arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak holky, jak se vám zdají vlasy po použití přípravků bez silikonů a parabenů? U mě se vyřešil mnohaletý! problém s maštěním vlasů. Dříve jsem si musela mýt vlasy každý den. Používala jsem kvalitnější přípravky z drogerie, ale i ze salonů. Sice se vlasy krásně myly, šampony pěnily a vlasy byly klouzavé, ale objem po vysušení kde nic tu nic a hlavně druhý den mastný splih. Takže mytí vlasů každý den. (Upřesňuji, že mám vlasy od přírody nezbedně vlnité, barvené a kvalitou spíš normální, žehlím).

Můj problém se vyřešil během jednoho dne, kdy jsem si koupila šampon a kondicionér bez silikonů. Už při mytí jsem myslela, že to nikdy nerozčešu - a to mám velmi krátké mikádo. Vlasy se zadrhávaly a ani kondicionér nepomohl, ten je taky bez silikonů. Ale po vyfoukání - objem jako prase, trochu těch poletujících vlasů vyřešil styling do konečků a hlavu si myju obden a věřím, že se vymyje všechen silikon, kterým jsou vlasy obalené, ještě se ten interval protáhne.

Hodně zdaru při boji s mastnými vlasy i vám!

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám šampon i kondicionér bez silikonů atd, ale rozdíl teda nevidím, nevím co je špatně. Vlasy jsem nikdy neměla zničený nebo něco tak asi proto se zázrak nekoná. Spíš mám pocit že pokožka hlavy je vice suchá.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LadyMiss: Bez silikonu: Hnusný, krepatý, slámovitý vlasy. Prostě reklamní tah. Se silikony: Zdravý vlasy, lesklý sicě když to s nima přeženu tak se dřív mastí, ale to mi nevadí.

Naprosto stejná zkušenost.
Rok jsem používala přípravky bez silikonů v domnění, že dělám pro vlasy to nejlepší. No hodně jsem se spletla, tak zničené a vysušené vlasy jsem nikdy neměla. Díky bohu za silikony. Rozhodně nevěřím, že vlasům nějak škodí. Jen dodám že mám vlasy jemně vlnité (žehlím) a od přírody hodně suché.

arrow
Neprodává v Bazaru

Taky nejsem dvakrát nadšená. Používala jsem hlavně Alverde, Timotei Pure apod. Chvilku fajn, pak jsem ale měla vlasy tak strašně suchý, že jsem zase začala používat se silikony a pohoda. Mám melírovný vlasy a na chemii je imho příroda krátká.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LadyMiss: Bez silikonu: Hnusný

Mám podobnou zkušenost. Vlasy jsem si nikdy nebarvila, mám je celkem zdravý a při použití šamponu bez silikonů jsem je měla takový tvrdý, rychle se mastily a cuchaly, hrůza

arrow
profile_image
AmieRachel mojeid
od 21. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Silikony už celkem dlouho nepoužívám a mám vlasy výrazně lepší, hustší a kvalitnější. Vlas je mnohem silnější, lesknou se mi a míň mastí. Používám Urtekram, Baleu More Blond, teď jsem zkusila i Korres. Pro mě teda jednoznačně silikony na dlouhodobé používání propadly.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já tedy nevím co si myslet,tak nějak už delší dobu věřím (věřila) že silikony vlasy ničí,údajně jak vlasy obalí,tak se na ně nedostanou pečující,nesilikonové složky a vlas může pod tím silikonem tím pádem vysychat a ničit se...Na druhou stranu důkazy o tom nejsou takže fakt nevím. Jediná jistá věc je ta,že jsem vždy myla silikonovými šampony,vlasy OK,mytí 2x max 3x týdně.

Pak jsem ale začala prostřídávat s bezsilikonovými,postupně jsem myla jen těmi bez silikonů (ale jen pokožku) a rozhodla se zainvestovat do dražšího šamponu,samo silikony nadupaného a už po třetím mytí po dvou dnech šíleně mastné vlasy,což jsem nikdy neměla.
Očividně si pokožka zvykla na mytí bez silikonu.

Momentálně myji šetrnou dětskou Schaumou bez silikonu a sulfátů a super,péči používám jen masky,momentálně Elséve fialový co má tuším jen jeden silikon,na zimu se chystám používat Dove,aby mi vlasy ty silikony obalily a chránily před zimou.

Abych se dostala k tvojí otázce,úpravu vlasů mám stejnou s i bez silikonovými přípravky neb péči mám tedy tak trochu silikonovou,i když ten jeden silikon je vodou smývatelný. Pokud ale tedy použiji víckrát zasebou zase silikonový šampon,vlasy se mi hodně mastí.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Caisy: že silikony vlasy ničí,údajně jak vlasy obalí,tak se na ně nedostanou pečující,nesilikonové složky a vlas může pod tím silikonem tím pádem vysychat a ničit se

Mně se zdá, že je lepší, když je ten vlas obalený. Přijde mi silnější, odolnější, když jsem silikony nepoužívala byly vlasy strašně jakoby křehké a jemné... Ale to je jen můj postřeh.

arrow
profile_image
Pajenka1
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tedy rozdíl vidím. Šampon používám na pokožku a né na celé vlasy. Mám hodně dlouho šampony bez silikonů a rozdíl vidím - nemastí se mi tolik vlasy a nepadají tak jako dřív. Kondicionér používám jen do konečků a se silikony - vlasy líp rozčešu a konečky se mi netřepí.

Taky tedy přispěji se svou troškou do mlýna Když jsem se ještě o péči, nejen o vlasy, nezajímala, používala jsem vše, co doma bylo - Schauma, Head and Shoulders, Elséve... Poslední dobou používám hlavně Alverde (Henna a Oliva) a Baleu (naposledy kokos). A rozdíl, musím říct, že nevidím vůbec žádný... Možná to bude tím, že vlasy nemám nijak zničený, jen sem tam roztřepený koneček a obecně konečky trochu sušší než zbytek vlasů... Jinak vlasy se mi mastily vždy hodně, i když jsem vydržela párkrát třeba 4-5 dní si je nemýt, tak třetí den byly tak mastné, že bych nemohla ani se psem... Můj závěr je, že je to asi jedno (v mém případě), ale pro lepší pocit koukám na složení Chystám se na Schaumu 7 bylin - ta má být bez silikonů a jsou na ni dobré ohlasy...
Ty ses vlastně ptala na úpravu... Vlasy mám dost dlouhé - do 3/4 zad a ve předu kratší, foukám je do rovna a ráda bych patku, která nedrží a nikdy noc nedržela, sem tam použiji lak, který vydrží tak 2 hoďky, rozdíl nevidím...

arrow
profile_image
Potkan
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
já jsem včera koupila první přírodní šampón (Alverde mandlový šampón) a hned jsem si s ním ze zvědavosti umyla vlasy a musím říct, že rozdíl je velký. Po dlouhé době mám pocit, že mám opravdu umyté vlasy. Už když jsem je myla, měla jsem pocit, že nejsou takové hladké, jako když si je člověk myje vlasy šamponem se silikony, že jsou prostě umyté. A taky mi při mytí nevypadalo tolik vlasů jako vždycky. Tenhle šampón je dobrý v tom, že stojí stejně jako obyčejné šampóny a přitom je mnohem lepší. Taky hezky voní.

Já mám vlasy docela zničené, takové roztřepené a suché, přitom si je nebarvím, nežehlím, nic. Důvod to nějaký mít musí, takže si myslím, že kromě stravy na tom mají podíl i ty chemické šampóny. Zajímavé je ovšem to, že vlasy se mi dost rychle mastí. Jsou suché a mastí se No vážně zajímavé účinky mají tyhle šampóny. Věřím, že i když někomu přírodní šampón hned nesedne, po delším používání se výsledky dostaví, no, bohužel někteří lidé nechtějí moc čekat. Klidně si dál používejte ty chemické šampóny, když vám to vyhovuje nebo spíš, když si myslíte, že vám to vyhovuje.

Reaguji na LadyMiss:

No když myslíš. Někde jsem četla, je i možné, že tady na Omlazení, že když si člověk umyje vlasy přírodním šampónem, tak vidí jejich skutečný stav. Takže ty hnusný, krepatý, slámovitý vlasy jsou tvoje vlasy

arrow
profile_image
Potkan
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LadyMiss:

No z čeho asi? Přesně, jak psala Caisy: silikony vlas obalí, takže nemůže dýchat a láme se. Potom když si umyješ vlasy přírodním šampónem, tak koukáš, že ty šupiny vlasu najednou nejsou uhlazené, takže vlasy jsou hnusné. To ti asi přírodní šampón otevře ty šupiny a postupně vymývá ten silikon.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Caisy: Já tedy nevím co si myslet,tak nějak už delší dobu věřím (věřila) že silikony vlasy ničí,údajně jak vlasy obalí,tak se na ně nedostanou pečující,nesilikonové složky a vlas může pod tím silikonem tím pádem vysychat a ničit se...Na druhou stranu důkazy o tom nejsou takže fakt nevím.

Zkus se podívat na silikonem obalený vlas pod mikroskopem. A pak se podívej na silikonem neobalený.

A k tématu - já už rok nepoužívám nic se silikonama (ani s těma částečně vymyvatelnýma) a dá se to zvládnout i bez toho. Místo přípravků se silikonama používám oleje.
Ze začátku byly vlasy uschlé a nevzhledné, ale po čase si zvykly a porostly. A teď jsou mnohem lepší.

Parabeny dle mého názoru nemají žádný vliv, jsou to konzervační látky.

arrow
profile_image
Potkan
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kaitlinn:

Na vzhled vlasů možná vliv nemají, zato mají rakovinotvorné účinky. Byla zjištěna přítomnost parabenů v prsních nádorech, to píšou v tom druhém článku.

http://www.vitalia.cz/clanky/jedovaty-sampon-toxic ky-tampon/

http://www.marianne.cz/krasa-a-zdravi/zdravi/parab eny-nebezpecna-latka-nebo-zbytecna-obava

http://www.beinmag.com/cs/article/parabeny-skodliv e-nebo-nevinne

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Potkan: Aaaano, to vše vím. Odpovídala jsem na vliv na úpravu vlasů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené