Smazat

Rodiče mi pořád ovlivňují život

Ná úvod bych ráda řekla, že je mi 26 let a bydlím u rodičů ve velkém rodinném domě. Problém je v tom, že mi rodiče neustále ovlivňují život a podsouvají mi svoje názory. Možná si řeknete, že to je normální a že to budou dělat věčně a nebo proč vlastně ve 26 ti bydlím ještě doma. Jsem z rodiny kde jsou na sebe všichni strašně fixovaní, moje mamka na svou sestru a na své rodiče a oni zase na nás. Všichni se podporuji ve svých nározech jak na život tak politických, křesťanských atd. a v podstatě všichni se tak nějak ve všem shodují...já jdu malinko vlastní cestou a v tom je asi ten kámen úrazu. Bydlení sama už jse jednou zrealizovala, ale byl to děs celá rodina to řešila proč jdu vlastně pryč když máme velký barák a proč platit nájem atd.Moje rodiče to vzali vlastně tak, že mi bydlení u nich není dost dobré a že je nemám ráda. Nakonec jsem se v důsledku nedostatku financí musela vrátit ( bylo to na přechodnou dobu než si něco najdu). Teď jsem konečně po letech ve spokojeném vztahu takže bydlení na sebe nenechá dlouho čekat, ale docela se bojím reakcí navíc mi vadí gradující střety doma a to že začínají být vztahy takové napnuté. Jak to vidíte vy? Setkali jste se s něčím takovým? Asi nepotřebuju radu typu holka je ti 26, jsi dospěla a měla bys už žít sama - to vím. Spíš mi jde o to nějak to vysvětlit svým rodičům, přenést se přes křivdy a hrdost a nikomu neublížit. Děkuju za názory
 
arrow
profile_image
Bedla
od 8. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holka, je ti 26, jsi dospělá... Ne, vážně, neděs se toho tolik. Je jasné, že tvoje odstěhování budou provázet emoce, ale spíš než usilovné řešení to bude chtít čas. Musíte si všichni zvyknout. Je nevyhnutelné, že děti odcházejí z domu, spíš by bylo divné, kdybys zůstala u rodičů navěky. Za nějakou dobu si zvyknete, vyříkáte si to a všechno bude ok.

arrow
profile_image
covet
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Možná bych to zkusila rodičům vysvětlit tak, že oni když byli mladí, tak taky chtěli mít nějaké svoje vlastní zázemí a osamostatnit se... (což teda jen předpokládám ) a taky, že v dnešní době je to normální. Přeci se budete dál vídat a navštěvovat. Možná jen potřebují ujistit, že je neopouštíš? Jinak mi nepřijde nenormální bydlet ve 26 u rodičů, zvlášť pokud máte větší dům, mám kolem sebe spoustu kamarádů (i starších), kteří to tak mají.

arrow
profile_image
CarolS
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud na sebe máte v rodině tak fixované vztahy, bez menšího dramatu ze strany rodičů se to asi neobejde. Nicméně bych se v tom nepitvala, slyšet to nechceš, ale jsi opravdu dospělá Nic ti tedy nebrání žít podle svých představ a rodiče si dříve či později zvyknou a pokud jsou alespoň trochu rozumní, tak pochopí, že takovýto vývoj v životě je přirozený a nebudou se na to koukat jako na křivdu/nevděčnost.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řekla bych jim, že chci zkrátka mít svoje SOUKROMÍ. Barák je fajn, vřelé vztahy v rodině jsou taky fajn, ale soukromí a ten pocit samostatnosti ti to nevynahradí. Hlavně u tebe jde asi o sestěhování s klukem, to už vůbec.. Chvíli budou dělat dusno ale to přejde, fakt... byli by sami proti sobě, kdyby tě za to odepsali a dusili dál měla jsem to podobně, tu fixovanost dobře chápu ač to někomu může přijít k ušklíbnutí, naši můj odchod prožívali velmi dramaticky, především otec - velký dramatik, ale zvykli si a ještě se mi pak nesměle nabízeli, že mi pomůžou vymalovat byt a máti že ušije záclony (vím, že je pak mrzelo, že tak vyšilovali). Já si stejně doteď myslim, že byli vyděšený z toho, že v bytě zůstanou jen oni sami spolu a sežerou se takže do toho.

Reaguji na Johanita: děkuju moc za názor a podporu...

 

Váš příspěvek

Rodiče mi pořád ovlivňují život

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené