Smazat

Sama doma přes noc - úzkost, deprese, strach.

Mám veliké úzkosti a deprese jakmile vím, že přes noc budu doma sama bez přítele. Bojím se, myslím na to nejhorší a když se odhodlám spát, tak nemůžu usnout.

Ahoj holky,
mám problém a to s tím jak jsem ve stručném úvodu napsala.

S přítelem se kterým jsem dva a půl roku ( bydlíme spolu ) jsme se nedávno rozhodli, že budeme více chodit na party, akce, atd.. bez sebe, aby jsme se pořádně mohli věnovat i našim přátelům a ne jenom sobě. Všechno funguje naprosto v pořádku, ale až do doby, kdy já zůstávám doma a přítel vyráží někam s kámošema. Je to jiné, když vím že bude spát doma a během noci se vrátí, jakmile vím že přijde domů, tak jsem naprosto v klidu. ALE když má spát u rodičů nebo u kamaráda ( má to daleko z té dané akce k nám domů ) , tak mám prostě PROBLÉM. Ten problém bych popsala tak, že mě přepadne těžká úzkost, připadám si méněcenná a mám strach z následujícího večera. Když mi třeba přítel déle neodepisuje na textovku ( věnuje se kamarádům a nekouká do telefonu ) , tak je to pro mě ještě horší a začnu si domýšlet - Bůh ví, kde je. Bůh ví, co dělá... Tohle mám jen v tomhle stavu, když jsem doma sama. Normálně vím, že jsme si naprosto věrní, milujeme se a byl doopravdy s kamarády. Ale když jsem sama, jsem jakoby změněná. V noci se pořád budím s pocitem, že jsem v posteli sama, mám strach vyloženě strach z toho, že jsem doma sama a něco se stane, atd..
Nedávno mi byl na tuhle situaci předepsán neurol. Do dneška jsem se ho bála používat - četla jsem na něho dost špatné recenze, že je návykový, atd.. Ale dnes přítel odešel a bude spát u rodičů a já si ho vzala, problém však je ten, že mi absolutně nepomohl. Jsem na tom pořád stejně. :/
 
arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Týnka95: Jediné co k tomuhle dokážu napsat je to, že konečně mě někdo chápe a ví jak to myslím . To s tím partnerem je tak jak píšeš, prostě to není o tom že bych se bála že mi třeba zahne nebo tak.. Je to prostě o ''něčem'' , co nedokážu vlastně ani popsat.

A tvoje věta: začnu si domýšlet - Bůh ví, kde je. Bůh ví, co dělá... znamená co?

Podle mě jsi normálně vynervená, že ho nemáš doma. Skoro bych se vsadila, že "jsme se nedávno rozhodli", znamená "nedávno se rozhodl".

Rada jediná - dospěj. A začít bys mohla tím, že si nebudeš lhát do vlastní kapsy.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně na to pomohlo si na ten samý večer domluvit taky akci nebo alespoň kamarádku...člověk pak nemá čas přemýšlet na věcmi, které se ve skutečnosti nedějí, pouze ve tvé vlastní hlavě...za to může ta naše představivost a kupa prázdného času, je třeba ho smysluplně využít nebo si přizvat nějakou společnost...

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Podle mě je to hodně o zvyku a neni to nic, na co by měl člověk brát prášky (teda pokud ti nehrozí, že spácháš sebevraždu). Taky nemám dobrý pocit z když jsem sem tam sama doma, ale když jsem byla sama doma půl roku, tak mi to nevadilo. A třeba když jsem někde na hotelu pryč, tak mě ani nenapadne se bát.
Ne že bych se vyloženě bála, ale hrozně snadno se upnu k nějaký negativní myšlence, nebo se lekám běžných zvuků. A pomáhá mi si číst a pořád si opakovat, že jsem v paneláku plnym lidí.

Cituji Týnka95: prostě to není o tom že bych se bála že mi třeba zahne nebo tak.. Je to prostě o ''něčem'' , co nedokážu vlastně ani popsat

A není to tím, jak už tu někdo psal, že bys byla naštvaná na to, že on se baví a ty sedíš doma?
A mimo domov někdy sama spíš? To máš taky úzkosti?
Příčin může být spousta, ale myslela jsem, že od toho je psycholog, aby s tebou hledal a ne aby krmili farmaceutický průmysl...

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám to úplně stejně, pamatuju si, když jsem byla malá, bála jsem se tmy a nemohla jsem usnout, do teď mě to nepřešlo, ani nevím čeho se bojím, je to takový divný pocit jako že tam někdo je, vyleká mě každé vrznutí, prasknutí atd. Nejhorší je, když je přítel v noci v práci, to celou noc nespím a prvně se koukám na oba díly Sexu ve městě na Love, pak přepnu na Telku a tam až do rána běží pořady jako Kolotoč, Riskuj apod. no komedie se mnou, někdy se mi podaří na chvíli usnout na gauči, ale za pár minut se stejně vzbudím.Přítel o tom neví jinak by si určitě myslel, že jsem blázen

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tinuss: Přítel o tom neví jinak by si určitě myslel, že jsem blázen

je fajn,že to dokážeš uznat.Třeba jednou ten strach zvládneš rozumem.

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tiakia
už se lepším, dokonce jsem usla bez světel a Tv:D
nedávno mi kamarádka říkala, že než usnula musela několikrát obejít celý dům přesvědčit se, že má všude zamknuto

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Johannka: A tvoje věta: začnu si domýšlet - Bůh ví, kde je. Bůh ví, co dělá... znamená co? Podle mě jsi normálně vynervená, že ho nemáš doma. Skoro bych se vsadila, že "jsme se nedávno rozhodli", znamená "nedávno se rozhodl".Rada jediná - dospěj. A začít bys mohla tím, že si nebudeš lhát do vlastní kapsy.

Taky si myslím...celý příspěvek je o tom, že "přítel se nevrátí domů", "co asi dělá", "neodepisuje"... Ne o tom, že " celý život se bojím být doma sama".

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Audry: Ale vážně to nebylo myšleno nějak zle

Jasně

Cituji Audry: Ale chápu, z toho jak jsem to napsala, může leckdo pochopit, ze jí to ordinuju na spánek, to je samozřejmě blbost!

Hele ona to zas taková blbost není, on alkohol fakt takhle funguje, divila by ses, kolik i doktorů tohle "ordinuje"

 

Váš příspěvek

Sama doma přes noc - úzkost, deprese, strach.

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené