Smazat

Proč mají potřebu někteří lidé být ve vztahu ovládáni, i když říkají, že by to nesnesli

Inspiroval mě deníček "Proč muži lžou" a zajímá mě, proč se někteří lidé chovají jinak v závislosti na tom, s kým zrovna jsou. Jsou tedy vlastně úplně jiní, než jak jste je poznali vy.

Mám zkušenost s muži, kteří navozovali dojem, že jsou sebevědomí a nemají potřebu manipulovat se svou partnerkou, tedy že je možné mít s nimi rovnocenný vztah bez "hraní nějakých her". Beru to podle sebe, nikdy jsem neměla potřebu muže "uvazovat", či jim něco zakazovat, oceňuji svobodu a zároveň důvěru, druhému věřím a to samé očekávám já od něj.
Jenže se mi stalo např. po pár letech chození a společného soužití, kdy se objevilo něco z partnerovy strany pro ten vztah zásadního a nedělalo to dobrotu, tak jsem se ozvala a najednou jsem se např. dozvěděla, že jsem hysterická a netolerantní. A pak zjistíte, že ten dotyčný, který vás takto označil, chodí se slečnou, která ho hlídá, zakazuje mu různé věci. Mně se např. stalo, že můj bývalý, se kterým jsme chodili jen chvíli a já ho vždy brala jako člověka, který si nenechá nic líbit a je to osobnost, měl od další své známosti zakázáno mě zdravit. Podotýkám, že jsme se dlouho neviděli (rozešli jsme se kvůli vzdálenosti), nežila jsem tam kde on, s tou dotyčnou si začal až pár let po našem rozchodu a ona neměla žádný důvod. Takže to vypadalo tak, že když jsme se např. potkali ve městě a on šel s ní, tak mě pozdravil tak, aby si toho ta dotyčná nevšimla. Nebo jiná zkušenost, kdy si ten váš ex najde slečnu, která mu "nařídí" co a jak a ten chlap skáče podle ní a přitom ve vztahu s vámi vy jste se k němu takto nechovala a i on dával najevo, že tohle by nesnesl. Já to nedokázala a nedokážu pochopit.
Jsou to "nevyzrálé" osobnosti? Souvisí s tím nějak to, že si jedinci nízkého sebevědomí hledají někoho s vyšším, a časem ho začnou srážet?
Snad jsem to podala nějak pochopitelně a děkuji za vaše názory či zkušenosti.
 
arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba narazili na holku, která si je uměla omotat kolem prstu aniž by si toho všimli. Málokdo je bez slabého místa, přes které se mu lze dostat na kobylku. A když je člověk zamilovaný, tak dělá blbosti tak nějak z definice.

Protože "po pár letech chození" ( jak píšeš v deníčku ) je zcela jiná situace, než na začátku vztahu, kdy se protějšek jeví ještě nejistý, neznámý a je cílem jej dostat. Chytré manipulátorky vědí, že právě to je ta chvíle, když se nastavují (jejich) pravidla a zamilovaný chlap na to skočí. Ovšem potají zdravit, to už je dost silné kafe, to není chlap, ale pantofle ...
Mám kamaráda, který své první slečně za pět let nekoupil pomalu ani párek v rohlíku a té druhé po roce zásnubní prsten - ta první si to zdůvodnila bohatými sexuálními dovednostmi a zkušenostmi své sokyně, ale myslím, že to pouze o tom nebylo

Cituji kopaj: Málokdo je bez slabého místa, přes které se mu lze dostat na kobylku.

A takové slabé místo asi nejlíp najde osoba, která není do svého protějšku zamilovaná - protože zamilovanost do někoho nám svazuje ruce v pragmatickém a střízlivém odhadu jeho osobnosti, k naší vlastní škodě

Reaguji na kopaj: Jo, to chápu, ale pro mě to prostě není láska v tom pravém slova smyslu. Mít potřebu si někoho omotat kolem prstu, "dostat se někomu na kobylku" mě osobně přijde ubohé.
Znáte ve vašem okolí rovnocenné vztahy, kde se oba partneři respektují a milují, aniž by právě hráli takovéto "hry"? Já snad takovýto vztah zažila u svých prarodičů.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: Chytré manipulátorky vědí, že právě to je ta chvíle, když se nastavují (jejich) pravidla a zamilovaný chlap na to skočí.

To je jeden způsob, jak na to koukat. Na začátku vztahu se opravdu nastavují pravidla a nemyslím si, že je žena hned manipulátorka, když je schopná dát jasně najevo, co očekává. Je na chlapovi, aby zvážil, jestli mu za to ta dotyčná stojí.

Cituji LaArdilla: Znáte ve vašem okolí rovnocenné vztahy, kde se oba partneři respektují a milují, aniž by právě hráli takovéto "hry"?

Ano, pár jich znám a řekla bych, že sama takový mám. Ale v tomhle hodnocení jsem samozřejmě silně neobjektivní

Cituji ILChazz: nemyslím si, že je žena hned manipulátorka, když je schopná dát jasně najevo, co očekává

Ano, když se to takhle napíše, tak to vypadá hned jinak - pozitivně. To, co píše zakladatelka ( zakazovat, hlídat, nařizovat a potají zdravit ) je ovšem pomerně patologické, takže má reakce se vztahovala převažně k tomu.

Cituji dadabus: To, co píše zakladatelka ( zakazovat, hlídat, nařizovat a potají zdravit )

Ano, toto mám na mysli, to si myslím, že v "normálním vztahu" nemá, co dělat. A proto mě pak zarazí, když jedinec (může to být žena i muž), který dává najevo, prohlašuje, jak by toto nestrpěl, se najednou ocitne v takovém vztahu, kde je "pod pantoflem".

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji LaArdilla: Znáte ve vašem okolí rovnocenné vztahy, kde se oba partneři respektují a milují, aniž by právě hráli takovéto "hry"? Já snad takovýto vztah zažila u svých prarodičů.

Já ho znám u prarodičů, u rodičů a mám pocit, že v jednom takovém žiju

Jinak je prostě fakt, že někdo dokáže využít toho, jak je do něj ten druhý zamilovaný a nastavit i taková, poměrně nedemokratická pravidla. Ale musí to být v povaze - většina lidí se naučí, že pravidla se nastavují v začátcích vztahu a proto je lepší se nepřetvařovat a fungovat normálně a nedělat první psolední (například neobskakovat chlapa, ale chovats e tak, jak je přirozené). Ale některé holt mají povahu na to jít ještě dál a nastavit i pravidla, která jsou pro mě osobně neakceptovatelná (zákazy, hlídání apod.) a ten protějšek (většinou chlap), když je dostatečně zamilovaný to prostě spolkne a najednou s tím nemá problém. Asi proto jsou tak populární různé knihy typu "hodné holky se dostanou do nebe a potvory tam kam chtějí.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No ono to totiž není o tom, že si budeš hrát na přehnaně tolerantní partnerku. Potom se zdá, že je ti ten druhý u zadečku. Mezi lidmi to tak chodí. Každý si brání své teritorium a vždy je někdo ten více dominantní a více submisivní. Chlap i ženská zkouší, kam až mohou ve vztahu dojít a když je dotyčná tolerantní, že by za to dostala Oskara, tak ten chlap ví, že si může dovolit úplně všechno a vidí, že nemusí partnerce nic dokazovat, protože je spokojená se vším Lidi mezi sebou manipulují. Je to přirozené. Tolerance by měla být ve vztahu to určitě. Přijmout toho člověka takového jaký je a nesnažit se ho předělat a to umí málokdo.

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: A takové slabé místo asi nejlíp najde osoba, která není do svého protějšku zamilovaná - protože zamilovanost do někoho nám svazuje ruce v pragmatickém a střízlivém odhadu jeho osobnosti, k naší vlastní škodě

Jj taková osoba většinou vyhrává. Zatímco zamilovaná trpící oběť se neustále ptá Proč?
Netřeba někomu nadávat do podpantofláků a fůrií. Každý si najde svou polovičku, která mu vyhovuje a také ví proč.

arrow
profile_image
ladymiss2
od 26. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S něčim takovym se ted potýkám, ale já jsem právě ta druhá co je na tom asi líp. Když jsem se seznámila s přítelem hned na první schůzce což vlastně nebylo rande, potkali jsme se v jedný hospodě a zakecali se a tim to začalo, no od různejch témat jsme se bavili o svatbě a dětech a on řikal, že může ženskou milovat jak chce a nikdy se neožení a děti taky nechce. No po třech měsících přišel s tim sám od sebe, že za dva roky by si mě rád vzal a když budu chtít děti tak by je taky se mnou klidně měl, stará se o mě vaří mi atd. No a přede mnou chodil se ženskou stejně starou jako ona je mu 31, já jsem mladší o sedm let a byl to jeho první vážnej vztah předtim měl jen úlety. Řekl mi hned, že jí nemiloval, ale nechtěl být sám(čemuž se mi nechtělo věřit) ale to samý mi potvrdili jeho známí co je znali v tý době, že prý vztah to byl hlavně ke konci příšerný, samý nadávky atd. a že od tý doby co je se mnou je úplně jinej. Ještě ona měla malý dítě a prý většinu času trávil s nim bez ní takže ho trochu využívala jako náhradního tatku časem mu to došlo a nenechal se. Je fakt, že když jsme spolu začínali tak jsem byla tři měsíce po rozchodu a chlapi mě sr***li takže, jsem to měla tzv. v p**či, volal on je mě a já jemu nikdy, psal jen mě já jemu skoro ne atd., prostě jsem za nim nedolejzala ani se mi popravdě nechtělo, ale to neznamná, že nejsem zamilovaná. Jak víme tak chlapi to maj rádi když můžou dobývat. I když je fakt, že už po čtyřech měsících už jsem to trochu přehnala a bylo mi vynadáno, že už si myslí, že o něj nestojím a byla velká hádka. No ted už je to normální i v týhle komunikaci, ale myslim, že tohle nejvíc zabírá, když ta ženská dá najevo, že si z něj hned nesedne na zadek.

Cituji LaArdilla: Znáte ve vašem okolí rovnocenné vztahy, kde se oba partneři respektují a milují, aniž by právě hráli takovéto "hry"?

Já bych se docela hrdě přihlásila. Sice si nejsem úplně jistá, jestli rozumím tomu, na co konkrétně se ptáš, ale ano. Jsem ve vztahu, o kterém vím, že je pro oba ta největší životní výhra, která už se nikdy jinde a s nikým jiným nebude opakovat. Nejsem klasicky věřící člověk, naopak jsem výrazně pragmatická a co si nemůžu osahat, v to nevěřím... Ale my jsme to prostě měli zařízeno a posvěceno, jsem o tom přesvědčená. Mám vedle sebe přesně toho člověka, který do mě zapadá tak, že nemusím hrát vůbec nic a jediná moje obava je, aby nám do toho nevstoupila nemoc nebo jiná událost, kterou bych nemohla ovlivnit. Děkuju za něj každý den už několikátý rok.... Uvědomuju si, že mám obrovské štěstí a čím jsem starší, tím víc cítím, že ne každý se tohoto v životě dočká.

Reaguji na BlackCoffee: To je krásné, gratuluji a moc Ti to přeji.

Jak píšete o těch mrchách a zmiňujete např. ty knížky, tak jo, v jistém ohledu je třeba dát najevo svoje hranice, ale takový ty opravdu zákazy, příkazy, to mě přijde opravdu moc a hodně mě to právě zaráží na lidech, do kterých bych vůbec neřekla, že se až takto nechají ovlivnit. Mně by přišlo trapné, ponižující, říct třeba partnerovi - hele, tak odteď tuhle nebudeš zdravit. Samozřejmě z druhé strany, co je to potom za osobnost, která si toto nechá líbit.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Na začátku vztahu se opravdu nastavují pravidla a nemyslím si, že je žena hned manipulátorka, když je schopná dát jasně najevo, co očekává. Je na chlapovi, aby zvážil, jestli mu za to ta dotyčná stojí.

Pod tohle bych se podepsala. Je to fér na obě strany. Nejhorší začátek je hrát si na něco, co nejsi a pak se po půl roce snažit něco zvrátit a měnit..

Cituji BlackCoffee: Mám vedle sebe přesně toho člověka, který do mě zapadá tak, že nemusím hrát vůbec nic a jediná moje obava je, aby nám do toho nevstoupila nemoc nebo jiná událost, kterou bych nemohla ovlivnit. Děkuju za něj každý den už několikátý rok....

Přesně takhle to cítím já. Nikdy jsem se před manželem nemusela přetvařovat. Od prvního dne ví, co jsem zač a miluje mě takovou, jaká jsem. Nemusím si na nic hrát, vymýšlet si něco a spřádat plány, jak ho donutit, aby si něco myslel nebo udělal.. za absolutně nejvíc nejúžasnější považuju právě to, že to není výsledek mé nebo jeho manipulace, ale toho, že mi dva jsme se hledali, až jsme se našli a že jsme schopni podporovat a chránit jeden druhého, aniž bychom to nějak kalkulovali, prostě do sebe zapadáme jako puzzle Za to děkuju Bohu, protože tyhle věci si prostě neporučíš ani nenaplánuješ. Máš štěstí, když se stanou.. myslím to, že se potkají lidi, kteří se k sobě pasujou jako pr..l na hrnec

 

Váš příspěvek

Proč mají potřebu někteří lidé být ve vztahu ovládáni, i když říkají, že by to nesnesli

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené