Ahoj holky. Chtěla jsem vás poprosit o radu. Přiznám se, že zubní péči opravdu zanedbávám(kromě čištění zubů dvakrát denně samozřejmě a u zubaře jsem pár let nebyla. Nyní mám podezření, že mám kaz, nebo mi vypadla stará plomba a možná toho bude víc. Potřebovala bych tedy k zubaři v Praze, ale rozhodně nechci za to dávat tisíce, jak jsem se dočetla v jiných tématech zde. Tak mě napadlo, protože jak se znám, tak na nějakou další prevenci mě pak neužije, že bych například šla na nějakou pohotovost. Tedy bez nutnosti karty. Myslíte, že mi tam ošetří "pouze kaz" a za kolik myslíte, že to tak bude?
Vím, že mě asi sepsujete, že bych měla chodit pravidelně, ale bohužel je to moje nátura, nemám ani obvodního lékaře..
Díky za rady a hezkou neděli.

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jak to myslíš, bez nutnosti karty? Jinak na pohotovost se chodí pouze když máš velké potíže - bolesti a podobně a ani tam ti "pouze kaz" neopraví, maximálně zub otevřou a stejně ti řeknou, že plombu ti má dát tvůj zubař. Alespoň já mám takovou zkušenost.

tak kdyby jsi tam šla, že tě hodně bolí jeden konkrétní zub a fakt si v něm měla třeba vypadlou plombu.... A řekla, že třeba zubař je 14 dní na dovče, tak tě nemůže odmítnout ošetřit... aspoň teda myslím. Ale nepočítej s tím, že ti prohlídne celou pusu a opraví ti toho víc... udělá jeden konkrétní zub, navíc si myslim, že to dost odflákne (moje zkušenost s pohotovostí), udělá to tou nejlevnější metodou (žádný bílý výplně) a pokud by to bylo něco na víc ošetření, tak ti řekne, ať si třeba za týden dojdeš k vlastnímu zubaři a to bys byla nahraná ..... zvaž to Zuby jsou jen jedny. A já chodím k soukromému zubaři a žádný tisíce fakt neplatim. Dám tak 300 - 400 za bílou výplň.

Cituji JulyJuli: Vím, že mě asi sepsujete, že bych měla chodit pravidelně, ale bohužel je to moje nátura, nemám ani obvodního lékaře..

no zuby máš jen jedny a investice a péče se podle mě vyplatí, myslím si,že je v Tvém zájmu najít si svého "dvorního" zubaře, který ti udělá kartu a bude tam mít k dispozici všechny údaje o tvých zubech než jít jen ta na blind na pohotovost....navíc, nezlob se,ale pohotovost je pro lidi, kteří mají AKUTNÍ problém, zuby je bolí tak,že se to nedá vydržet a ted si představ, že by se každému nechtělo chodit k zubaři a taky by si všichni jezdili na pohotovost, jak se jim to zlíbí...jak by se ti líbilo čekat v bolestech na pohotovosti, než lékař ošetří někoho, kdo je prostě líný,hm?

Cituji JulyJuli: ale rozhodně nechci za to dávat tisíce

proč si myslíš, že na pohotovosti to budeš mít zadarmo nebo levnější, otázka, zda tě vůbec s takovou banalitou ošetří odpovídajícím způsobem, podle mě je to celé hloupost a měla bys to fakt přehodnotit-dobře míněná rada

Ježiš, tak to jste mě moc nepotěšily Jsem počítala s tím, že to udělám takto. A nemáte teda tip na nějakýho zubaře, co přijímá a ty ceny by byly únosné? A to platíš teda jen za tu plombu, nebo i a vyšetření celkově?

irinda
Tak upřímně, až takhle do důsledku jsem o tom nepřemýšlela, samozřejmě bych nechtěla zdržovat akutní případy. A ani mi snad nejde tolik o ty peníze jako o to, že se znám a vím, že pravidelně chodit nebudu. Když jsem chtěla jednou potvrzení do zaměstnání, tak jsem nemohla sehnat obvoďáka, který by mě přijal, protože mi nevěřil, že jsem ještě nikdy obvoďáka neměla a tudíž nemám ani žádnou kartu. Takže jsem se spíš chtěla vyhnout dotaze zubaře, jak je možný, že jsem takovej lempl

Cituji JulyJuli: A to platíš teda jen za tu plombu, nebo i a vyšetření celkově?

já platím 30Kč za vyšetření a za plombu podle toho,jakou chci, můj zubař už má ty světlé taky zadarmo,ty amalgamové se snad už vůbec nedávají,ne? jak píší holky,platí se podle toho,co chceš,to ti každý zubař řekne....

Cituji JulyJuli: že se znám a vím, že pravidelně chodit nebudu.

tak ale i když nebudeš chodit pravidelně,tak je dobrý mít svého zubaře, když nebudeš mít problém,tak tam přece nemusíš každý půlrok nebo rok na preventivní prohlídku, i když je to lepší, předejdeš tak většímu problému, za který posléze logicky i víc zaplatíš, já nevím,já fakt tenhle přístup nechápu, zuby a zdraví máš fakt jen jedno, to ti za tu jednu návštěvu ročně stojí

arrow
profile_image
elesse
od 12. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já teda nevím, s těma tisícema. asi mam divnou zubařku, ale platim jen 30 Kč ze vyšetření a max. 500 za bílou plombu... tisíce mě čekají teď za vyndání moudráků v narkóze, ale úplně někde jinde

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Tak na pohotovost jen se zubním kazem jet je pitomost (pokud Tě to opravdu nebolí). Navíc by Ti to maximálně tak vyvrtali a dali cement a řekli Ti, že stálou výplň Ti musí dát Tvůj zubař (moje zubařka byla půl roku nemocná, v té době mi vypadla plomba která nahrazovala půl zubu tak mě ošetřila jiná (mají tam asi čtyři) ale směla dát pouze cement, definitivně mi ji mohla dodělat až moje zubařka......). Jo a na pohotovosti poznají jestli máš zuby ošetřované nebo ne a podle toho se k Tobě budou chovat..........Aby to nedopadlo tak, že Ti ho rovnou vytrhnou . Jinak já u zubařky za amlgán neplatím nic (ani za ten lepší), bílá plomba mě stála 400 a to nahrazovala právě půl zubu a za injekci neplatím taky nic. Minule mi vyplňovala kanálek a taky jsem nic neplatila...........Takže tisíce se platí možná tak v soukromých zařízeních........

Cituji irinda: tak ale i když nebudeš chodit pravidelně,tak je dobrý mít svého zubaře, když nebudeš mít problém,tak tam přece nemusíš každý půlrok nebo rok na preventivní prohlídku,

Pokud tam ale nepřijde delší dobu tak si ji zubař může vyřadit z evidence a má smůlu.......Dle mého ten půl rok je nejlepší, kazy se zachytí ještě v počátku a nehrozí pak komplikace které mohou skončit čištěním zubních kanálků........

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já si myslím že zubař vyřazuje z evidence až po třech letech.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ale určitě jak tady už bylo řečeno,tak na pohotovosti ti ošetří bolestivý zub a to ještě ti tam dají tzv. vložku,a zbytek dodělá tvůj zubař.
Můj muž měl problém o štědrém dnu,a to že se mu zadní stolička rozlomila, dojel na pohotovost a tam mu pouze dali vložku,která mu vypadla už cestou domů,takže v puse jí neměl ani snad 15 minut. a taky musel na pořádné ošetření a doléčení ke své zubařce.

Okay, holky. Jak řikám, v doktorech nejsem zběhlá, tak jsem se tu chtěla poradit a zjistit, jestli to neni uplně idiotský nápad a on je Tak kdyby se tu ještě našel někdo, kdo by doporučil konkrétního zubaře, tak by to bylo super.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

July - poptej se známých kam chodí, určo ti poradí. Zvedni telefon nebo zadek a domluv se se zubařem,řekni co a jak. Hlavu ti neutrhne,maximálně si něco pomyslí. No ale to bude jeho problém,ty se tím netrap. Nikdo není dokonalý ne? Takže se neboj,domluv si termín a uvidíš zoubky budeš mít jak perličky.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ve většině stomatologických ordinací nebudeš se svou "docházkou" žádná výjimka, i když Ti asi výchovnou přednášku udělají. Můj zubař má pacienty, co přijdou po 8 i 12 letech a nijak ho to nerozhodí, vezme je. Pohotovostní ošetření se Ti prodraží a bude provizorní.

S těma zubařema to není vůbec jednoduchý. Když jsem se přestěhovala, snažila jsem se sehnat zubaře v místě nového bydliště, beznadějně celý čtyři roky, odevšad mě vyhazovali a už od dveří říkali- máme plno, nashledanou. Řešila jsem to způsobem, že jsem na kontroly dojížděla 150 km ke své zubařce, kde jsem bydlela a když mě bolel zub, vysloveně jsem si to musela vydupat ráno u zubařky v místě mého nového bydliště, ráno v době, kdy brala akutní případy. Bylo to nepříjemné se takhle vnucovat. Opravila mi ten konkrétní bolavý zub, zadělala plombou a bylo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené