arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: Moc nerozumím tomu, proč to před ním chcete utajit? Před čím ho chcete uchránit?Podle mě není fér mu lhát.

protože už je natom hodně špatně, jak duševně, to již jsem psala, tak v podstatě i fyzicky, řešíme, zda by vůbec zvládl pohřeb absolvovat a ikdyby ano, jak bychom ho dostali zpět do léčebny (scény, že tam nepůjde).
Chránit ho chceme před tím žalem, který by mohl být tak hluboký (ať již by to byl žal nad ztrátou ženy nebo, což je také možné - žalem sám nad sebou, že již zůstane v léčebně, kde se mu nelíbí), že by ho na ten druhý svět v podstatě odpravil.
Druhá věc je, jaký je tohle život, co teď má.
Bojíme se, aby nedošlo přesně tady k tomu:

Cituji ovette: Dědovi se to řeklo a on zemřel druhý den...... Ještě se stihlo zařídit, že pohřeb měli spolu... Bylo to něco naprosto šílenýho, kdybych to nezažila, tak bych nevěřila, že to neni z nějaký telenovely..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Elluska: soudní řízení trvalo 7 měsíců

to děda určitě tak dlouho nevydrží

arrow
profile_image
HankaCake
od 26. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků


Bohužel, takové věci se stávají... také bych to dědečkovi řekla, není fér to před ním tajit, ať už to pochopí jakkoli. Mohlo by se stát, že by jí děda stále hledal, strachoval se. Už tak je pro něj jeho stav hodně o strachu a hledání. Uvidíte, jak to vezme... Držím palce

Protože do poslední chvíle s babičkou žil a pamatuje si ji, měly byste mu to nějak citlivě sdělit. Doporučuji promluvit si o tom s lékaři, aby byli vyrozumění se zátěží, kterou teď děda bude muset zvládnout, je možné, že nasadí i nějaké léky, které mu pomůžou to zvládnout lépe... Zároveň pokud to situace dovolí a děda bude chtít domů, neměl by zůstávat v LDN, ale v domácím prostředí, alespoň pro "začátek", než se srovná atd.
Držte se a přeji hodně štěstí.

arrow
profile_image
Marysha
od 24. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naše rodina je ve stejné situaci. Děda má období, kdy mu to myslí víc a někdy zase skoro vůbec. Má úplně pomatenou mysl a často se vrací do minulosti (posledních pár let si asi vůbec nepamatuje). Také jsme nevěděli, jak se zachovat. Nakonec jsme mu to řekli a on z toho byl tak týden hodně špatný a pořád brečel. Potom měl naštěstí zase výpadek paměti a už o tom neví a jsme rádi. Teď už mu to neříkáme, protože by se zbytečně trápil, za chvíli by to stejně zapomněl a šlo by to tak pořád dokola. Když náhodou řekne něco o babičce, tak to nenápadně zamluvíme a je klid. Na pohřbu nebyl, protože už je bohužel nechodící a stejně si myslím, že by to tam s ním akorát tak seklo. Vím, co teď jako rodina prožíváte a soucítím s vámi.

arrow
profile_image
bobinka001
od 22. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V první řadě upřímnou soustrast.
A co se dědy týká, určitě bych mu to řekla. Navíc má právo se s ní důstojně rozloučit - na pohřbu... Samozřejmě nikdo nemůže vědět, jak to vezme, ale prožili spolu celý život.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ellenuschko, i já ti posílám upřímnou soustrast a přeji hodně sil v této smutné životní situaci.
Vaše starost o dědečka je dojemná, určitě souhlasím s Elluskou, že byste to měli probrat s ošetřujícími v LDN. Každopádně i mě napadla tato věta:

Cituji Ellenuschka: Druhá věc je, jaký je tohle život, co teď má.

Chcete ho (logicky) chránit, na druhé straně de facto není před čím...
Přeji hodně sil, věřím, že prarodiče prožili krásný život a za všechno jsou vám vděční.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych dědečka netrápila.Dovědět se o smrti milovaného partnera je příšerný šok a hrůza. Kdo nezažil, nemůže pochopit. Nic bych mu neřekla. Stejně by asi na pohřeb nemohl jít, aby to tam s ním v jeho zdravotním stavu neseklo. Ohledně dědického řízení bych se poradila u právníka, jak to vyřešit.
Přeju hodně síly! Na to, co si lidé myslí, že by se správně mělo dělat, kašli! V této situaci je nejdůležitější ochránit dědečka před tím strašným žalem. Když se neorientuje v čase, snadno to před ním utajíte. Takhle má v sobě i jakous takous naději na návrat domů. Když se dozví o babiččině smrti, pochopí, že ztratil i domov, kam se nebude moct sám vrátit. A to pro něj bude další strašný šok. Ledaže by se nad ním někdo z vaší rodiny smiloval a šel tam s ním se o něj starat.Tak jsme to řešili u nás v rodině. Představ si sama sebe, že bys byla na jeho místě a zkus uvážit, jestli bys to sdělení vůbec unesla.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: Bojím se, že si to nebude pamatovat přímo, ale vnukne mu to třeba nějakou myšlenku, bude furt říkat, že babička zemřela, bát se, co s ním bude atd.

Toho bych se bála taky...Neřekla bych mu to, pokud to bude možné. Hodně síly a upřímnou soustrast.

arrow
profile_image
Anarion
od 7. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měli jsme to podobně, akorát umřel praděda, prababička to věděla, byla i na pohřbu, ale neuvědomovala si to, tvrdila nám, že ji děda podvádí a nastěhoval se do domu naproti.. bylo ji 89 v té době

arrow
profile_image
akyna-00
od 13. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V rodině jsme řešili podobnou situaci. Děda byl v nemocnici, kde umřel.Babička byla v tu dobu také v nemocnici.O tom, že děda umřel jsme jí řekli až po měsíci. A pohřeb jsme zařídili raději bez ní, protože její lékař nedoporučoval žádné stresové situace.Babičce jsme celou dobu tvrdili, že je děda v lázních. Když se její stav zlepšil, tak jsme jí to řekli. Byla v šoku a ještě nám vyčítala, že jsme jí to neřekli hned.. Takže bych rozhodně nic nezatajovala.

Ellenuschko, taky se přidávám ke kondolencím, jsi s mamkou silná, že vše zvládáš, drž se!

nevím, jak napsat svůj názor, aby to nevyznělo hrozně... ale já bych se rozhodovala asi podle toho, jak na tom dědeček je... pokud myslíš, že už tady nebude s Vámi dlouho, netrápila bych ho takhle před odchodem. To dědické řízení se možná rychle nerozběhne a tak bude šance to zatajit.

Na druhou stranu

Cituji akyna-00: Když se její stav zlepšil, tak jsme jí to řekli. Byla v šoku a ještě nám vyčítala, že jsme jí to neřekli hned..

tohle je taky pravda. Kdyby ho třeba z LDN pustili a bude se po babičce shánět, bylo by lepší mu to říct

arrow
profile_image
lva
od 23. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji karamelka: Dovědět se o smrti milovaného partnera je příšerný šok a hrůza.

Je naivné sa domnievať, že 86-ročný človek netuší že raz zomrie.
Šok to je pre mladého človeka, nevyrovnaného so smrteľnosťou, ale ver mi že starší ľudia sú s tým predsa len trochu viac zmierení.

Prepísala som príspevok, lebo si nemyslím že som poradila dobre.

arrow
profile_image
Katulinka78
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je mi to líto, ale já bych mu to neříkala, je možné, že by umřel i děda. My jsme přesně tuhle situaci řešili cca před třemi lety, akorát teda umřel děda. Babička se občas zeptala, pak to stejně zapomněla, no a nakonec se jí to řeklo. Od té doby konec. Přestala se hýbat, jíst a po pár týdnech v bezvědomí v nemocnici umřela. Rozhodně bych počkala.

arrow
profile_image
Katulinka78
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lva: ale môže si navždy zapamätať že ste mu to trebárs tri mesiace tajili

Lidi v tomhle stavu vůbec nemají pojem o čase, takže to opravdu nehrozí. A ti co se tady ohánějí právem, asi takovou situaci nezažili.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené