyby tam celej den hlasitě brečelo opuštěný dítě, tak by na rodiče nikdo policii nezavolal...
Tvoje sousedka si patrně vždycky najde důvod, aby tě otravovala. Čímž nevylučuju, že jste jí "zaplavili" balkón při zalívání kytek, nebo že vám nepřiměřeně štěká pes. Takže jediná cesta je, abyste jí naznačili, že si to nenecháte líbit. Vy možná neděláte všechno ideálně, ale ona by si měla uvědomit, že když žije v baráku s dalšími lidmi, tak se vždycky něco najde. Jestli to nezkousne, ať si jde poustevničit někam do pouště. Mně taky vadí dupání vnoučat sousedů nade mnou a chrchlání souseda pode mnou... ale mám jim snad proto uříznout nohy anebo dát roubík? Prostě jestli nebudu schopná to snýst, tak se asi budu muset sama odstěhovat, protože určitý věci ke společenskýmu soužití a bydlení jaksi patří, i když se nám nemusí líbit.
(Ještě bych tě za vašeho psa ráda poprosila, abyste mu sundali ten příšernej protištěkací obojek, protože jestli to je to, co si myslím, tak to je vážně týrání zvířete. On brečí z nějakýho důvodu. Stejská se mu, nebo se necítí dobře v neznámým prostředí. I když se ti to možná bude znát divný, zkus si s ním o tom promluvit. Zvířata jsou chytřejší než si lidi myslí a velmi dobře rozumí tomu, co jim říkáme. Tak ho prostě zkus trochu uklidnit. On neštěká jenom tak. Vlastně ani nevím, proč si dva zaměstnaní lidi bydlící v paneláku pořizujou psa, kterýmu se nemůžou dostatečně věnovat a nabídnout mu to, co potřebuje a chce )

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak nové info..včera u nás byl policajt, protože si můj přítel pustil písničky a sousedka ho hned volala. Tvrdil nám že si celej barák stěžuje na našeho psa. Tak jsem se pak ptát všech lidí a všichni mi řekli že psa neslyší. uff...no jenže policajt stojí při sousedce, a vyhrožoval že půjdeme ke komisi..ale úplná pecka na konec-zrovna malujeme byt a celkově ho opravujeme, takže máme ted doma nepořádek..špinavý země od barvy a nějakej ten prach a přeskládanej nábytek..no a pan policajt nám řekl že by na nás nejradši zavolal hygienu jako by to nebylo málo..

 

Váš příspěvek

Problémy se sousedkou

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené