Smazat

Rozhodli jste se někdy tzv. začít nový život?

Ahoj,
zakládám toto téma, protože zrovna sama zažívám takovou menší "životní krizi" a přemýšlím, co bude dál, a tak trochu se s tím potřebuji s někým podělit. Jsem nespokojená a budu to řešit zásadním přesídlením, změnou školy, práce, životního stylu...
Chtěla jsem se zeptat, zde jste se také někdy ocitli v situaci, kdy jste se rozhodli pro radikální změnu všeho zajetého. Co Vás k tomu vedlo? Myslíte, že jste udělali dobře? Že jste opravdu začali žít lepší život? Nelitujete svého rozhodnutí?
Děkuji za každou reakci, zajímají mě příběhy ostatních
 
arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nový život jsem zkoušela začít od puberty několikrát, ale snad bych mohla říct, že se mi to podařilo reálně jen 2x.
Z toho v prvním případě jsem z toho vyšla ještě hůř, než jsem začínala (ale bylo moji chybou a špatným rozhodnutím) a ten druhý bych řekla, že je teď.
U mě se to odvíjelo všechno od touhy zhubnout, probudit se a začít žít.
V prvním případě jsem zhubla (mluvím o více než 15kg) špatně a rychle, pak jsem byl jak utržená ze řetězu (myšleno v rámci jednání a rozhodování, s hubnutím to nemělo nic společného), našla si typově nevhodného partnera a měla jsem trochu problémy s psychikou.
Teď hubnu pomalu, správně a zdravě, šla jsem studovat a pracovat ve velkoměsta (jsem z menší vesničky) a ke štěstí mi už chybí jen fajn přítel a získání nových přátel (ptz jsem teď daleko od rodiny a starých přátel).
A abych to zhodnotila - někdy je razantní změna fajn, ale ze zkušenosti vím, že spálit za sebou komplet všechny mosty zas tak dobré není a vše také souvisí s věkem.

Já žiju ve městě, které nemám příliš ráda, dělám školu, která mě nebaví a mám pocit, že tu na mě všechno padá. Drží mě tu jen moje rodina a pár dobrých přátel. O prázdninách jsem se odhodlala a odjela do New Yorku a tam se ve mě probudilo úplně nové já. Byla jsem sebevědomá, získala jsem nové přátele... Bohužel jsem se musela vrátit a po návratu se mi to tu zdá ještě horší než předtím, ale teď si říkám, že musím vydržet. Za dva roky ukončím školu a pak vypadnu snad někam pryč a konečně začnu svůj nový život naplno. Myslím, že u mě můj nový život souvisí hlavně se změnou prostředí. Když se podvám na fotky z léta, působím na nich strašně jinak a všichni mi to i říkají. Myslím, že je dobře začít nový život a všem,kteří se do toho chtějí dát, přeju hodně štěstí!

arrow
profile_image
bisika
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych chtěla změnit svůj život,ale zatím nemám moc odvahy.Celkově jsem taková neprůbojná,ale chtěla bych to změnit.Jen nevím jak.Začla jsem tím,že jsem šla na augmentaci,což mi dodalo víc sebevědomí.Trohu se to projevilo,ale chtěla bych víc.Podnikám a v tomto světě se nenosí tvář podřízenosti.Potřebovala bych být nadřazená......jestli víte jak to myslím.Jen nevím,kudy jít,aby to byla ta správná cesta.začínám tedy pomalu,hubnu,jím zdravěji,pomalu se snažím stát si za svým.Ale mám tak nějak pořád strach.A nevím z čeho.Z lidi?Z toho co si myslí?Prošla jste si tím některá?

arrow
profile_image
anafara
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já sem to jednou zkoušela-hodit vše za hlavu i přátele přestěhovat se a najít si práci.Odjela sem a bylo to tam tak hrozný že sem se radši zase vrátila ke starýmu životu.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lucrezie: Přemýšlím o tom často, ale nikdy nemám dost odvahy a pevné vůle jít do toho a hlavně si ten nový způsob života udržet.

Mám to bohužel úplně stejně. Ale všem, co mají víc odvahy než já, přeju štěstí a držím palce!

arrow
Neprodává v Bazaru

Rozhodla jsem se s tím taky začít, u mě to teda není zas tak velké,jako nějké stěhování do ciziny atd....doteď se můj život potácel od ničeho k ničemu, jediný co sem chtěla byl chlap, dopadlo to tak, že mě jeden nechal a druhý mě nechal kvůli jiné,takže sem si řekla,že bych s tím měla něco udělat...jak mi poradila jedna slečna (paní) v jednom mém tématu...chci se začít věnovat jen sama sobě, užívat si single život, a změnit celkově přístup k mužům...

Chci se začít o sebe starat,hlavně o své sebevědomí, které dot utrpělo,když si našel jinou, začít se oblékat více elegantně a sexy,nikoli jako sem to poslední dobou flákala, budu více odpočívat, možná trošku změnit vzhled, začala sem chodit na angličtinu a chci si udělat FCE taky si chci konečně najít školu,která mě bude uspokojovat...dále sem dala výpověď z brigády a našla si jinou,mnohem lépe placenou,takže se těším,že zbydou nějké penízky na nové hadříky nebo cestování...a žádný chlapi zatím nechci vidět! ...
Už se těším až se v zimě sama seberu odjedu na výlet do zasněžené Prahy, projdu Karlův most a jiné památky, koupim si ve Starbucks kafe, otevřu Elle nebo se jen budu koukat z okna a nebudu nic řešit,žádný vztahy, žádnou školu, žádný peníze a ostatní problémy a budu vnitřně spokojená a snad konečně seběvědomá...jak lehce se to řekne a může udělat,bohužel do mého narvaného diáře se to zatím nevejde, prachy na utrácení taky zatim nejsou a abych si v klidu sedla a nad ničím nepřemýšlela taky,ne...ale snad se mi to brzo povede

arrow
profile_image
Hanulllinecka
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nikoletka2: koupim si ve Starbucks kafe, otevřu Elle nebo se jen budu koukat z okna a nebudu nic řešit,žádný vztahy, žádnou školu, žádný peníze a ostatní problémy a budu vnitřně spokojená a snad konečně seběvědomá..

To se mi hodně líbí...doufám že se mi to taky poštěstí

Cituji Nikoletka2: Už se těším až se v zimě sama seberu odjedu na výlet do zasněžené Prahy, projdu Karlův most a jiné památky, koupim si ve Starbucks kafe, otevřu Elle nebo se jen budu koukat z okna a nebudu nic řešit

Tohle miluju
"V každém okamžiku se rozhoduješ, kým jsi a budeš. Tvůj život je vždycky výsledkem tvých myšlenek."
Naprosto to vystihuje to, co cítím, jak a proč tak jednám..

Jo o to jsem se pokoušela několikrát.. ať už šlo o změnu chování nebo změnu oblíkání. Na konec jsem jednoho dne po hádce s mámou sbalila tašku a odstěhovala se k přítelovi do Prahy. Našla jsem si práci a starala se o domácnost. Maminka sice vykřikovala že do 14ti dnů přilezu zpátky ale vyvedla jsem ji z omylu. Sice jsem se domu vrátila ale až po půl roce. Sice to byl krok "zpět" zpátky u rodičů a v původní práci - byť na lepší pozici ale beru to jako krok dopředu ve zkušenostech.. Několikrát jsem přemýšlela o odjezdu do zahraničí ale vždy mě tady držel přítel nebo prarodiče na kterých mi velmi záleží.

arrow
profile_image
Shanon
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, rozhodla a hned 3x. Poprvý jsem odjela hned po škole do Anglie - naučit se jazyk, poznat jiné kultury, nové přátelé. Po druhé jsem nový život začala v Praze. Našla si práci, pronajala byt. Za pár měsíců začínám už po třetí nový život - po 4 letech se stěhuju zpátky, odkud jsem přišla Budu bydlet s přítelem. A už se na to hrozně těším. Ale ty 4 roky byly úžasné a klidně bych do toho šla znovu.

arrow
profile_image
pes.filipes
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem se nerozhodla začít žít nový život, vlastně mi nic nechybí, nic podstatného
Já jsem se rozhodla ten svůj život brát jinak. Nikdy pro mě nebylo samozřejmostí, že jsem zdravá, že mám práci a střechu nad hlavou, vždycky jsem si těch důležitých věcí vážila. Ale práci jsem prostě vždycky měla, měla jsem fůru času jen sama pro sebe a lidi sami usilovali o moji společnost ( berte to s velkou nadsázkou). Nicméně moje dvouletá mateřská "dovolená" (heh..) mě naučila, že si mám své práce, svých přátel a svých koníčků vážit mnohem víc! Teď se nebudu v práci flákat, jako jsem to dělala před MD, ale budu šťastná, že do té práce můžu chodit, někdo být a něco vytvářet. Doma, ať chcete nebo ne, jste jen součástí domácího inventáře a muž považuje prostě za standard, když už jste doma, že je uklizeno atd., vedle celodenní práce s dítětem. A jen málokterý si umí představit, jak je to náročné, být celé dny s dítětem, zabavit ho, vychovávat..
Budu si vážit každé hodinky, kdy se dostanu za svými zájmy, a kdy si vyrazím za svými kamarádkami, budu si vážit toho, že jsem zpátky v aktivním životě!

arrow
Neprodává v Bazaru

já jsem se vykašlala v 19 na VŠ , doma to stálo taky zaprd, a odjela stopem do Španělska hledat "štěstí" - zažila jsem tam leccos..život mě tam naučil řekla bych ve všech směrech.. po roce a půl jsem se vrátila a nyní si vážím že mohu žít v naší krásný zemi s partnerem který je také Čech. ale určitě taková zkušenost dobrá.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsme zažila razantní změnu zhruba před 2 rokama. Taťka dlouho nebyl spokojený v práci a když přišla nabídka ze zahraničí, tak jí vzal. Nejdřív to bylo těžké protože, taťka odjel dřív a my že za ním za půl roku přijedem až všechno zařídíme. Mamka na to byla vlastně skoro sama a ještě ke všemu ségře se vůbec nechtělo, pořád brečela, atd. takže se z toho s mamkou málem nakonec obě složily, plus ještě taťka sám v nový zemi, kde nikoho nezná... no fakt docela síla. Já jediná jsem snad byla naprosto v pořádku a těšila se, vždycky jsem chtěla zažít nějaký dobrodružství, tak se mi to nakonec splnilo Už jsme tu víc jak přes rok a všechno se srovnalo Sestra se už ani nechce vrátit a naši maj zase super vztah, kterej nehrozí rozvodem, tak jako tomu bylo v čr. Já jsem se naprosto změnila, jsem víc uzavřenější, nemám přítele ani tolik kamarádů, ale míň a "kvalitnejších", jsem víc samostatnější, víc si věřím, přijala jsme samu takovou jaká jsem, ikdyž mě občas chytne taková ta nálada mám blbý vlasy, velkej zadek ale dokážu se s tím už vyrovnat Řekla bych, že jsem teď vlastně takový protiklad k tomu, kdo jsem byla v čechách. Ale rozhodně jsme dospěla, koukám kolem sebe a přemýšlím, nejsem povrchní a začínám vědět co vlastně chci.
Takže já už bych to nevrátila, když bych mohla, ale na druhou stranu jsem člověk, co dost vydrží a psychiku mám postavenou z pořádnejch šutrů, a mám změny ráda, takže se mnou jen tak něco nehne. Určitě to chce pořádně zvážit.
Ještě mi vždycky docela pomáhá, když se kouknu na nějakej inspirující film, nebo přečtu knížku, třeba Eat, love, pray mi opravdu dodává sílu

arrow
profile_image
Mia86
od 30. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Salvador:
poraď prosím nějký inspirující film

Cituji Salvador: Takže já už bych to nevrátila

A kde nyní žiješ?

 

Váš příspěvek

Rozhodli jste se někdy tzv. začít nový život?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené