arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Svěřím se vám s něčím, spíš je to taková úvaha. Rozčilují mě některé věty, co se říkají ženám nebo o ženách. Třeba máš tady nepořádek, a tak. Vždyť ten nepořádek má celá rodina. Budiž, žena se bere jako hospodyně a má se o to starat. Ale co třeba: Máš tady pavouka? Pavouk si přilezl, ale má ho tam žena, ona je přece nepořádná. Nebo něco z doby, kdy byly děti malé, takové to, když někdo vezme děti na procházku (manžel, babička, teta), ať si mamka něco doma udělá. Copak si nemůže mamka třeba odpočinout? To jako jí má být hanba, když někdo vezme děti ven a ona nic nedělá? To je povel k práci? A potom ještě ty věty, že má taťka někam mamku občas vzít. Do kina, na koupání, atd. To tam mamka nemůže sama? A nejvíc mě dohřála ta upoutávka, jak ten manžel má ženu vzít včas na vyšetření prsu, aby jako nebyl na všechny domácí práce sám. To jsou ženy nesvéprávné, to nejsou schopné se o své zdraví postarat? Jako by se měl starat manžel o něco, co mu vaří, peče, vychovává děti. Jako by si nějaký Arab měl dát prohlédnout velbloudy, tak mi to přišlo.

Tak s tímhle může každá žena asi udělat to, že bude svého syna vychovávat tak, aby podobné postoje v dospělosti nezastával. I když fakt je, že takové výroky zaznívají i z úst žen samotných (např. Táto, proč mě nikdy nikam nevemeš?) a to je na pováženou. Jinak mě osobně štvou ty "chlapské" poznámky k mému řízení- jsem začátečnice a občas udělám chybu- ne tragickou, úplně normální, např. mi to ještě někdy chcípne při rozjezdu do kopce, ale zase se bez paniky normálně rozjedu. Když se to stane chlapovi, tak o.k., každému se to může stát, že? Ale ženská je hned slepice za volantem. A to ani nejsem blondýna, to bych si teprv něco vyslechla

arrow
profile_image
žifka
od 21. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím. Mám pocit, že v dnešní společnosti má žena naplnění ve vztahu s mužem, a později s dětmi. Něco jako - ty nikoho nemáš, kdy budeš mít děti, ty jsi moc vybíravá apod. Přijde mateřská - proč nejsi s dítětem doma, proč jdeš hned do práce... Chybí mi výchova nejen u chlapů, aby ženskou brali jako rovnocenného partnera, ale i u žen. Aby věděly, že jsou svobodné, nezávislé, že život je v jejich rukou, že cílem života není mít muže a děti. Podle mě je to o výchově, o tom, s čím do toho života jdeme. A samozřejmě, jak jsme ovlivněny okolím. Feministky zrovna nemusím, podle mě je problém jinde, než tam, že chlap má třeba někde vyšší plat. Ale o společnosti celkově... Aby nás naučily, že se nesmíme dát, ženy!

hodně mě rozčilují některé rádoby vtipné výroky mého manžela...ohledně vaření, uklízení, blablabla. vždycky mu řeknu, že stejně jako on vydělávám nehodlám doma dělat služku, zatímco on bude odpočívat po práci.
největší expert na tyhle bláboly je stejně starší generace. viz. moje babička "podej mu tohle, podej mu tamto, ježiši ty jdeš tamhle? on tě pustí?"
a nejvíc mě dojala minulý týden moje známá, když mi řekla "vyřiď manželovi, ať ti dává najíst". já asi nepoznám, že mám hlad a potřebuju, aby mi to jídlo cpal do krku jako krmné huse.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je taky pěkný, s tím krmením. Nebo co takhle na vesnici, když se tam nějaká žena přivdá, tak třeba ty babičky hodnotí, kdy ráno vstává. Když vstává pozdě, nebo se dlouho do noci u nich svítí, tak je to špatně, leda že by tolik brečelo mimino. Nebo jaký je mužský rod od slova cuchta? Žádný. I kdyby byl muž neupravený, tak je to špatná vizitka ženy (která je cuchta).

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vosmajda: kdyby byl muž neupravený, tak je to špatná vizitka ženy

S tím tvrzením souhlasím . Možná se teď ozve nějaký chlap, pobouřený výroky o chlapech, ale převažná většina Čechů je bohužel naprosto neschopna něčeho, čemu se říká styl.

Cituji vosmajda: cuchta

Na Ostravsku máme hezký výraz ožungr, původně označující alkoholika, teď už spíše cuchtu v chlapském provedení.

A k tématu : doma to má každý takové, jak si to udělá, resp. jaký pořádek si zjedná na začátku a kolik si nechá na sobě štípat dříví. Ono se to najednou po letech těžko mění. A co říkají babičky, tetičky a kolegyně, to by mi leželo ...víme kde.
Jinak, s těma babičkama a svícením v okně, to mě pobavilo - u nás by si přišli na své, já někdy zapomenu zhasnout a svítím celou noc .

Cituji vosmajda: I kdyby byl muž neupravený, tak je to špatná vizitka ženy (která je cuchta).

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

uděláte si to takové, jaké to máte

vzhledem k tomu, že se netajím tím, že inklinuju k islámu, tak tohle neřeším, bo tam je to normální, aby se žena starala o muže
na druhou stranu se zase muž stará o ženu a to minimálně tím, že jí uživí, aniž by musela chodit do práce (pokud nechce) - tady je běžné, že je žena zaměstnaná a když jí živí manžel - tak je to divné a taky přijde do řečí

nicméně, ať již s vyznáním, nebo bez, je každý vztah o kompromisech a dohodě, co se týká třeba práce v domácnosti, nakupování, cestování, rozhodování a ptát se partnera, že chci k doktorovi - to mi přijde taky ujetý (viz ta reklama)

jinak žena je svéprávná bytost a o svém životě - minimálně tady v Evropě - si rozhoduje sama

pobavil mě tedy výrok

Cituji vosmajda: Žádný. I kdyby byl muž neupravený, tak je to špatná vizitka ženy (která je cuchta).

myslím si, že je asi v zájmu každé ženy, aby ten její vyvolený vypadal dobře, bo jít po ulici vedle někoho, kdo je můj partner a vypadal by jako cuchta, asi bych se hanbou propadla, a stejně tak to má i ten partner, bo by se asi taky hanbou propadl, kdybych šla vedle něho jak nějaká cuchta

Cituji matadi: myslím si, že je asi v zájmu každé ženy, aby ten její vyvolený vypadal dobře

myslím, že je v zájmu každého dospělého člověka, aby vypadal dobře.

Takové a podobné hlášky nemají na můj život žádný vliv. A jestli nemá žena v hlavě řezanku, tak se jimi nenechá manipulovat.
Ovšem úvodní příspěvek je mimořádně literárně zdařilý, vosmajdo, jsi rozená spisovatelka!

Holky tak můj názor je tento: určitě mi vadí řeči stylu - no jo, ženská za volantem (myslím, že jsem dobrý řidič a někdy se nestačím divit, jak jezdí chlapy a nekomentuji to), ale pravda je, že se nad takovýma řečma dokážu povznést. Co se týká neupraveného chlapa, tak souhlasím s matadi- beru to tak, že je to moje vizitka (to stejné děti).Je pravda, že už nějaký rok jsem doma (manžel je ten, který vydělává) já se starám o dům, děti a studuji, nicméně to neznamená, že dělám doma služku- to si musíte jasně nastavit, jak to bude u vás doma. Pokud je manžel v práci starám se o děti a domácnost já a až přijde domů, tak to děláme oba. Je to přesně o výchově, jak tady někdo psal. Když se nám narodil syn, večer jsme grilovali a malej začal brečet a manžel říká- zlato brečí Ti malej Já na něj koukám a říkám- tobě taky. No pochopil, že tudy cesta nevede a už nikdy to neřekl. Teď prostě na sebe kouknem a jeden z nás jde k němu. Je pravda, že starší generace to měla úplně jinak- děti snad byli jen matky a otec nemusel nic- no názory hrůza. Prostě jaké si to uděláte, takové to budete mít a hlavně se nedejte.

Cituji rover: Prostě jaké si to uděláte, takové to budete mít a hlavně se nedejte.

Spolehlivě mě vytočí "chlapská věta".."Která si ho nepostaví,ta si ho nezaslouží" tohle mi říct chlap,tak mu špičkou boty udělám druhý otvor do pozadí ale kupodivu je dost žen,které tomu věří.

Cituji Laky: "Která si ho nepostaví,ta si ho nezaslouží"

Cituji Laky: Která si ho nepostaví,ta si ho nezaslouží

Ježiš no to je drsné....To by šel jak namydlený blesk. To mi říct chlap, tak mu nechám trenky dole, obleču se, řeknu pa a utíkám pryč. Fakt jsi mě pobavila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené