1. . .4567
arrow
profile_image
Eviška
od 27. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak mě láká zlatý vklad od české spořitelny. Musí se vložit alespon deset tisíc (a více po desetitisících) a máš tam tu částku po dobu dvou let, pak můžeš vybrat. Máte někdo zkušenost?
Jaké máte jiné typy na spoření?
Díky. E.

arrow
profile_image
burciaga
od 31. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já pracuji. Poslední dobou jsem hodně rozhazovala peníze, začala jsem nad svou finanční situací přemýšlet a došla jsem k závěru, že tak by to dál nešlo... Teď si svých peněz víc vážím a vždy se hodně rozmýšlím, jestli danou věc opravdu potřebuji. Nejlepší je nechat si to pár dní rozležet v hlavě ať už se jedná třeba o tričko za 400 Kč.

- místo návštěvy restauce raději uvařím doma
- nechodím do kina, koukám na filmy v TV
- místo drahých koktejlů v baru si dám třeba jen vodu nebo frisco
- dívám se slevách, akcích
- některé potraviny nahrazuji těmi levnějšími atd.

Je to sice jen "koruna ke koruně", ale z dlouhodobějšího hlediska se ušetřit

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, já například v domácnosti šetřim tim, že používám koncentráty, který maj sice vyšší pořizovací náklady, ale vydrží výrazně déle a v součtu mi hezké peníze ušetří

Jsem studentka a přivydělávám si(měsíčně cca 8000,-), dostávám výživné a přídavky(dohromady 1700,-). Peníze mi chodí na účet, akorát výživné 1000,-mi mamka dává na ruku, protože otec není schoný to posílat na můj účet a to mám na měsíc z toho "utrácím".
Z účtu ještě platím telefon. U sebe nosím jen malou hotovost abych neutrácela, protože jsem asi "závislá na nakupování" každý den si musím koupit něco co mi udělá radost(oblečení,kosmetika,jídlo), ale teď jsem se zkrotila. Ale držím se hodně na uzdě. Pokud nepotřebuju nějaké oblečení nebo boty nenakupuju a raději nechodím do obchodů, většinou nakupuju ve slevách a v sekáči. Nejhorší je ebay a aukro, tam už taky raději nechodím s tou kreditkou je to dobrý nápad ode dneška ji nechávám doma

Taky jsem se omezila v jídle, přestala jsem nakupovat ve zdravé výživě(javorový sirup,jogurty se sojou apod.) a všechno jídlo si beru z domu, prostě to co doma zrovna je, piju jen vodu a kafe si uvařím taky doma nebo si do práce beru takovou tu porcovanou 3 v 1. Občas si zajdu sednout s kamarádkou ale to tak 2x týdně.

Kosmetiku kupuju ve slevách převážně v Dm, teď jsem si koupila akorát Přírodní kokosový olej to používám na tělo i jako masku do vlasů, výborná věc. A ještě bělící pásky na zuby a kamínek do zubu, ale to jakože k narozeninám Dříve jsem používala jedině kerastese apod.

Přestala jsem chodit do fitka a do solárka a taky se snažím neutrácet za telefon.

Šetřím si na auto, ale asi si budu muset vzít nějaký úvěr, protože ho budu potřebovat kvůli škole a zaměstnání, protože autobusy tam moc nejezdí.

Pořád mi přijde, že něco potřebuju a že utrácím. Už nevím na čem bych ušetřila, taky jsem probrala šatník a zjistila že mám oblečky ještě s cedulkama, takže jsem začala prodávat na netu.
Asi si založím i ten sporožirový účet, to zní dobře.
Tak přeju hodně štěstí v šetření holky

arrow
profile_image
Censa
od 13. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě naučila šetřit jedna dost náročná brigáda. Když jsem si šla něco koupit, tak jsem všechno přepočítávala na hodiny práce v tom "ústavu" a šetření mi šlo raz dva

No tak jsem si spočítala svoje výdaje a vyšlo mě to na 35 tisíc jenom za 3 týdny a to jsem si nekoupila nic zvláštního... Je pravda, že hodně utratim za jídlo, protože chodim každý den na oběd do restaurace a několikrát týdně i na večeři... Ale je to teda hrozivý takhle to vidět sečtený dohromady!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nixtreme: tak to je pěkně kulatá sumička to je fakt... a jestli do toho nepočítáš bydlení, tak o to větší hukot to je... bych chtěl mít tvoje příjmy, jestli tohle utáhneš dlouhodobě
a formulace "a to jsem si nekoupila nic zvláštního" je roztomilá a docela častá, zvlášť když spousta lidí má tendenci zapomínat na drobnosti typu "tuhle svetřík, támhle sukně" a pak se diví, kam se všechny ty peníze poděly

arrow
profile_image
MarBella
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem to poslední dobou začla víc řešit. Už pár měsíců si píšu, za co vydávám peníze a někdy se nestačím divit. Nicméně, jak se snažím šetřit:
Energie:
-peru, až když je pračka plná, s práškem to nepřeháním
-mám úsporné zářivky, nesvítím zbytečně
-koupila jsem si prodlužovačky s vypínačem, takže spotřebiče nezůstávají v režimu stand-by
Drogerie, kosmetika:
-nakupuji v akcích a slevách, stačí mi obyčejné věci (sprchové gely Balea, šampony Schauma, apod.)
-nehty, pedikúru, kosmetiku zvládám doma, kadeřnice 2x ročně
Zábava a kultura:
-kino minimálně, radši si pustím TV nebo film doma (např. na DVD, která se vyprodávají po 10Kč jsou i filmové klenoty)
-časopisy si koupím jen zřídka (např. když je nějaký cestopisný o zemi, která mě obzvlášť zajímá)
-občas divadlo přes Klub mladého diváka (ceny obvykle kolem 100 Kč)
-do hospody jezdím autem - ušetřím za alkohol a taxi
Jídlo:
-vařím si skoro denně obědy do práce
-vodu piji z kohoutku (mám filtrační konvici a jsem moc spokojená) a čaje
-na kávičky moc nechodím, radši si ho udělám doma nebo v práci

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené