Smazat

Proč vzpomínám na náš život před svatbou?

Taky si někdy vzpomenete, jaké to bylo s vaším mužem, než jste se vdaly? Já poslední dobou docela často. Jak já si tenkrát užívala každou minutu s ním! Neměli jsme v podstatě nic, a přitom jsme měli všechno. Měli jsme sami sebe, žádné starosti a klidný život bez hádek. Vlastně si ani nevybavuju, že bychom se před svatbou někdy hádali.

Ráda vzpomínám na tu pohodu, když jsem nemusela nic řešit. Vzpomínám hlavně na naše dřívější, první společné bydlení. Bydleli jsme v podnájmu v takové malé garsonce, která byla vybavená vším potřebným. Majitelka bytu měla skvělý vkus a já se i v tak malém prostoru cítila úžasně. Možná to bylo také tím, že jsme v souvislosti s bytem nic neřešili. O vše se postarala majitelka, a až na pár dekorací v bytě nebylo nic naše, ale nestěžovali jsme si.

Jenže brzy to tam pro nás začalo být malé, a proto jsme se rozhodli, že si ihned po svatbě pořídíme vlastní byt. Teď, když o tom píšu, tak si úplně vybavuju den, kdy jsme se šli na náš současný byt poprvé podívat. Skoro hned jsem věděla, že ho koupíme. Koukla jsem na muže a on se na mě šibalsky usmál na znamení toho, že z něho má ten samý pocit

Ani jsme se nevzpamatovali a už jsme kupovali náš první společný byt (a fakt to bylu pár týdnů po svatbě).Tenkrát se mi to zdálo jako sen a myslela jsem si, že sním ještě ve chvíli, kdy jsme se do něj stěhovali. Manžel také celý zářil a oba jsme byli maximálně šťastní. V tu chvíli nás netrápila ani dlouhá hypotéka, kterou "má přece v dnešní době každý", ani rekonstrukce, kterou byt opravdu potřeboval.

Bylo to moc krásné období, ani ne rok dozadu. Jenže byt potřeboval kompletní rekonstrukci, s čímž přišly naše první "dospělácké" problémy a taky první vážnější hádky. Nikdy bych neřekla, že něco jako rekonstrukce může tolik zasáhnout do našeho vztahu, který je teď v takové zvláštní fázi, kterou jsme předtím nikdy nezažili….Ve fázi, kdy se denodenně hádáme a nemůžeme se skoro na ničem dohodnout. A pak spolu třeba pár dní nepromluvíme... Prožívám to až moc dramaticky...?
 

A jak dlouho jste spolu a kolik je vám let ?
Něco podobného jsem zažila s bývalým ( díkybohu, u nás to bylo opačně, nejdřív byt a pak ... no, svatba pak nebyla, takže jsme ušetřili za rozvod ) . Dokud jsme bydleli v pronajaté garsonce, bylo vše super, snadné a růžové. Jak jsme se přestěhovali do "vlastního" ( = mého ) bytu, nestíhala jsem žasnout, s kým jsem se to vlastně sestěhovala dohromady. Hádku dokázalo vyvolat i jedno pivo ... A brzy byl konec.
Ale já byla tehdy mladá a tak nějak víc arogantní - dneska vím, že hádat se o maličkosti nemá smysl. Možná je to tak i u vás, zvlášť když chybí peníze a místo víkendové pařby do rána je potřeba pokládat dlaždičky - chápu, že se jeden ( nebo oba ) můžou cítit frustrovaně Je potřeba rekonstruovat vše hned ? Není to třeba tak, že jeden z vás chce mít čím dřív zařízené perfektní bydlení a tlačí na pilu - a druhý se cítí otráveně ? Funkční vztah je důležitější, než načančaný byt - proto si zaslouží minimálně stejnou péči

arrow
profile_image
Lucee
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dadabus: Jsme spolu 7 let (31 a 33 let), takže už bychom se asi neměli chovat jak děti Myslím, že se cítíme frustrovaně oba Rekonstruujeme postupně to, co bylo v nejhorším stavu a co nutně potřebujeme. Spíš se nedokážeme dohodnout, jak vlastně chceme to naše bydlení mít a kolik peněž do toho vůbec vložit. To jsme si asi měli ujasnit jako první, já jsem docela šetřivá a nepotřebuju mít to nejdražší. Manžel by naopak nejradši koupil od všeho to nejdražší. Ne, že by chtěl ukazovat "že na to máme" ale prostě s tím, jak se v práci dostává na vyšší pozice, má čím dál raději ty lepší a dražší věci. Nemám mu to za zlé, ale... prostě máme naprosto odlišný vkus. Myslela jsem, že chlap nikdy nebude řešit něco jako barvu stěny nebo jak mají vypadat dveře, ale ten můj to očividně řeší... Já jsem dost tvrdohlavá a chtěla jsem to celé udělat ve svém stylu...

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vítej v realitě. Je to společný byt, tak to holt nebude tak jak chceš ty sama. Kompromisy vám zřejmě nic neříkají.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A co se obrátit na architekta? Pomohl by vám ty vaše představy sladit dohromady a ve vztahu k prostoru a charakteru bytu (jak stará je stavba, jaká jsou okna, světová orientace Je zcela běžné, že si lidi navymýšlí jako pro byt 150 m2, ale byt má ve skutečnosti 80 m2 atd.. Snad by se povedlo najít kompromis ve kterém budete oba spokojení. Architekt vám připraví dokumentaci atd, ale není nutné udělat všechno najednou. (jinak tě chápu, taky jsem tvrdohlavá, ale když máš někoho, kdo tvou představu naopak umí dotáhnout o kousek dál, je to paráda Ale troše luxusu bych se nebránila, pokud to muž zaplatí.

Jinak bych to tak černě neviděla, vím od kamarádů, že po sestěhování měli třeba rok dva krizové a pak se jejich vztah naopak posunul o kus dál a perfektně to klape Navíc ten 7.rok bývá náročný... Možná by nebylo špatný zajít sama třeba do manželské poradny a probrat to. Tím, že se změní přístup jednoho, se mění přístup i druhého. Nezapomente, že máte stejný cíl a to bydlení, kde budete oba spokojení a hlavně krásný vztah. Nesoupeříte.

arrow
profile_image
Lucee
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na slimatko: Díky za názor. Je super, že dokážeš na základě jednoho článku posoudit, že kompromisy nám nic neříkají.

arrow
profile_image
Lucee
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Rebarbora: O architektovi jsme popravdě ani neuvažovali, ale to, co píšeš dává smysl. Zkusím to navrhnout a uvidíme Jinak děkuji za podporu!

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucee: Umím číst mezi řádky. Dokaž nám že se pletu. Ani jeden nechcete ustoupit a bojujete mezi sebou, místo toho abyste našli něco co bude víceméně vyhovovat oběma. Pochybuji že architekt vaše spory vyřeší. Holt budete muset oba z něčeho slevit když spolu chcete žít. Vzpomínání na "studentský" život fakt ničemu nepomůže.

arrow
Neprodává v Bazaru

Hele,já jsem teď "rekonstruovala" kuchyň a vím jaké to je.Ale já jsem spíš chtěla kuchyň svých snů,než tu co jsem měla defacto novou 6 let po sousedech co mi prodali byt.A zjistilo se-podlaha od nich byla udělaná na h...o,pač na všem šetřili,takže nivelace,stěrka atd,sama jsem si malovala,futra,topení atd,elektrika taky od nich na ho....,.Takže jsem de facto musela předělávat komplet celou kuchyň a bylo to fakt náročný,jak psychicky a finančně,ale furt jsem si říkala,dělám to pro sebe,měla jsem vizi,jak co chci a dle toho sem si jela,a když mi bylo nejhůř(jako třeba reklamace nábytku z Německa-závěsný skříňky přišly s jiným typem osvětlení atd),tak sem si řekla,hele vždyť je to vlastně radost,dělám to pro sebe,aby mi ta kuchyň sloužila a těšila mě,a kolik lidí si to třeba nemůže dovolit a žijou v děsných podmínkách(viz třeba Prostřeno).A celý se to táhlo 6 měsíců,s různýma problémama,otáčením kohoutu na topení,vypouštěním vody,prodáváním stávající kuchyně na bazoši,atd a tak vím jak to člověka může vyčerpat.Ale kašlete na drobnosti,ani byt ani dům,jak se říká,není nikdy hotov,vždycky si tam najdete něco co byste pak později udělali líp nebo jinak,tak nebazírujte na blbostech,děláte to přece pro sebe,aby vám se tam pěkně žilo

arrow
profile_image
Lucee
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na askim: Super přístup Děkuji za inspiraci <3

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na slimatko: Asi umíš špatně číst mezi řádky. Lucee nikde nepsala, že ani jeden nechce ustoupit a ani z článku to není zřejmé. My jsme teď v podobné situaci jako ona. V manželově bytě nám zbývají poslední tři věci- okna, podlahy a vymalovat. Jasný, že okna není co řešit, musí být bílá, abychom ladili se zbytkem paneláku. Ostatní děláme tak: Já hlídám cenu, taky nepotřebuju mít to nejdražší. Ukázala jsem manželovi vzorník podlah (ve střední cenový relaci) a zítra si jedeme vybrat, na čem jsme se dohodli a domluvit se, kdy začnou pokládat. S malováním je to to samé. Domluvíme se na barvách a necháme malíře malovat. Souhlasím s tím, co napsala Askim. Člověk to dělá pro sebe, aby se v bytě dobře bydlelo. Tím, co jsem napsala, nechci říct, že máme s manželem recept na kompromisy, ale třeba to pomůže Lucee se rozhodnout, jak to řešit.

arrow
profile_image
Žakuja
od 23. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vdaná nejsem, ale taky jsem přemýšlela nad tím, jaké to bylo na začátku vztahu, než sme spolu začali bydlet. Když jsme se jen navštěvovali, bylo to krásné a byli jsme si vzácnější, jenže postupem času se vše mění. A ani nevím, jestli je to dobře nebo ne :/ ale komprmisy ve vztahu mají být. Vím, že je to těžké, ale já se právě kvůli něčemu podobnému s přítelem rozešla. Jsem už pár let sama a zase naopak vzpomínám na doby, kdy jsme byli spolu. A teď si vyčítám, proč jsem někdy neustoupila. Vždy to byly jen malichernosti! Hádali jsme se klidně i o barvě stěn do ložnice! Taková blbost. Teď mě napadlo, že jsme si měli vylosovat barvu, aby to bylo spravedlivé. A ještě by jsme se určitě u toho nasmáli...

 

Váš příspěvek

Proč vzpomínám na náš život před svatbou?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené