Smazat

Proč muži lžou?

Bude to možná mírně filozofický deníček, ale tak sem se jej rozhodla založit, třeba něco vymyslíme :-D je známo, že muži lžou a lhali vždy. Často se to vysvětluje tím, že nechtějí partnerce "ublížit" apod. Nám podle mě ale víc ubližuje ta lež. Co myslíte?

Naskytly se mi teď v krátkém čase nějaké příklady mužské lži, na kterou daná žena vždy přišla a muž zapíral.
Začnu svým příkladem - manžel mi z ničeho nic řekl, že mu napsal kamarád ze střední, tak se spolu domluvili na sobotu večer. Celkem normální, až na to, že všechny jeho kamarády ze střední znám (alespoň jménem). Tady jméno nezmínil, ani nic bližšího, a bohužel (bohudík?) je na něm lež vidět. Pár hodin na to měl zaplý pc a jelikož ho má u sedačky, kde sedím i já, všimla sem si, že mu blikají zprávy chatu. Tak sem tam jen zabloudila okem a domlouval se tam s jednou holčinou přesně na tu dobu, kdy má být se "spolužákem". Tudíž můj instinkt nelhal. Zeptala sem se ho, jestli jde s kamarádkou a on že ne, znervózněl a opřel se do mě proč nad tím vůbec uvažuju a přece že když toho kamaráda neznám, nemá cenu mi o něm něco říkat.
další je moje kamarádka, žijí spolu s přítelem cca 8 měsíců. Byl jednou v hospodě a přišel domů s tím, že tam byl i nějaký známý, kterého moc nemusí a neustále se mu vymlouvá, že nemá čas jít ven. Druhý den pak přišel s tím, že se před tím známým asi neschoval moc dobře, jelikož mu psal, že ho viděl a že se teda nakonec domluvili, že spolu půjdou do hospody. Když z hospody přišel, vykládal, jak tam potkali kamarádku (mimochodem dívku, která po tom příteli jede...) a ta říkala to a ono, ale kamarádka z přítele nedostala snad jedinou větu o tom známém. Pak z jeho sms zjistila, že se známým nikdy nebyl domluvený, jelikož od té holčiny, co po něm jede, měl v mobilu sms "už sem tu a čekám".
No, poslední příklad je starší, kolegyně je vdaná už 11 let, ale přesto pokaždé, když manželovi napíše jeho bývalka sms, prý znervozní a řekne, že mu píše švagrová. Se švagrovou by si zaprvé neměli co říct a zadruhé to něm už asi pozná nebo tak.

Tak co myslíte, proč nám ti pánové lžou? Chtějí ušetřit naše city? Chtějí sami sebe ušetřit "scén"? Za sebe můžu říct, že lež mého manžela mě ranila hrozně moc, podkopává tím náš vztah a staví ho na lži. Sice bych asi radostí neskákala, ale se slečnou bych ho pustila... Třeba se tu vyskytne i nějaký pán a objasní nám to, hm?
Děkuju za vaše názory a postřehy a tak celkově, jestli na něco přijdem, budu ráda.
 

Cituji kopaj: má hodně daleko do chování tolerantní partnerky, to je přístup matky ke zlobivému dítku. Takže bych za tím viděl spíš typickou debatu s kým jdeš, kam jdeš a proč tam jdeš když ta rajda po tobě určitě jede, atd. A když si to teda vydupe a je "puštěn", tak paní domácí neopomene v příštích několika dnech dávat pasivně agresivně najevo, že se jí to sakra nelíbí a strašlivě ji tím ranil.

jenze to same dovedou i chlapi

myslim ze nejjednodussi je nedelat co nechci aby mi delal protejsek.

ě

arrow
profile_image
Šmudlíček
od 5. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: Reaguji na kopaj: no, soudíte mě oba hezky jen podle výrazu, který sem použila.....ani jeden mě neznáte a vyvozujete jakési závěry. Samozřejmě, můžete se tu svobodně vyjádřit, s tím problém nemám, ale nevím proč máte potřebu mě osočovat.
Jestli máte tyhle zkušenosti, že vaše dáma je pasivně agresivní, prosím, ale neházejte nás do jednoho pytle. Z jednoho použitého slova nemůžete vyvodit nic.Raději se vyjádřete k obecnému tématu "proč muži lžou", zvlášť když ste muž, můžete to nám ženám osvětlit. A jinak Vaše reakce, že by následoval výslech, je podle mě typicky mužská a právě ten důvod lhaní. Já osobně se manžela pouze ptám kam jdou, abych věděla, jak je to daleko a jestli musí přes celé město nebo taxíkem, protože i když je chlap, bezpečné to není.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Šmudlíček: Dneska se s takovými reakcemi asi roztrhl pytel.
Trochu nadhledu holka by to chtělo.

Předně, položila si otázku a dostala si odpověď. Že se Ti některé odpovědi nelíbí? A co? Pokud jsi chtěla jen souhlasné reakce, měla si to rovnou napsat.

Nikdo Tě neosočuje, to že Ty to tak vnímáš, je za prvé jenom Tvůj problém a za druhé i to říká dost o tom jaká jsi.

Mě osobně nevadí lidé, kteří mají odlišný názor či postoj než mám já. Co však bytostně nesnáším jsou lidé, kteří nejsou schopni ten svůj postoj a názor adekvátně hájit a stát si za tím, co řeknou a vymlouvají se na to, že zvolili nešťastné slovo. To je totiž jenom hloupá výmluva ke které jsi přistoupila po té, když sis uvědomila, jak špatné to na Tebe vrhá světlo.
O těch dalších výmluvách, že bys měla strach a proto se ptáš.. no to ani nemá smysl komentovat.

Dám Ti jednu dobrou a upřímnou radu.... klidně si buď stíhačka. majetnická nebo jaká jenom chceš, ale když něco cítíš a myslíš si, tak si za tím stůj, protože pak Ti zůstane aspoň nějaká hrdost.

Jo k obecnému tématu jsem já osobně vyjádřila dostatečně. Pokud Ti vztahovačnost zabraňuje porozumět psanému textu, je to Tvůj problém, ne můj.

arrow
profile_image
kopaj
od 13. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Šmudlíček: Právě protože tě neznáme, tak můžeme vyvozovat závěry jen z té trošky, co napíšeš. A z toho vychází, že chlapa sice asi nepřivazuješ ke kamnům a nemlátíš ho válečkem, ale když se má setkat s osobou ženského pohlaví, je to pro tebe nemalý problém.

Stížnost na házení do jednoho pytle je ve světle tvého deníčku úsměvná. Mé vyjádření k obecnému tématu je, že doufám, že jde o důsledek rozbouřých emocí z vyhrocené situace a až vychladneš, tak sama pochopíš, jak pitomá ta otázka a ten zápisek jsou. Mezitím si půjdu založit deníček "Proč jsou ženy agresivní majetnické žárlivky?" a vymáhat od příslušnic ženského stavu zdůvodnění tohoto jejich chování prostá nevyžádaných komentářů na osobu tazatele.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kopaj: Stížnost na házení do jednoho pytle je ve světle tvého deníčku úsměvná. Mé vyjádření k obecnému tématu je, že doufám, že jde o důsledek rozbouřých emocí z vyhrocené situace a až vychladneš, tak sama pochopíš, jak pitomá ta otázka a ten zápisek jsou. Mezitím si půjdu založit deníček "Proč jsou ženy agresivní majetnické žárlivky?" a vymáhat od příslušnic ženského stavu zdůvodnění tohoto jejich chování prostá nevyžádaných komentářů na osobu tazatele.

arrow
profile_image
Šmudlíček
od 5. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: klidně si buď stíhačka. majetnická nebo jaká jenom chceš

dík, tvé svolení sem potřebovala...

Cituji Veselka10: O těch dalších výmluvách, že bys měla strach a proto se ptáš.. no to ani nemá smysl komentovat.

výmluvy? ty o partnera, dítě, maminku apod. strach nemáš? Tak to je zajímavé ale každý podle svého vkusu

Cituji kopaj: Mezitím si půjdu založit deníček "Proč jsou ženy agresivní majetnické žárlivky?" a vymáhat od příslušnic ženského stavu zdůvodnění tohoto jejich chování prostá nevyžádaných komentářů na osobu tazatele

super, už se těším, ráda ti odpovím!

 

Téma Proč muži lžou? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené