arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na internetu jsem náhodou na razila na výrobky značky Protopan. Prý by měly pomoct při léčbě atopického ekzému. Inzerují promaštovací mléko, promaštující krém, ale i tablety pro vnitřní výživu jako Probiotika + inulin, Omega 3&6, Protopan® pH balance. Cena jednotlivých přípravků se mi zdá docela přemrštěná. I ten komplet všech přípravků není za hubičku. Máte někdo s přípravky značky Protopan zkušenosti? Opravdu to na ekzém pomáhá? Já vždy, když na pár dní vysadím léčbu, nmažu se tedy něčím jiným, tak se mi začne ekzém zhoršovat. Díky za všechny postřehy a názory.

http://www.protopan.cz/eshop/

arrow
profile_image
kilken
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tahle firma mi nic neříká. Spíš bych zkusila investovat do dobrýho homeopata, slyšela jsem, že s atopickým ekzemém dost často zatočej. Jinak já na to používala krém od kožní, tuším Beloderm - a zabralo to, ale to už asi budeš mít odzkoušeno...

Cituji kilken: Beloderm

ten jsem měla taky, doplatek téměř nulový a zabíral...

Cituji Nikississ: Já vždy, když na pár dní vysadím léčbu, nmažu se tedy něčím jiným, tak se mi začne ekzém zhoršovat.

čím se normálně mažeš? mně právě ten ekzém dost přestal s belodermem, plus musím promašťovat pokožku a mám to v pohodě

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Christal:
Beloderm jsem nezkoušela. Jestli to obsahuje kortikoidy, tak mi to bohužel moc nepomůže.
Doktorka mi vždy předepsala něco s kortikoidama a výsledek nula.Nehledě na to, že to zrivna zdravé není. Ted používám krém Skin cap. Na doporučení z Omlazení. A výsledky jsou vidět. Ale když vysadím a k tomu se přidá stres, jsem zase na začátku.

Reaguji na Nikississ:
Minulý týden jsem četla na netu zajímavý článek nějakého lékaře z USA, který píše, že nevěří na kožní nemoci. Jsou jen nemoci vnitřních orgánů a ty se pouze projevují na povrchu.
Tudíž by bylo daleko důležitější investovat do ozdravění "vnitřku."

arrow
profile_image
Constantine
od 4. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Beloderm jsou kortikoidy a ty bych teda na "léčbu" atopáku nedoporučovala. Maximálně, když je ve fakt hrozným stavu, jinak to radši vydržet, než jsem tímhle dlouhodobě patlat. Mně pomohlo tříměsíční pročišťování organismu-aloe vera gel, silný oreganový olej, česnekový kapsle (+ čerstvej česnek), hodně vody, plus jsem přestala jíst vše sladké a smažené (teď už to jím a zatím se mi nic nevrátilo). Zlepšení fakt neuvěřitelný-ekzém na rukou mám od prváku na střední (teď je mi 24) a nikdy mi úplně nezmizel, teď už mám asi dva měsíce klid, tak snad to vydrží! No a taky mi úplně zmizelo akné, nemám ani jeden pupínek a jsem v sedmým nebi. Nebyla to levná ani jednoduchá záležitost, ale stálo to za to.

Cituji Constantine: Maximálně, když je ve fakt hrozným stavu, jinak to radši vydržet, než jsem tímhle dlouhodobě patlat

souhlasím, mně to vždycky pomáhá, když ekzém "vystrčí růžky"... jinak mi stačí obyč měsíčková indulona (mívám ekzém na rukou)

Cituji True: Jsou jen nemoci vnitřních orgánů a ty se pouze projevují na povrchu.

to je známá věc.. ovšem zdravá strava taky není vše

Cituji Christal: ovšem zdravá strava taky není vše

Máš pravdu, zdravá strava opravdu neumí vše, ale o tom jsem vůbec nemluvila.
Jde o očistu těla...

Cituji True: Jde o očistu těla...

atopickým ekzémem trpí i miminka a tam jaksi o očistě těla nemůže být řeč

arrow
profile_image
Smalljane
od 10. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ano, i miminka. Ale proč? Protože jsou jedinci se slabým imunitním základem a ekzém čeká na spouštěč - nevhodná strava maminky při kojení, umělá výživa, očkování, tak populární plavání v bazénu atd. Ale pokud se vezmou v potaz genetické předpoklady dítěte a upraví se hned od narození podle toho strava matky při kojení, následné příkrmy atd., tak lze dítěti posílit jeho imunitní "nedostatečnost" a nemusí k žádnému ekzému ani dojít a ekzém se neobjeví ani po ostatních možných, výše zmíněných spouštěčích. Je to jednoduchá rovnice "imunita = střevo". Nevhodné stravování = špatná imunita = ekzém a jiné nemoci. Ježíš, znám mnoho rodičů, kteří tohle nezohlednili a pak byli strašně překvapeni, proč to dítě má ekzém. Bohužel jsem jedním z nich. A farmaceutický průmysl si na nás ještě mne ruce. Osobně mi nejvíce pomáhá dodržovat určité stravování - nejíst obyč bílou mouku, eliminovat mléčné výrobky (i když nejsem na lepek a mléko alergik -mléko vám ekzém nezhorší, ale nedovolí, aby se ekzém zlepšil, prostě taková zahleňovací brzda, klasická bílá mouka vám ničí střeva viz. na netu výroba bílé mouky), omezit maso (hodně zakyseluje organizmus) atd. atd. Hlavní je to, co jíme. Pak se musí upravit i prostředí ve kterém žijeme. Ale ekzému se bez správného stravování nezbavíme. Žiju s autoimunitním onemocněním, které "produkuje" ekzém a alergie, už 22 let. Za ty roky člověk vyzkoušel i nemožné, bohužel i 11 let pod imunosupresivy (ta mi způsobila celou řadu nových alergií, bohužel v té době to nikdo netušil, ani doktoři!). Poslední dva roky jsem se vykašlala na klasickou medicínu a přešla na čínskou a stravování upravila dle zásad makrobiotiky (ne ortodoxní makrobiotiky, prostě všeho s mírou). Alergie jsem měla od roztočů, po zvířata až éčka v potravinách a dnes? Dnes jím ryby, mám doma půl roku pejska, zmizela mi i alergie na vepřovou želatinu atd. Tohle západní medicína nezvládne. Takže bych raději nacpala peníze do alternativní léčby než do drahých krémů. Tím ale neříkám, že péče o kůži nemá být. Naopak, když už člověk ekzematik je, tak správné promašťování je strašně důležité, ale postačí třeba synderman, Excipial U Lipolotio atd. + první pomoc - Protopic, v nejhorším případě kortikoid.Držím palce všem ekzematikům, protože je to dost často fakt na hlavu.

Cituji Smalljane: Ale ekzému se bez správného stravování nezbavíme.

já měla ekzém v dětství hodně, kdy jsem jedla relativně zdravě a teď, v pozdějším věku mi "spí"... ne, že bych jedla špatně, ale striktní zásady stravování nedodržuju... asi je to subjektivní záležitost..

Cituji Smalljane: Excipial U Lipolotio atd. + první pomoc - Protopic, v nejhorším případě kortikoid

přesně, dá se naučit s tím "bojovat"

arrow
profile_image
Eklipsa
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Děvčata,
koupila jsem měsíční sadu Protopan. Začala jsem včera, je to na měsíc, takže dám vědět, jestli budu mít nějaké výsledky. Jinak zkoušel už někdo Protopan?

arrow
profile_image
Mat.tulka
od 1. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky...také jsem si koupila Protopan a vůbec mi nepomohl.Používala jsem ho dva dny a když se mi to začalo zhoršovat, tak jsem to vzdala. Myslím, že na každého to působí jinak. Věřím, že někomu pomáhá. Kdyby náhodou někomu vyhovoval, mám mléko i krém, jak už jsem psala, mazala jsem celkem 2 dny, takže je skoro plný. Kdyby měl někdo zájem, tak napište

arrow
profile_image
obka
od 18. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Protopan mi nezabíral, právě naopak mi pleť dráždil, buď byl až moc silný pro mě nebo naopak slabý, nevím, ale už se k němu nevrátím, kůže mě po něm svědila ještě více.
Já používám mast Linola Fett modrou, je skvělá mažu se s ní pořád, je vhodná i pro miminka mírně tlumí i svědění. Mám vyzkoušené kdeco ale na Linolu nedám dopustit. Ještě hodně silný krém je Eucerin Atopicontrol. Kortikoidy pouze v nejakutnější fázi ekzému.Jinak domácí konopná mast na promaštění.

arrow
profile_image
kviti01
od 6. 1. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Protopan sme začali taky používat. Dceři se udělala 3 ložisla atopáku. Máme tělový mlíko a krém. A myslím, že se to docela lepší. Uvažuju, že koupím ještě tu omegu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené