arrow
Neprodává v Bazaru

Lentilie
Právě jsem se ptala kamaráda, který patří do této skupiny a ten říkal, že platí většinou ten, kdo pozval...což zní logicky.
No to zní.. ale, my tak nějak předpokládáme, že i po delším vztahu v baru a restauraci prostě platí ten muž, ale co u nich? Střídají se? Nebo se musí nějak předem dohodnout, třeba podle toho kdo vydělává víc? Nemyslím to ze srandy, vážně jim tuto situaci moc nezávidím.. My aspoň můžeme říct: vždyť ty jsi přece chlap- živitel a tak by to mělo být...

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

elen83
Je pravda, že kluci ve většině případů platí sami od sebe, ale pokud je iniciátorkou schůzky slečna, měla by minimálně udělat návrh, že útrata jde na ní.
S tím naprosto souhlasím a praktikuju to tak. Přesně jak jsem napsala, kdo pozval, ten platí a to i v rámci přátelských vztahů.
Dejnička
No to zní.. ale, my tak nějak předpokládáme, že i po delším vztahu v baru a restauraci prostě platí ten muž, ale co u nich? Střídají se? Nebo se musí nějak předem dohodnout, třeba podle toho kdo vydělává víc?
Tak jsem tomu mému kamarádovi opět skypla (...se mě chudák ptal, jestli jsem si našla holku, když se ptám na takové věci ) a říkal, žo podle toho, kdo víc vydělá, to nikdy neřešil, že to vždycky vyplynulo z dané situace "já jsem tě pozval,já jsem navrhnul, že někam půjdeme, tudíž to jde na mně" a příště zase naopak, ale že se mu ještě nestalo, aby protějšek taky nevytáhnul peněženku s tím, že to zaplatí. Vždycky se prý tak nějak gentlemansky dohodli. (Šťastný to člověk).

vip
Jo a dokonce jsme jednou byli sednou na sklenicku a on mi rekl, ze nema penize at zaplatim za oba, tak jsem zaplatila a kdyz jsme vysli ven a ja ho chytla kolem pasu a zaklinila ruku do jeho zadni kapsy, tak jsem tam ucítila neco papiroveho, hadejte co jsem vytahla??bylo mi z nej pekne blbe...
ty jsi blázen! Jak si s ním mohla chodit, mě by byl timhle chováním tak odpornej, že by to udělal jednou a už by mě neviděl...To snad neni možný. Takovej trapák!

holky na rande má platit chlap, když neplatí tak to neni chlap, ale nedozrálý dítě..Vždycky to tak bude dobrý, když to tak bude ve společnosti dál

arrow
profile_image
Miska
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, také přidám vlastní zkušenost. Myslím, že si docela živě umím představit jak se Chanellina cítilaJednou jsem se seznámila s mužem, který mi přišel docela fajn. Pak přišla první schůzka, na které se celou dobu vytahoval jakou má bezva placenou práci, že si pořídil to či ono atd. Nakonec došlo na placení, číšník přinesl účet a on se k tomu vůbec neměl a dělal, jakoby nic. Pak číšník přišel znovu a on se mě zeptal, jestli nemám nějaké peníze, když viděl můj zaskočený výraz tak začal lovit v tašce nějaké stravenky nakonec těch pár stovek dal nějak dohromady, ale tvářil se přitom jak kyselá okurka!! Pak mu to ještě ani nepřišlo divné ptal se, kdy se zas uvidíme! No ještě týden potom jsem se z toho nemohla vzpamatovat

arrow
profile_image
Lucka_mb
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky, tak takových zkušeností mám desítky, proto mě tato debata hrozně zaujala!!! Naposled se mi stalo, že jsem šla na oběd s jedním frajírkem, byla to první schůzka, zval mě na oběd, já ale neměla hlad, takže jsem si dala pouze neperlivou vodu, cca za 25Kč, takže vlastně mohl být rád, že ušetřil, když přišlo na placení, zeptala jsem se jestli chce něco za tu mou vodu, víceméně pouze ze slušností a čekala jsem, že řekne: Samozřejmě že ne! on mlčel, tak jsem mu jentak, spíše aby se neřeklo podala papírovou padesátikorunu a on si ji vzal!!!! Chápete to??? A to mi tam asi dvě hodiny tloukl do hlavy jaký je úspěšný podnikatel, co má bytů, které pronajímá a dvě firmy a pak má zapotřebí si vzít od mladé holky za pitomou vodu a ještě jednou víc tolik než stál . Pak mi psal, jak se mu to se mnou líbilo, že jsem příjemná společnice,atd. Tak to víte, že mě už víckrát neviděl. A obávám se, že někde dělám chybu, protože tohle se mi opravdu stalo nespočetněkrát, spíš nepamatuju, že by někdy za mě nějaky chlap něco zaplatil! Nejsem žádná vyžírka, i proto si vždy když jdu na první schůzku dám jen vodu, nebo něco levného, nikdy ne jídlo nebo alkohol, aby to nebylo že jsem nějaká vyčůraná, ale i to málo si vždy ve finále za sebe zaplatim! Kam ten svět spěje? co to s těma chlapama dnes je? Sama si také dobře vydělávám a proto nečekám, že mě někdo bude sponzorovat, ale co je moc, to je příliš!

Lucka_mb
stalo nespočetněkrát
To nebude tvoje chyba, spíš v těch chlapech, jelikož jsou asi takto vychováváni

Lucka_mb
Samozřejmě že ne! on mlčel, tak jsem mu jentak, spíše aby se neřeklo podala papírovou padesátikorunu a on si ji vzal!!!! Chápete to???
nechápu to bych koukala jak vrana z křa , ale je fakt, že mě se stalo něco podobnýho, už jsem to tu asi psala, za vodu a kafčo si taky nechal zaplatit a taky vykládal jakou má dobrou práci, to je fakt, že má, kde všude kupuje a tak....no jo... zajímalo by mě jak by reagovali kdyby jsem jim nic nenabídly za to svoje pití, jestli by si o to řekli??? ještě že přítel byl a je jinej...ufff.Ale zase je fakt, když jsem žila s bývalým, tak jsem měli prachy dohromady a když jsme šli někam na jídlo, tak jsem mu předem dala svou peněžku abych pak nemusela platit já. Je fakt, že jsem ale v té době měla spíš peníze na starost já..né že bych ho obrala , ale on si nechával na ty svoje věci a na společný akce jsme tahali jen jednu peněženku

arrow
profile_image
glamorousss
od 1. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda nevím, ale pokud mě někdo pozve tak očekávám, že bude platit, to samé já. Pokud se ale partneři nebo kamarádi dohodnou, že zajdou na večeři, do baru nebo podobně, tak nevidím problém v tom, aby každý zaplatil sám za sebe Ale stejně nemám ráda, když za mě někdo platí. Kdybych šla někam s někým poprvé, tak za sebe klidně zaplatím sama abych mu dokázala, že na sebe ještě mám a jsem trochu samostatná. Ve vztahu, když mě pozve přítel ne večeři tak platí.

arrow
profile_image
Miska
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě jednou kamarádka říkala, že jí muž na druhém rande řekl "já už nemám moc peněz, takže dostaneš jenom vodu" jak to dopadlo to nevím, ale kdybych tam seděla já tak mu ta voda skončí vylitá v rozkroku

jednou jsem šla na schůzku s Francouzem. Sešli jsme se v kavárně a já si dala jenom čaj, protože byla zima jako v psinci. On také něco malého. Pak mě docela dorazilo, že jsem si ten čaj musela taky zaplatit. Celou dobu jsem o tom přemýšlela a říkala si, on vlastně neřekl: zvu tě, jenom jesli bychom se nemohli sejít. Při druhé schůzce udělal to samé. Když došlo k placení, servírka přinesla účet a nechala ho na stole a odešla. On začal počítat, kolik z toho je jeho!!! Protože to bylo asi jen 50 korun, protože si dal jenom víno a ty dával z drobných, myslím mincí. Když to tam začal sázet v padesátníkách, tak už jsem nevydžela a řekla, že si dělá snad legraci, co to jako má být. A on v klidu odpověděl, že se jich stejně potřebuje zbavit!!! To už jsem věděla, že takovým pánem tedy nebudu, ale nechala ho doprovodit na tramvaj. Na zastávce mi najednou začal líbat, zběsile, já v šoku, tak jsem ho odstrčila, sebrala se a nastoupila do příjíždějící tramvaje a odjela a ani se neotočila. Smutné na tom je, že on mi pak ještě psal a chtěl se znova sejít. Nechápu, oni snad nemají mozek?!

arrow
profile_image
Miska
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janya

Tak u Francouze me to docela prekvapuje Nevím, kam se v dnešní době vytratila veškerá zdvořilost. Já jsem jednou byla na první schůzce a měli jsme večeři, něco k pití a tak. Pak mi došly cigarety tak jsem si jedny objednala. Pak přinesli účet a on říká, že za své cigarety si ale budu muset zaplatit sama. Já myslela, že si dělá srandu a on tomu číšníkovi fakt řekl, že platí všechno kromě těch cigaret!! A přitom to byl taky kuřák No fakt jsem z toho byla docela mimo.

Miska
platí všechno kromě těch cigaret
Zrovna pro tohle bych ale měla pochopení.

arrow
profile_image
Miska
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ilon

To je věc názoru, já bych to pochopila kdyby byl nekuřák, ale sám kouřil jak fabrika? To radši ať neplatí vůbec nic.

Miska
kouřil jak fabrika
To nemá nic společného s tím, jestli je či není kuřák. Nechat si na něčí účet koupit
cigarety, podle mě není slušné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené