Smazat

Proč máme my Češky tak malé sebevědomí?

Tak otázka je jasná..Pokládám to z toho důvodu ,že hodně cestuji a i žiji v zahraničí.Pokaždé když přijedu domů do Čech-Prahy tak vidím třeba krásné slečny,ženy které jdou s po ulici,hlava sklopená...Když jim někdo řekne nějaký kompliment tak to je hned..ale néé tu barvu a střih mám už dlouho..(právě jde od kadeřnice). Pak jsem v Itáliii či v UK nebo jinde a tam vidim tlusté,průměrné holky které si to vykračují v těsným legínách ze kterým jim lezou špeky a nikdo ani nepípne. Tady kdyby to nějaká slečna udělala tak český chlapi nebudou pozadu s ohavnýma komentářema. Pociťuji to i na sobě.V Praze mám strach se odvážněji obléknout.I přes to ,že vím ,že mi to sluší,že za mnou chlapi pískají tak stejně jdu s hlavou dolu a dělám ,že nevidím. V zahraničí si vykračuji hrdě i když mám sukni zastrčenou v punčocháčíš .Čím myslíte ,že to je?Že vetšina z nás češek (ne všechny samozřejmě máme tak malé sebevědomí? Myslíte ,že to je českými muži nebo výchovou?Či celou konzervarivní společností?Jsem zvědavá na vaše názory.




 
1. . .5678
arrow
profile_image
Natalia90
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Jinak mně zase přijde úchylný, když holka nemá do huby, nejede na dovolenou, pořádně nejí...jen aby se po ulici producírovala s novou LV. Což je tady běžně k vidění. To už radši tu paní s igelitkou, alespoň si na nic nehraje.

Tak snad je to její věc za co svoje peníze utrácí,ne. Pro tebe je lepší jet na dovolenou, pro ní je lepší kabelka a válení někde u vody jí nebaví. Já osobně bych si tak drahou kabelku nekoupila, bylo by mi líto těch peněz,ale někomu ne a nic proti tomu nemám a už vůbec bych neřekla,že je to úchylný
A stejně tak nechápu,proč by si měla holka s LV na něco hrát. Tady v ČR je to prostě takový myšlení...vidím někoho s drahou kabelkou na kterou si dlouho šetří a šup...hned si hraje na něco co není. Proč by si jen nemohl dovolit něco kvalitního a pro něj hezkýho, když si na to poctivě vydělá?

Reaguji na Natalia90: Jo no, jenže když čtrnáctiletá žába nežere, džíny si nekoupí ani když se jí prodřou v rozkroku, ale koupí si LV v monogramu, aby každej jako viděl, že má "jako ten luxus", tak to je pro mě chorý a to mi nevymluvíš

Chorá pro mě není milionářka, která nakupuje jen u Diora. Proč by nenakupovala, pro ni je to jak moje nákupy u Bati.

Jediný, co ty holky si za těžké tisíce kupují, je jakási SPZtka, která má naznačovat, jak nejsou bohaté a tudíž s vyšším společenským statusem. Prostě společenské hry, ze kterých je mi blbě.

Vcelku si myslím, že za co utrácí je opravdu její věc, ale já si mohu komentovat cokoliv

Reaguji na yvonne_s: jo máš pravdu, někdy nechápu, jak si může můj bratranec stěžovat na prachy a přitom prohulit měsíčně 4 tisíce....

arrow
profile_image
Natalia90
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Jo no, jenže když čtrnáctiletá žába nežere, džíny si nekoupí ani když se jí prodřou v rozkroku, ale koupí si LV v monogramu, aby každej jako viděl, že má "jako ten luxus", tak to je pro mě chorý a to mi nevymluvíš

Ještě NIKDY jsem neviděla čtrnáctiletou holku s pravou LV. LV si koupí holka, která rozumí módě a umí se k tomu i obléknout, ale čtrnáctka s dírou v rozkroku a nevkusnými hadry s potiskem by si pravou LV nekoupila (kde by na ní taky vzala,že)...Jó neřeknu,když má prachatý rodiče a máma nic jinýho než LV nenosí,tak holce jí koupí taky, ale tam už vidíš i jiný styl oblékání atd.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Natalia90: LV si koupí holka, která rozumí módě a umí se k tomu i obléknout

kdo rozumí módě a umí se oblékat má LV

arrow
profile_image
Natalia90
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lilliana: kdo rozumí módě a umí se oblékat má LV

Ten kdo nemá o módě ani tušení, pochybuju,že ví že je nějakej Vuitton co prodává kabelky za desetitisíce a pochybuju,že by si jí běžel koupit

arrow
profile_image
andreea
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Natalia90: Je pravda,že mladý holky (20-30) se oblékají už lépe,ale pořád se jich hodně najde co jim je to úplně jedno.

Ale na to snad mají právo, ne? Snad si každý můžeme zvolit své priority a myslím si, že je snad každého soukromá věc, jak se obléká, jak o sebe pečuje a jestli se líčí či nikoliv a nikdo snad nemá nárok na to, mu do toho krafat.

Cituji Natalia90: já taky když vím,že budu třeba celý den chodit,tak si vezmu tenisky a džíny

Tak jsi ty ,,obyčejně´´ oblečené ženy potkala třeba zrovna v den, kdy ony věděly, že budou celý den chodit, třeba mohly vědět, že mají ve škole tělocvik, po práci fitko, tak tam se třeba spousta lidí nemaluje... Přijde mi to hodně netolerantní

arrow
profile_image
andreea
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Tak já se sice líčím pokaždé, jenže tím stylem, že si nikdo nemyslí, že to dělám

To já dělám taky, a to je podle mě smysl líčení, všichni si mají myslet, že tak vypadám od přírody, ne? Podle mě děláš správně

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Natalia90: Tak snad je to její věc za co svoje peníze utrácí,ne. Pro tebe je lepší jet na dovolenou, pro ní je lepší kabelka a válení někde u vody jí nebaví.

Cituji Natalia90: Pracuju brigádně v supermarketu jako pokladní a právě tyhle "chudší" ženy, místo šamponu či nějakého krému si radši koupí karton cigaret nebo několik šišek salámu...nad tím mi občas zůstává rozum stát

Protiřečíš si. Stejně jako je věc holky, která raději bude jíst chleba s máslem, ale koupí si předraženou kabelku, tak je věc té paní co jí prodáváš cigarety, že si místo nich nekoupí šampon. Nenarodili jsem se s povinností být krásné - kdo nechce, nemusí se o sebe starat - no a co? Někteří si vyberou jiné životní poslání Pokud tím neobtěžuje okolí, jsou mi její mastné vlasy úplně ukradené a může to být mnohem kvalitnější člověk než holka s čerstvě vyfoukanou hlavou Chyba by byla až v tom, pokud by pomlouvala holky, které si tu hlavu myjí pravidelně, chápeš? Stejně jako ty, určitě pěstěná holka, je to fajn a čistě tvoje věc, ale jen do té doby než začneš pomlouvat ty co tak pěstěné nejsou...Každý máme svoje živ. priority a ty mohou být velmi odlišné.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky bych řekla, že je to hlaně výchovou - že tu rodiče kladou na děti velké nároky a místo aby chválili, berou to jako samozřejmost.

Cituji Laky: v naší republice na hranici bídy žije opravdu dost rodin

To je pravda. Ale když tu porovnáváme se zahraničím - ve některých zemích si "dělnická třída" nežije tak špatně jako u nás, ale je to kompenzováno šíleným státním dluhem. To už ale ty slušně oblečené cizinky nemají napsáno na čele, jak moc parazitují na státu.

A pozitivní vlastnosti Čechů:
-Hodně sportujeme (rekreačně).
-Podle statistik cestujeme hodně do zahraničí (jestli někomu stačí Mácháč, tak to je spíš výjimka), naopak spousta Francouzů, Italů,.. si vystačí se svou zemí a ve 40 nebyli v zahraničí a není to kvůli tomu, že by nemohli.
-Když to porovnám s jihem, tak toho během dne stihneme víc (zařizovat něco s cizinkama jižankama chce trpělivost, každou chvíli si musí sednout - možná proto se oblékáme pohodlněji).
-Sice se tu dost lidí mračí, ale na druhou stranu zas není úplně příjemné, když se na vás všicni smějí, protože je to standard a vy přitom nemáte tušení, co si myslí. Ono lidské povahy jsou všude stejné, rozdíl je v tom, jak se to kde prezentuje navenek.

arrow
profile_image
Natalia90
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na martinam: V té druhé citaci jsem spíše reagovala na to, že některé dnešní ženy kašlou na to, že by jako ženy měly alespoň trochu vypadat a chovat. Je to samozřejmě jejich věc,jak o sebe kdo dbá,já nikoho nepomlouvám, jen sem psala,že mi nad tím (mě osobně) zůstává rozum stát, protože já sem ráda ženou,ráda se tak obléknu a ráda hezky vypadám,ale jestli to pro někoho není priorita tak ať si samozřejmě dělá co chce, pokud nesmrdí či nějak jinak neobtěžuje okolí nemám nic proti němu

1. . .5678
 

Váš příspěvek

Proč máme my Češky tak malé sebevědomí?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené