1. . .56789
arrow
profile_image
Sahi
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na matadi: Jsem ráda,že si se ozvala.Je dobře že se najdou ženy ,kterým se tato situace nelíbí a chtějí o ní diskutovat.Né zametat pod koberec.
Co týrané ženy v čechách,na co jsou charitativní organizace,když si za to ženy mohou samy.
Myslíš ,že můžeš změnit dospělého člověka,který byl vychován v určitém prostředí.Prostředí v Čechách je pořád silně šovinistické.Viz pan Hausmann,který si udělal na svém šovinismu kariéru a nikdo si ho netroufl odsoudit.Jeho rozhovor.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A víte holky co je na tom to nejhorší? Třeba moje kolegyně v práci si všechny taky stěžovaly že ty jejich chlapi jsou hrozní a doma nic neudělají a posluhování berou jako samozřejmost. A vůbec si neuvědomily že svoje synáčky vychovávají tak že se budou jednou ke své ženě chovat naprosto stejně (pokud je nějaká rázná nepoučí). Moji kamarádku si jednou vzala učitelka v MŠ stranou a že prý ten její Ondrášek na záchodě čůrá v sedě. Tak jí kamarádka vysvětlila že u nich doma všichni chlapi čůrají v sedě protože není žádná služka aby neustále myla poch.aný záchod.

arrow
profile_image
Rosee
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji myskin: Moji kamarádku si jednou vzala učitelka v MŠ stranou a že prý ten její Ondrášek na záchodě čůrá v sedě. Tak jí kamarádka vysvětlila že u nich doma všichni chlapi čůrají v sedě protože není žádná služka aby neustále myla poch.aný záchod.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na Sahi:

asi se mnou moc nepodiskutuješ, bo se netajím tím, že mi je blízký Islám, a předně se držím toho - lidi se ke mě chovají tak, jak já jim to dovolím, svůj život mám ve svých rukou a jaký si ho udělám, takový ho mám

lituju ženy, které se nechají týrat, ale pokud ony samy to nechtějí změnit, není jim pomoci - jejich běžná odpověď - ale já si za to můžu sama, protože tohle to a tohle to, nebo - on takový není, on měl jenom blbou náladu . . . to jejich věčně věků omlouvání chování toho jejich tyrama, ta jejich snaha - zavděčit se mu, věřit tomu, co on říká, pozbýt vlastní sebevědomí , . . . .
prostě, dokud se nerozhodnou pro ten krok pryč, a začít úplně sama od nuly, je to jen a jen jejich rozhodnutí

arrow
profile_image
Sahi
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji matadi: lidi se ke mě chovají tak, jak já jim to dovolím

Takže i vrah a násilník se k tobě bude chovat tak jak mu dovolíš?Já bych řekla,že pravda je někde uprostřed,že jsou věci,které můžeme ovlivnit a některé né.
Jsme od přírody slabší pohlaví.Jak fyzicky,tak i psychicky,protože jsme lehce zranitelné a hodně citově závislé na rodině a dětech.Toho umí někteří jedinci dobře využívat.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sahi:
Nejsem sice matadi, ale dovoluji si reagovat
Žijeme ve svobodné zemi a každá žena má právo si zvolit s kým bude žít. Pokud mi někdo nevyhovuje, je příliš despotický či mě nějak omezuje, no tak od něj odejdu a buď si najdu někoho "vhodnějšího", nebo zůstanu sama. Je to otázka volby.
Pokud se sebou nechá žena orat a vláčet, tak si nemá na co stěžovat. V dnešní době existují linky bezpečí, azylové domy (pokud žena nemá příbuzné), žena má vždy možnost sbalit si děti (pokud jsou) a odejít. Jsme možná fyzicky slabší než muži (i když jak kdo), ale rozhodně ne psychicky. Nikdo nemusí zůstávat ve vztahu, co mu nevyhovuje.
Samozřejmě nemluvím o extrémních případech, které ale jsou na obou stranách.

arrow
profile_image
Sahi
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Storm: Pokud se sebou nechá žena orat a vláčet, tak si nemá na co stěžovat.

Na to právě spoléhají násilníci,že bude mlčet a stydět se,vždyť si za to může sama.

Cituji Storm: V dnešní době existují linky bezpečí, azylové domy (pokud žena nemá příbuzné), žena má vždy možnost sbalit si děti (pokud jsou) a odejít

Myslíš že je to spravedlivé,že musí utíkat ze svého domova,když ona nic neprovedla.

Toto měla být diskuze a výrocících o ženách a né proti ženám.Je mi líto,že jsme tak málo kolegiální a chápavé vůči samy sobě.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na Sahi:

tady nebojuješ o majetek, tady bojuješ o důstojný život, tedy ano, sbalit děti, psa, kočku, kufry a utýct - majetek řešit posléze, až se dostane z psychického, fyzického týrání, nátlaku - až se dostane ze spárů jeho vlivu - pak taky dokáže vidět svět reálně -

je tady spousta jiných téma, kde se právě to násilý řeší - a jak sama počteš, - ony ty zakladatelky nebo přispěvatelky si stěžují - že je bije, že je někam nepouští, že je psychicky deptá - a ony ho zpravidla ještě omlouvají, ještě mu dávají další šanci - je jich jen málo, které opravdu odejdou

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sahi: Na to právě spoléhají násilníci,že bude mlčet a stydět se

Proto si násilník nikdy nehledá silnou sebevědomou ženu, naopak, každý projev sebevědomí otituluje jako feminismus a marnivost a rád o sobě šíří, že hledá "obyčejnou" ženu - t.j. šedou myšičku, která bude nejdřív rada za jakéhokoliv chlapa a pak se bude stydět. Mám něco podobného v širším okruhu příbuzných, bohužel, stydím se za hulváta v rodině ale jeho holka si naprosto za všechno může sama - jak píše matadi, místo podívání se pravdě do očí uhýbá pohledem sama na sebe, omlouvá ho, dělá ze sebe onuci ....

arrow
profile_image
Sahi
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji matadi: tady bojuješ o důstojný život, tedy ano, sbalit děti,

Myslíš sí že je důstojné pro děti,když řeknou ve škole,že bydlí v azylovém domě.Doma těm jejich spolužákům vysvětlí,že kdyby nebyla jejich máma tak hloupá tak ji určitě ten její nemlátí.

Cituji dadabus: že hledá "obyčejnou" ženu - t.j. šedou myšičku

Být šedá myška a nemít sebevědomí,to je nějaká hrozná vlastnost,za kterou musí být žena potrestána.Všichni nejsou silní,krásní a sebevědomí.

Cituji Sahi: Myslíš sí že je důstojné pro děti,když řeknou ve škole,že bydlí v azylovém domě

Do problémů se může dostat každý z nás, proto své dcery učím, že nemají druhé posuzovat podle bydlení, značky džín nebo auta..
Já si myslím, že daleko lépe se jim bude žít v klidu a bez denodenního pocitu strachu.Nechtěla bych, aby jakékoliv dítě bralo jako běžný model rodiny, že jeden rodič týrá druhého.Děti mají tendenci v dospělém věku napodobovat model, ve kterém byly vychovávány.A pak se dostáváme do stále se vracejícího modelu oběť-tyran.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sahi: Je mi líto,že jsme tak málo kolegiální a chápavé vůči samy sobě.

Já jsem naopak kolegiální velmi. Proto se mi příčí když ženy zůstávají ve vztahu s násilníky a tyrany (ať už psych. nebo fyz.). Z muže se násilník nestane ze dne na den, takže žena by měla pečlivě vážit, zda tento muž je pro ni tím pravým a milujícím manželem či otcem jejích dětí. A pokud žena i přes některé signály s mužem nadále zůstává (přece nepůjde k rodičům/do nájmu atd.), tak to vnímám jako její volbu.

Cituji Sahi: Být šedá myška a nemít sebevědomí,to je nějaká hrozná vlastnost,za kterou musí být žena potrestána.Všichni nejsou silní,krásní a sebevědomí.

Sebevědomí vůbec nesouvisí s krásou. Znám několik krásných a chytrých mladých žen, co se nechají zavírat doma, podvádět, mlátit a ještě si pochvalují, jakého mají doma skvělého chlapa. A odejít můžou kdykoli, děti nemají, závazky taky ne. A stejně neodejdou a hlava mi nebere proč. Možná proto, že jim ten jejich "úžasný" partner koupí auto, novou kabelku apod.

Nechci se zastávat mužů, to rozhodně ne. Ale nelíbí se mi a priori postavení mužů jako těch "zlých, co jsou ti silní" a žen jako těch "slabých chudinek, co nemají jinou volbu".

Cituji Storm: Nechci se zastávat mužů, to rozhodně ne. Ale nelíbí se mi a priori postavení mužů jako těch "zlých, co jsou ti silní" a žen jako těch "slabých chudinek, co nemají jinou volbu".

Přesně tak, znám docela dost chlapů, které ženy citově vydírají, ponižují je před známými apod.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na Sahi:

promiň, z tvých příspěvků mi přijde, že víc koukáš na to materiální zajištění než na to, aby bylo dítě vychováváno v klidném prostředí, i když třeba na dobu určitou v azylovém domě

věř mi, že any ty ženy, ani ty děti, které odchází od tyrana, tohle prostě neřeší, spíš potřebují odbornou pomoc

někdo, kdo je celý život v něčím područí pak jen těžko zvládá běžný život a pokud k tomu má pocit - beze mě jsi nula, pak ten azylák je přece jen pro danou chvíli nejlepším řešením

nicméně, pěvně věřím, že ani ty, ani nikdo z tvých blízkých se do takové situace nedostanete - bo, jak jsem pochopila, tobě jde o ten majetek - a to je problém spousty žen, které proto s tím svým tyranem zůstávájí, takže, jak bylo psáno - jaký si to uděláš, takový to máš - taky je nikdo nenutil, aby si ho braly - bylo to jejich rozhodnutí, jejich volba

arrow
profile_image
Sahi
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lusinda: že nemají druhé posuzovat podle bydlení, značky džín nebo auta..

Já jsem nepsala,že je budou posuzovat podle džín,ale že odsoudí jejich matku.Jestli že budou mít spolužáky,kterým doma maminka řekne,že si za to může dotyčná sama.

Cituji matadi: tobě jde o ten majetek - a to je problém spousty žen, které proto s tím svým tyranem zůstávájí

Děkuji za osobní hodnocení,k tomu se nebudu vyjadřovat.Já si myslím že většina těchto žen má strach ze svého manžela a veřejného odsouzení sebe a svých dětí.Jak čtu zde,tak oprávněný.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené