Smazat

Šikana na vysoké škole

Zdravím Nikdy bych tedy nevěřila, že takový pojem vůbec existuje, ale ano. Šla jsem na současnou VŠ, která je mým vysněným oborem, s nadějí získání celoživotních přátel, to co se děje by mě ani ve snu nenapadlo.
Ještě jsem docela dlouho všechno dávala za vinu sobě, že je na mě asi něco špatně, ale teď už jsem si skoro jistá, že si mě prostě jen vybrali jako oběť.
Studium našeho oboru probíhá v menších skupinkách, tzn kolem 20 lidí. Jen bych tedy dodala, že nás je 16 holek a 2 kluci. Ti kluci tam ale pomalu nechodí a nějak mi nepřijdou, že to chtějí dostudovat, ani si nemyslím, že by jejich přítomnost něco měnila, tedy věčně jsme jen parta holek.
Postupem času mi začaly dávat najevo,že jsem něco méně než ony. Když jsem s nimi ještě nějak komunikovala, často se mi posmívaly, nemohla jsem nic říct, aniž bych neschytala nějaký hnusný komentář. Hlavním zdrojem je jedna, která má ovšem neuvěřitelnou schopnost manipulace ostatních. To, že se se mnou prostě přestaly bavit sotva začaly byla samozřejmost, všude chodím sama, protože se mi třeba narovinu nebojí říct, ať odejdu, že mě tam nechtějí ( to se mi stalo všehovšudy 2x). Ovšem co si dovoluje tahle jedna konkrétní, to je prostě na její věk nehoráznost a já jsem ještě o pár let starší než ona, že kolikrát se už bojím, že se neudržím a něco jí uštědřím Ale pořád si zachovávám úroveň a snažím se jí ignorovat. Takové její výstupy, jako že když vidí že sedím poblíž tak vykřikuje "holky ja vás mám tak ráda, těším se až dneska spolu půjdem..." a vidím jak po mě pokukuje jestli slyším to už mě rozesmívá. Ale její pomluvy mého přítele, kterého v životě neviděla, zákeřné nadávky, že už jen čekám kdy mi bude na chodbě podrážet nohy jak na základce..to je trochu moc.
Jenže já nemám takového jedu jako ona, ví, že si kě mě může dovolovat a není kdo by se mě zastal.
Problém je, že já tohle vážně chci dostudovat, byl velký úspěch se vůbec dostat. Mám sice možnost odejít jinam, ale to už si myslím, že by taky nebylo ono. Ale tohle, ať si dokážu vytvořit nadhled jaký budu moct, nemůžu určitě snášet další 3 roky. Vůbec si nějak nevím rady, jak s tím naložit. Stěžovat si jak malé dítě asi ani nemůžu, ale ono se to vážně děje. Děkuji všem za jakoukoliv radu
 
arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

A je těch Vašich skupinek víc? Nebo je to jen tahle jedna? U nás se třeba na přednášky chodilo všichni společně (nebo rozděleno na několik paralelek) - to bylo třeba 100 lidí, a na cvika jsme chodili v kruzích, které měly cca těch 20 lidí. Nebylo ale problém chodit na cvika s jiným kruhem....takže pokud je Vás těch skupinek víc tak bych zvážila/poptala se, zda není možné studium absolvovat s jinou......Jinak se holt obrnit trpělivostí a nevšímat si jich.

arrow
profile_image
Thyme
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je těch skupinek víc, ale já se obávám, že kdybych tohle udělala, úplně bych jí nahrála aby tu svoji jedovatost ještě rozšířila, ona má v těch zbývajích skupinách několik svých spolužáků ze SŠ. Já jsem na tohle asi vážně slabá, protrpět roky takto to bych nejen nevydržela, hlavně s tím, že vím, že by si tyhle léta měl člověk užít.

arrow
profile_image
mentuhotep7
od 28. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To tam u Vás v kruhu u není někdo, komu by byla stejně nesympatická, jako Tobě? Co myslíš těma zákeřnýma nadávkama?

arrow
profile_image
Helca001
od 26. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, něco trochu podobného jsem zažila nedávno, chodila jsem jako dálkař každý týden na přednášku a cvičení z jednoho předmětu s denními studenty, kteří se znali a já jsem tam byla jediná "cizí". Necítila jsem se tam vůbec dobře, vůbec nikdo neměl potřebu se se mnou nějak bavit, ze začátku jsem se pokoušela navázat kontakt, usmívala jsem se na ně, zdravila - kolikrát ani neodpověděli, úplně samozřejmě mi tykali (když se teda výjimečně bavili) a to jsem minimálně o 10 let starší, ale brala jsem to tak, že jsme spolužáci (a kdyby mi někdo vykal, tak bych mu řekla, ať tyká). Většina byla tak neuvěřitelně arogantní, kolikrát i byli drzí na přednášejícího, tvářili se jako největší borci na světě... Připadala jsem si tam jako největší lůzr. Když jsem na cvičeních byla u tabule, úplně jsem cítila, jak si mě doslovně za mými zády vychutnávají, když se rozdávaly opravené písemky, tak si spolužačka moji písemku prohlížela (neměla si ji co prohlížet) a pak mi ji ještě vztekle mrskla na lavici, asi jsem měla víc bodů než ona.. No děs. Úplně Tě chápu, hrozně nerada jsem tam chodila. Ale zadostiučiněním pro mě byla pak zkouška z toho předmětu. Čekala jsem, jak nebudou u zkoušky zářit, když byli tak namachrovaní a byla to tak šílená bída.... Nevěděli základní věci. Zatímco já jsem dostala jedničku a ještě pochvalu, jak to pěkně umím. Takže Ti radím: Přihlaš se na termín s tou největší pí***, nauč se fakt dobře a potom by bylo dobrý něco na její adresu poznamenat - třeba že sis teda o ní myslela víc apod. Další postřeh: S každým se nedá vyjít po dobrém, já jsem si to taky myslela, že když budu jednat s lidmi slušně, oni se budou chovat stejně ke mně. Omyl! Když je na Tebe někdo hnusnej, pokud budeš slušná, děláš ze sebe akorát vola a ten druhý si bude dovolovat čím dál víc. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Já jsem si s lidma na VŠ taky moc nesedla. Byla to tedy souhra více okolností, ale dopadlo to tak, že se až na jednoho člověka nemám vůbec potřebu se s těma lidma kontaktovat.

Pomohlo mi skamarádit se s lidma o ročníky výš/níž. Navíc výhoda VŠ je, že tam člověk až tak nemusí - přešla jsem do dálkařského studia, vydělávala si a užívala si za vydělané peníze života.

Achjo, nestačím se divit, že i taková individuum co mají potřebu vozit se po druhých lidech studují VŠ Bohužel je to tak, někteří lidi si tak lečí své mindráky.. Věř tomu, že ta dotyčná má asi sama v sobě hodně velký problém, protože spokojený člověk tohle nedělá Ono je asi nejlepší ji ignorovat a doufat, že jí to přestane bavit a nebo se prostě jednoho dne naštvat a dát jí to pořádně sežrat aby pochopila, že se prostě nenecháš. Držím pěsti a pevné nervy!

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A za co se ti posmívají? Nějaký příklad, prosím.

V tomhle souhlasím s Pandou. Pokud můžeš, odjeď na erasmus/stáž/whatever. A co studuješ, že není moc reálné přejít jinam, jestli se můžu zeptat?

Naprosto tě chápu, že to nedáváš. Něco podobného jsem zažila kdysi na brigádě (back office práce, žádná věda). Dvě takovéhle hydry si mě mazaly na chleba za každou blbinu a když zrovna nic neměly, tak za vzhled, styl oblékání... Dostala jsem se až do stádia, že kdykoli mi zvonil telefon, sevřel se mi žaludek, že volá jedna z nich s tím, že vznikl v práci prů-er, samozřejmě mou vinou. Naštěstí už se mi následujících zaměstnáních nic podobného nestalo, ale slečny mne alespoň naučily, jak důležité je mít dobrý pracovní kolektiv

arrow
profile_image
Majerkat
od 24. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Melismeg: Achjo, nestačím se divit, že i taková individuum co mají potřebu vozit se po druhých lidech studují VŠ

Taky tak...zaplaťpámbu za takové jako byla ta naše, kde bývá v ročníku 600 a víc lidí, skupinky žádné a většina lidí se ani navzájem nezná.
A co je to prosímtě za školu, že se tam takhle sešli lidi ze střední?

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jeden se diví, jak si tohle mohou dělat lidi kolem 20 let, jako na nějaké základce. Mohou. Mě šikanoval před mnoha lety celý nemocniční pokoj, byly jsme všechny kolem 20 a těhotné. A když mě chce někdy někdo zvlášť týrat, tak začně o hygieně a čistotě, ale já si vůbec nemyslím, že bych byla s tímto nějak naštíru, spíš vědí, že tohle zvlášť bolí, to je nejhorší šikana mezi ženami.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi si na tobě zvedá své nízké sebevědomí. Vždycky se psalo, že je dokázáno, že nejvíce šikanují ti, kteří mají komplex, nedořešené problémy u sebe samých a mají snížené sebevědomí.

Jak radí holky pokus se ulovit Erasmus, zkusit dálkově a pokud dojde na nejhorší, tak jí důrazně říct se svým chováním snižuje na mentalitu zakomplexované puberťačky.

Kašli na ní, nevšímej si ji a když už přijde rovnou k nějakému přímému kontaktu, tak ji pošli rovnou do .... víš asi kam. Neměla sis nechat posměšky hned ze začátku, to je chyba. Asi jsi hezká, štíhlá a dobře oblečená a nějaká cuchta to nemůže rozchodit, no. Kdybys byla šereda, tak by se s tebou všechny velice kamarádily.
Taky doporučuji zahraničí, to se vyplatí i za cenu ztraceného roku.

arrow
profile_image
Majerkat
od 24. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Taky doporučuji zahraničí, to se vyplatí i za cenu ztraceného roku.

Souhlasím, Erasmus je vždycky skvělá volba, jednoznačně. Nabereš spoustu nových zkušeností, získáš úplně jiný pohled na spoustu věcí, určitý nadhled, zdokonalíš se v jazyce, poznáš nové přátele...a budeš daleko od té potvory. Vrátíš se jako jiný člověk, budeš sebevědomější a někdo takový už tě nerozhodí.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Melismeg: Achjo, nestačím se divit, že i taková individuum co mají potřebu vozit se po druhých lidech studují VŠ Bohužel je to tak, někteří lidi si tak lečí své mindráky.. Věř tomu, že ta dotyčná má asi sama v sobě hodně velký problém, protože spokojený člověk tohle nedělá

Souhlas já jsem myslela, že tohle se na VŠ prostě nedělá. Jinak já bych ti doporučila na ni zaútočit slovně, nemyslím být hrubá a tak ale nějak vtipně ji odpálkovat. Ale chápu, že se to lehko říká ale těžko dělá.

Cituji Majerkat: Souhlasím, Erasmus je vždycky skvělá volba

Ale aby se něco podobného nestalo i v tom nižším ročníku.
Jinak vždy je ve třídě někdo kdo se straní a tak ale rozhodně ho přeci nebudu ponižovat a šikanovat? Kolik té holce je?

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Fakt jste na VŠ? ne na střední? Tohle teda neznám.. mně připadlo, že čím člověk šel vejš tím šikana mizela, tím spíš na VŠ vůbec nebyla.. nezávidí ti ta holka něco? bohužel, jakmile si někdo někoho takhle vytipuje, tak má po celou dobu smůlu, i když už nebudeš milá a budeš vzdorovat, tak si stále bude dovolovat, bude se jí líbit jak reaguješ, kdyby ses ji postavila hned na začátku, tak máš vystaráno.. přechod do jiné skupiny jak říkáš je také zbytečný, určitě by ostatní opět naočkovala.. spíš bych se být tebou zkusila skamarádit s nějakým kdo je "menší zlo", všechny přeci nemůžou být na tebe zlé ne? no a postupně bych si tak převáděla holky na svoji stranu, jinak to asi nepůjde.. nebo bohužel dobrovolně propadnout do nižšího ročníku, neposkytuje vaše škola výměnné pobyty?

 

Váš příspěvek

Šikana na vysoké škole

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené