Ahoj. Nedávno jsem slyšela o Angelině Jolie v televizi, které samozřejmě nevěřím a dnes jsem našla zajímavý článek. Měla jsem jít na mamografii, protože moje prababička umřela na rakovinu prsu a nakonec tam nejdu. Nechci. Co si myslíte vy? Počítám s tím, že mě tu možná teď některé ukamenujete, ale já moc lékům nevěřím, mám důvod...

http://www.protiproud.cz/svet/obcan/osobnosti/238- sikovani-manipulovanych-za-chudakem-angelinou-joli e-zatimco-spokojeni-byznysmeni-si-mnou-ruce-uz-mam e-na-mamografech-plno.htm

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lady Glamour: které samozřejmě nevěřím

nevěříš čemu?
Je divné, že tě posílá někdo na mamo, tam se do 40 nemá vůbec chodit, místo toho má být ultrazvuk (mě osobně 2x ultrazvuk prsou dělali - je mi 29). Fanatických článků všude je, shodou okolností jsem našla dnes tyto dva:
http://www.osud.cz/jak-angelina-jolie-skocila-na-l ep-doktorum-podlehla-rakovine-kterou-nema-1
http://www.osud.cz/rakovinovy-prumysl-zoufale-potr ebuje-preventivni-mamograficke-vysetreni-aby-zrekr utoval-pacienty-vyt
Když se nad tím člověk zamyslí, dává to svým způsobem smysl, ale spíš tomu nevěřím, vím, že farm. průmysl je po zbraních druhý nejvýdělečnější, ale tohle se mi prostě nezdá, nicméně pravda to třeba je, kdo ví.

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Nějak nechápu v čem je problém. Že se na mamo nemá chodit často se ví. Navíc pod 40 let se posílá na ultrazvuk, taky známá věc, takže v čem spočívají tvoje obavy? Zrovna u rakoviny prsu je prevence dost důležitá, protože když se odhalí včas, může mít velmi dobrou prognózu. A ten článek mi nepřijde seriózní ani důvěryhodný. Kdybych se měla řídit každým blábolem, který nějaký "odborník" vypustí na internet, tak by to asi nedopadlo dobře.
Teď na to ještě koukám, to musel psát určitě někdo, kdo by rakovinu nejspíš léčil zeleninou, jak tady už v jednom tématu také padlo.

Reaguji na gumidek: nevěřím televizi... To co slyším v našich zprávách se vůbec neshoduje s například cizíma svobodnýma novinama na internetu. Podle mě NOVA, Prima a další, to je žvást nad žvásty(nemluvím o zvířátku nakonec), ale díky nim se teď hromada mladých žen rozhodla, že se nechají vyšetřit a lékaři si můžou mnout ruce... Prostě jedna velká reklama... Měla jsem jít na mamograf, taky se mi to nezdálo, je mi 23 a myslím, že ultrazvuk by stačil, prakticky u mě žádné podezření nebylo, jen prevence... Nechápu a proto už spoustě věcí z medicíny nevěřím. Pak ti bude gynekolog říkat, že antikoncepce je nejlepší variantou prevence a včera jsem byla na prohlídce a brali mi krev jako prevenci proti trombofílii, která se může objevit u žen dlouhodobě užívajících antikoncepci... Tak jde jsme? Je to dobré, ale zároveň to dobré není?

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Cituji Lady Glamour: ěla jsem jít na mamograf, taky se mi to nezdálo, je mi 23 a myslím, že ultrazvuk by stačil, prakticky u mě žádné podezření nebylo, jen prevence.

Tak vyměň gynekologa. Je jasné, že najít dobrého lékaře v dnešní době bohužel není lehké.

Cituji Lady Glamour: Pak ti bude gynekolog říkat, že antikoncepce je nejlepší variantou prevence

Můj gynekolog mi toto nikdy neřekl, naopak se mnou vždy konzultoval možná rizika a braní krve je standard, ale ne všude. Je to jen o tom najít si lékaře, kterému budeš moct věřit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, já sama rakovinu prsu měla, prošla jsem si celou léčbu a bohužel mám recidivu v lymfatické uzlině, tak se léčím znova. Kdybys potřebovala vědět něco konkrétního, klidně se mě zeptej, ráda odpovím. Je mi 31 let, dostala jsem to ve 28, takže i mladý ženský to můžou mít, né že né.
Co se týká prevence, do 40 let opravdu je lepší zobrazovací metodou sono - ultrazvuk, protože tkáň prsu je taková, že by se na mamografu mohlo něco přehlédnout. Když je nejasnost, kombinují se obě metody - něco se jim nelíbí na sonu, pošlou tě na mamograf. Určitě se prevenci nebraň, byla bys přeci sama proti sobě. Mamograf sám o sobě rakovinu prsu nevyvolává, to je pověra.
Operaci, jakou měla Angelina Jolie, jsem si nechala udělat taky, abych se vyhla recidivě, nechala jsem si preventivně odstranit mléčné žlázy a nahradit silikonem (vypadá to jako normální silikonový prsa, jako nechci samozřejmě tvrdit, že to je něco na extra vystavování, ale pro klid lepší), no ale stejně jsem si nepomohla, mrcha si cestu našla jinudy.

arrow
profile_image
misutka25
od 16. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Velice zajímavý článek, díky za odkaz!
Jinak musím říct, že já taky doktorům příliš nevěřím, je to dnes vše hlavně o penězích. Léky se nepředepisují podle toho, aby co nejvíce pomohly, ale podle odměn, které doktor dostane atd. Sama jsem četla hlavně na zahraničních serverech o zdraví, že mamografy nejsou příliš bezpečné, je to veliká dávka záření do hodně citlivých tkání a mnohem lepší je ultrazvuk, který nemá žádné negativní vedlejší účinky. Velmi spolehlivé a bez vedlejších účinků jsou termografy, které dokáží odhalit problém v úplných začátcích, ale ty u nás asi zatím bohužel nejsou.
Hodně zajímavých článků lze najít zde, např.:
http://www.naturalnews.com/033458_mammography_dang ers.html
http://www.naturalnews.com/039779_mammograms_breas t_cancer_prevention.html

Reaguji na whisper: Nemyslím si, že by to byl žvást, prakticky když si to vemu, je to jenom Hájkova odpověď na článek z novinek, který o něm zveřejnili před pár dny http://www.novinky.cz/domaci/301964-obludny-vykrik -jednoduche-osoby-hajek-kritizuje-angelinu-jolie.h tml.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady Glamour: Pak ti bude gynekolog říkat, že antikoncepce je nejlepší variantou prevence a včera jsem byla na prohlídce a brali mi krev jako prevenci proti trombofílii, která se může objevit u žen dlouhodobě užívajících antikoncepci... Tak jde jsme? Je to dobré, ale zároveň to dobré není?

Antikoncepce je především ochrana před početím a je možné, že chrání proti nádorům dělohy, naopak se ukazuje, že může zvýšit riziko rakoviny prsu. Trombofilii jako vrozenou nemoc nezískáš užíváním hormonální antikoncepce, ale u hormonální antikoncepce je zvýšené riziko vzniku trombózy. Ale stačí číst příbalový leták. Jinak jestli nechceš podstupovat vyšetření, které ti lékař doporučil, nepodstupuj. Jestli si nechceš dělat pravidelné kontroly prsu, nedělej. Je to tvůj život, tvoje volba.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Upřímně řečeno ikdyby to propaganda byla, tak ráda na preventivní sono zajdu. Zrovna u rakoviny prsu je docela důležitá prevence. Umřela mi na rakovinu prsu kamarádka a neměla ani 30 let a dvě dětï po ní zůstali a manžel lékař. Pokud bych měla v rodině tuhle diagnozu vůbec nad tím neuvažuji a chodím preventivně. Na sono chodím každým rokem ikdyž mi není 40. Zaplatím 300 a mám klid.
Hodně lidi má rakovinu nelečitelnou hlavně z důvodů, že nikam na preventivní prohlídky nechodili, nesledovali se a pokud si něco našli, tak bud na to kašlali nebo se báli někam jít.
Kolegyni takhle objevili melanom, že šla na preventivní vyšetření. Vše dopadlo dobře.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak já nevím,já bych stějně radši na to vyšetření šla.radši vědět na čem jsem,pokud bych měla rakovinu v začínajícím stadiu,začít se léčit. Píšeš že nevěříš televizi,ale internetu věříš?

Reaguji na Ellenuschka: Na ultrazvuk bych si zašla, spíše jsem se opravdu pozastavila nad tím, že můj lékař mě bez mrknutí oka poslal hned na mamografii, jen co jsem vyjádřila obavu z toho, že bych díky genetice mohla třeba jednou s rakovinou prsu mít problémy...

Jinak mi je líto tvé situace a budu držet pěsti, aby se to dalo brzo do pořádku. Ty jsi na to vlastně přišla jak? Chodila si na nějaké preventivní prohlídky, nebo sis doma sama něco nasahala?

arrow
Neprodává v Bazaru

Hlavně v těch článcích o Angelině, hrozně se kritizuje, že si nechala uříznout "zdravá" prsa, ale co jsem četla, její matka zemřela na rakovinu prsu. Ona v sobě může (a zřejmě má, když tohle udělala) genetickou mutaci BRCA-1, kde je pak asi 80 procent šance, že dostane rakovinu prsu nebo spodku. Takže ono sice zdravý prsa, ale časovaná bomba. Jenomže kolik lidí, laiků, zná tenhle problém do hloubky? Já kdybych si tím neprošla, taky o tom vím p.rd. Ono se to někomu lehko řekne a odsoudí, ale zas tak jednoduchý to taky neni

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Reaguji na Lady Glamour: Nesouhlasím ani s tímto článkem. Ale každý si samozřejmě udělá obrázek sám. A genetice věřím, takže pokud se tak rozhodla kvůli tomu, tak proč ne.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Glamour:

Cituji Lady Glamour: můj lékař mě bez mrknutí oka poslal hned na mamografii, jen co jsem vyjádřila obavu z toho, že bych díky genetice mohla třeba jednou s rakovinou prsu mít problémy...

myslím, že by Tě stejně z mamografie přeřadili na sono i s takovou žádankou, jde podle mě o neznalost Tvého lékaře než nějakou propagandu. Určitě bych se zeptala znova lékaře, nebo zavolala do mamo poradny, že máš žádanku na MMG, ale věkem patříš na sono, tak co s tím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené