arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem, dnes jsem se dozvěděla, že je můj dědeček vážně nemocen. Našli mu rakovinu prostaty, ve vážném stádiu. Před zjištěním nemoci velmi zhubnu ...15 kg....Na netu jem o tom dost četla. Myslíte, že se to dá vyléčit?...ihned mu naordinovali ozařování, ale...

arrow
profile_image
Amore3
od 10. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak tohle přesně prožíváme s tatínkem Přesně tomu je rok, co mu to řekli a hnedka začal plný kolotoč vyšetření a již má za sebou 2xozařování a zatím se cítí skvěle, řekla bych že i začal přibírat a ještě k tomu se nam narodili štěňátka a on si už jedhoho vybral, prostě se dostla do jiného stádia a já doufám a velice jsem vděčná, že to nejhorší máme za sebou.

Držím Vám palečky.

Toto je individuální, případ od případu... Otázka je, v jaké celkové zdravotní kondici dědeček je, zda nemá problémy se srdíčkem, jak zvládá ozařování, jak bude zvládat případnou chemoterpaii...

Každopádně případů lidí, kteří se i s vážnou diagnozou dožili velmi vysokého věku, popř. rakovinu porazili úplně je hodně, takže rozhodně se nevzdávat.

Vy dědečkovi buďte oporou, mluvte s ním o uzdravení, plánujte co všechno podniknete, až bude zdravý. Neplakejte před ním! Dědeček musí vědět, že ho potřebujete a máte rádi, ale nesmí vás vidět utrápené. Dědeček se musí upnout na něco příjemného, na nějakou činnost, nesmí myslet na nemoc a utápět se v ní. Psychika opravdu dělá hodně!

Držím pěsti, v rodině máme taky takové trápení, vím jaké to je. Držte se a znova opakuji - důležité je věřit a nepropadat tomu!!

Amore3

Přesně tak! Je skvělé, že je tatínkovi lépe!

Na podporu organismu při zvládání léčby máme od doktora doporučené toto:

BioBran - Vysoce efektivní součást celkové onkologické léčby, potlačuje nežádoucí účinky chemoterapie a radioterapie, pomáhá při rekonvalescenci po ukončení léčby.
http://www.lekarna.cz/bi-obran-250-tbl-50/

a

Ovosan - http://www.ovosan.cz/ - dávkování je individuální a stanovuje se ve spolupráci s ošetřujícím lékařem

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji moc, jěště jsem s ním nemluvila, posledního půl roku byl takovy unavený a celkově jiný než předtím. Doufám, že mu to nenašli už pozdě přece jen 15kg je dost...nejhorší je, že on nějak nemá žádné zájmy, v poslední době četl jen noviny. Nevíte co by mohlo takového dědu zabavit? Je dost tvrdohlavý.... nedávno zjistili rakovinu dědovi od kamaradky, ale pokud to člověk nezažije ve vlastní rodině, neví jaké to je. V naší rodině se rakovina vyskytuje z obou stran. Snad všichni měli nějaký karcinom...moc se bojím, že jednou najdou něco i ve mě. ...všem vám moc děkuji až hodně štěstí i vaším rodinám

Eimilka

Co nějaké knížky, filmy, hudba, návštěvy, lehké procházky... Jestli je gurmán, nějaké jídlo, co by si třeba sám nekoupil. Ale co vím, lidé po ozařování a chemoterapii bývají dost unavení a spíše ocení klid, takže v tomto těžko radit.

U nás v rodině se dlouho rakovina "nevyskytovala", teď zápasí s rakovinou dva mí blízcí. Je opravdu potřeba udržet nemocného člověka v co nejlepší náladěl, hodně s ním mluvit o budoucnosti, ať si sám něco hezkého plánuje - výlet do Tater, do divadla... Něco, na co se bude těšit.

A na nějakou nemoc TY rozhodně nemysli!! Chápu, jak těžké to je, ale nemyslet na nemoci, to je základ. Síla myšlenky je velká.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Včera v Tv novinách ukazovali, že v Brně mají nový přístroj na boj s rakovinou. Jde o něco jiného, než ozařování. Přistoj se presně zaměří na nádor a tak nejsou ozařovány okolní tkáně.

Držím palce, ať se dědeček drží. Ona, i když to zní divně, tak pozitivní nálada dělá divy, než když clověk rezignuje.

Přítel ma z 65% postižený žaludek vředy a to už není operovatelný. Chová se to podobně jako rakovina v tom rozrůstání.

tyweee

To je myslím Brachyterapie - ozařování z krátké vzdálenosti:

Brachyterapie (ozařování z krátké vzdálenosti) zavádí duté aplikátory buď do dutin ( pochva, děloha, průdušky, žlučové cesty) nebo pomocí dutých jehel aplikuje do tkání (prs, ret).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji za reakce, dědovi doporučím nějaké knížky a filmy, snad se s tím dokáže vyrovnat.
Ten přístroj, o kterém mluvíte už se plně používá? Já i má rodina bylíme nedaleko ostravy, takže léčit se bude tam, měli by tam být celkem dobře vybaveni.

tyweee
přítele je mi líto...a určitě se jeho zdravotní stav zlepší.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Silvie OK
To nebude ono. Má to být úplná novinka a jediný prístroj je jen v Brně. Jakmile s nim budou spokojeni, tak že uvažují o koupi další nemocnice. Právě tam nejde o ozařovaní jako takové.
Bylo to ve zprávách (na Nově) a docela mě to zaujalo. Byl to velký přístroj a léčili s tím nadory jater, tedy v tý reportáži.

Eimilka
Děkuju, po dnešku a zprávě o herci Dlouhém, co zemřel na podobnou nemoc - Rakovina žaludku, 52 let, tak mi není ok. Přítel je také kuřák a sem tam si dá pivo. Někdy si říkam, že na léčeni jsou lepší ženy. Aspon v okolí, co má bratry a pratele, tak chlap a doktor nejsou dohromady. A když už něco zjistí, tak proč dat na rady lékařu, když jim je dobře - asi takový přístup vidim.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Jinak včera tu byl kamarád přítele a jeho teta - 75 let - má rakovinu kyčle, tedy kostí. Lékaři ji dávaji dva měsíce života

Viděla jsem ji v záři a to byl uplně jiný člověk. Pak přišla taková rána od jednoho pana, kterému věřila a on ji okradl. Zhroutila se a myslime si, že ta psychika tomu nepřidala, protože následovali 2 infarkty a pak tento ortel.
Vlastně mezitim, co jsem ji viděla a mezi infarkty uběhlo asi pět měsíců a ta paní strašně sešla.

Takže opravdu kladná mysl dělá hodně - ona už pry život vzdala, nebojuje, proto asi ta krátka doba, co ji lékaři dávaji.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tyweee
Opravdu je mi přítele a tebe líto...a pomáhá mu nějaká léčba? Nebuď smutná bude dobře asi by neměl kouřit ani pít alkohol, ale chlapy jsou někdy fakt tvrdohlaví a nedají si poradít

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

chlapi po 50 -tke by nemali zanedbávať každoročnú kontrolu u urológa.Ten im pohmatom vyšetrí prostatu,odoberie moč a krv na PSA /t.j.na rakovinu prostaty/.Majú na to nárok a vyšetrenie prepláca zdr. poisťovňa.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Eimilka
Ted je mu vcelku dobře. Za nejakou dobu pojede do zahranici, kde je stala teplota a tam mu bude lipt. Tady je fakt jednou tak a jednou tak a to neni ok.

Koureni a alkohol - jak si napsala, chlapi jsou tvrdohlavi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené