Smazat

Relaxační techniky na zvládnutí stresu

Ahoj, nevím co s nervama, zanedlouho totiž maturuju. Vím, nervy jsou normální, ale já to mám bohužel vždy tak, že s nervama zapomínám, mám okno. Někoho stres vyburcuje k lepším výkonům, ale mě spíš potopí. I přestože jsem gympl prošla jen s jednou 3 z matiky, tak mám strašný strach Někde jsem slyšela, že existují nějaké speciální techniky na zvládnutí stresu, nebo alespoň jeho zmírnění. Neznáte je někdo, prosím?
 
arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji trvalka: Někde jsem slyšela, že existují nějaké speciální techniky na zvládnutí stresu, nebo alespoň jeho zmírnění. Neznáte je někdo, prosím?

relaxovat.
Alespoň půl hodiny na nic nemyslet, lehnout si, zavřít oči. Prostě odpočinout si

arrow
profile_image
trvalka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych potřebovala hlavně něco na zklidnění těsně před zkouškou. Bojím se, že mě začne bolet břicho a budu muset jít na záchod a zkoušku nebudu moct vykonat A hlavně, že budu mít okno.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no, nevím jak poradit, stres se bohužel nedá vypnout jako televize.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na trvalka:

nějaké relaxační cviky by mě zajímaly taky. Protože když se snažím relaxovat nebo prostě odpočinout, tak jen v tu dobu vypnu a pak je hned stres zase zpátky.

když mám zkouškové a něco těžkého tak beru homeopatika Argentum Nitricum a nemůžu si to vynachválit. vůbec nemám ty stresové stavy, žádné bolesti břicha, třesavky atd a zároveň mě to ale neutlumí a hlava mi myslí normálně.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na trvalka:
Relaxační techniky by Tě nejlépe naučil psycholog. Mě takhle kdysi psycholožka učila relaxovat před spaním (nemohla jsem usnout) - bylo to ve stylu: "pravá ruka je těžká......". Principem je odvést myšlenky k něčemu konkrétnímu. Někdy pomáhá zavřít oči a prostě se soustředit na dýchání či srdeční tep.......

fyzická aktivita, třeba si jít zaběhat

Cituji bakalářka: Někdy pomáhá zavřít oči a prostě se soustředit na dýchání či srdeční tep.......

a zrovna tohle mě vůbec nepomáhá.já se pak soustředím a soustředím a prostě neusnu

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji lasicka: a zrovna tohle mě vůbec nepomáhá.já se pak soustředím a soustředím a prostě neusnu

Tohle jsem myslela spíš na ten stres Ta relaxační technika na spánek byla trochu jiná a většinou jsem končila u pocitu těžkých a teplých končetin

arrow
profile_image
Ruměnka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mohu doporučit meditace. Pro začátečníky je asi nejlepší navštěvovat nějaký kurz (bývají i zcela zdarma), ale existují i knihy - pro samostudující.
Nejjednodušší meditační cvik: Sednout si do pohodlné pozice, mít přesně v úrovni očí hořící svíčku a absolutní klid - nebo naopak vhodnou meditační hudbu. Celou svou myslí se soustředit na hořící plamen a i když to nazačátku bývá hodně těžké, musíš utišit veškeré myšlenky. Je opravdu důležité se úplně uklidnit a vnímat svůj dech nebo pro začátečníky vnímat tóny hudby.

Mě pomáhá obyčejná (někdy i střídavá) sprcha a celou dobu si vsugerovávat, že všechem stres odtéká s vodou. Myslím, že je to jednodušší než různé jiné meditace...
Plus fyzická aktivita kvůli endorfinům.

arrow
profile_image
Flora
od 4. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sedni si na židli a překřiž pravo nohu přes levou v oblasti kontníků. Pak stejne překřiz ruce. pravou přes levou v oblasti zápěstí a pak spoj prsty - je to takove krkolomné. Pak ty spojene ruce přetoč spodem nahory k obličeji - tím se přetočí a budeš je mít opačně nez ruce. Vytvoří se tím energetický kruh. Spojene ruce nech na hrudníku, zavři oči a několik minut relaxuj. Pomáhá to proti stresu, na koncentraci.

 

Váš příspěvek

Relaxační techniky na zvládnutí stresu

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené