Už jsem měla 2 balení tohoto pudru. Krásně voní, i slepý by poznal, že je to kosmetický pudr. Matuje velmi dobře, výdrž bych řekla tak 8 - 10 hodin, potom je někdy nutné přepudrovat některé části obličeje, make up dobře zafixuje, ale když pudru dáte hodně, dělá nehezké nánosy. Doporučuji na mastnější či smíšenou pleť, normální by také mohl vyhovovat (matuje dobře a dobře redukuje tvorbu mazu), ale na mou suchou je "až moc účinný". Suchotám totiž dělá šupinky a přesouší ji, čemuž se do určité míry dá předejít, když ho použijete trochu a pod make up použijete silně hydratační krém. Nelíbí se mi snadno otevíratelné balení, pudr se kdykoliv např. v kabelce otevře a může se rozsypat. Na druhou stranu jsem ale nevyzkoušela pudr, který by tak krásně matoval a vydržel.
Tento pudr jsem si kdysi koupila na zkoušku, vzhledem k tomu, že můj tehdejší byl zrovna vyprodaný. Od té doby se k němu ráda vracím a po zkušenostech s dalšími pudry u něj nejspíš zůstanu. Jeden z mála nabízí i velmi světlé odstíny na zimu, pudry nejsvětlejších odstínů jiných značek jsou na mě i tak moc tmavé. Za mě tedy rozhodně ano, jeden z mých nej pudrů.
Stay Matte je jeden z nejvychvalovanějších pudrů na internetu, proto jsem ho taky musela vyzkoušet. Mám odstín 01 transpatent, ale úplně transparentní není, lehce tónuje. Na celý obličej ho stačí malé množství, vypadá přirozeně, a i mou rychle se mastící pleť zmatní na skoro celý den. Dřív jsem před přepudrováním musela použít matující papírek, s tímto pudrem ale nemá cenu papírek ani vytahovat, protože se mi po celém dni leskne maximálně nos (s jinými pudry bych se leskla až na tváře celá). Ta výdrž je neuvěřitelná, opravdu mě překvapil a budu si ho kupovat opakovaně. Jen obal by mohl být hezčí - s labutěnkou a zrcátkem.
Můj první pudr vůbec, ale pochybuju, že najdu někde lepší. Mají krásný výběr odstínů, kde si každý "tón pleti" musí vybrat. Pleť je po něm krásně sametová. Svůj účel plní skvěle, matný efekt je evidentní. Výdrž taky dobrá. Nemám moc co bych mu vytkla. Mám suchou kůži, takže se bohužel šupinkám nevyhnu, ale není to chyba tohoto konkrétního pudru. Nosím ho s sebou v kabelce a používám na přepudrování během dne.
Výborný pudr za bezkonkurenční cenu pro nenáročné. Já tomuto pudru nemám co vytknout - odstíny má perfektní, každá si tak vybere ten svůj, krásně zmatňuje pleť (nedělá ale přílišnou nepřirozenou vrstvu) a je snadno k sehnání. Můj obllíbený pudr je momentálně MF Creme Puff, protože také skvěle matuje a navíc pěkně voní, ale jinak bych řekla, že Stay Matte je s ním skutečně srovnatelný, co se týče výsledku. Jediným mínusem pro mě je chybějící labutěnka či houbička k nanesení, protože pudr používám i během dne k zmatnění pleti.