Cituji Sessi: Právě můj oblíbený kokosový je ale nejškodlivější (největší obsah nasycených mastných kyselin->cholesterol)

Ale nasycené mastné kyseliny, zvlášť ty rostlinné nezdravé nejsou, pokud tedy nevypiješ litr kokosáku denně.
http://www.zdrava-mrkvicka.cz/panensky-kokosovy-ol ej-bio-200ml-p-876.html

Cituji Moňas: já jsem se ptala jedné dětské dr na používání jojobového oleje, který miluju na dětskou pokožku a ta mi řekla, že teď byly výzkumy, že přírodní rostlinné oleje nejsou dobré, že obsahují jakési mikroby či co. Taky mi ale řekla, že se tomu nedá věřit, protože to každých 5 let obnovují a mění výsledky, tak nevím. Osobně mi přijde škodlivost přírodních olejů jako blbost

a doporučila ti místo toho co?

Souhlasím vlastně s tím, co někdo psal, že to nemůže být horší než ty chemické srajdy.

arrow
profile_image
Sessi
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na True: Články jsou super, díky! Ale jak poznám ten pravý panenský bez úprav? Objednala jsem si 2, schválně každý od jiné značky, oba by měly být surové a za studena lisované (bez rafinace, hydrogenace) ale jeden voní a druhý je zcela bez vůně... takže musí být něco špatně, pak se v tom má člověk vyznat

Cituji Sessi: ale jeden voní a druhý je zcela bez vůně... takže musí být něco špatně, pak se v tom má člověk vyznat

Nic není špatně.
Ten bez vůně je upravený tak, aby byl co nejvhodnější i ke slaným jídlům a konec konců i na masáže. Ne každému dělá dobře ta typická kokosová vůně a chuť.

arrow
profile_image
Sessi
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: en bez vůně je upravený

A to jde? Zbavit se vůně bez toho, aniž by se zbavili i vitamínů? Všude čtu, že nejlepší jsou bez žádných úprav, ale tak třeba to dělají nějakým šetrným způsobem

arrow
profile_image
Juanita
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na kůži mohou být přírodní oleje škodlivé tak, že kůži ucpávají, ta pak nemůže dýchat a mohou se začít tvořit boláky apod. Případně pokud má někdo hodně citlivou pokožku tak mohou i dráždit.
Znám jen málo lidí, kteří u používání přírodních olejů na pleť vydrželi dlouhodobě. Většina jen zaexperimentovala a pak se vrátila k běžné komerční kosmetice. Ani já jsem u toho nevydržela, pleť se mi při použití olejíčků vždycky strašně zhoršila a paradoxně jsem sice byla mastná, ale kůže byla dehydrovaná.

Jinak je to prakticky návrat ke kořenům a k tomu čím se mazaly naše babičky a prababičky (sádlo).
Mazáním na kůži se cholesterol opravdu nezvýší a konzumací kokosového oleje se ani nesníží.
To co se uvádí v článcích je teorie založená na laboratorních pokusech. Ve skutečnosti aby to opravdu fungovalo, muselo by se toho "zdravého" oleje jíst strašně moc. Na cholesterol funguje jen a jedině obsah tuků omezit a ty co zůstanou nahrazovat zdraví prospěšnými.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Patty: a doporučila ti místo toho co?

Minerální olej, ale že to prý nemám hrotit, protože za rok bude zase další test, který vyžene přírodní oleje do nebes a minerální potopí a další rok zas obráceně

No já nevim. Jaké je zdravotní riziko? Zkuste se spíše zajímat nad tím, co jíte? To mi příjde mnohem horší než se namazat nějakým přírodním olejem. Myslím si, že nemůže nijak uškodit. Asi bych se tím nemazala každý den, ale já na tom nic nezdravého nevidím. Jaký vliv mají ty chemické? Na tělo působí tolik vlivů, že pokud budete mít zdravotní komplikace, tak z nějakého oleje to určitě nebude.

V některých přímořských státech lidé používají běžně olej hlavně když jdou na pláž a to ve velkém a nikdo nad tím neuvažuje já také používám olej a opravdu všude na tělo, vlasy, nehty. Řekla bych, že články všechno moc hrotí a ve výsledku nevíš nic.

arrow
profile_image
Juanita
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na EleanorWoods:
Ona ta "chemická" kosmetika funguje trošku jinak než přírodní.
Vytvoří se základ - což je obvykle tuk s vodou upravený tak aby vznikla ta "mazací" hmota a do něj se pak přidávají další látky, kterými mohou být různé výtažky. Ty výtažky jsou buď získávány z přírodních zdrojů například heřmánku nebo jsou vytvořeny chemicky v laboratoři většinou jde o různé vitaminy.
No a pak už je jen na uživateli čím se chce mazat. Já mám citlivou suchou pleť a jsem alergik, proto mi víc vyhovuje když mám běžný komerční krém protože coby exematik se po různých olejíčcích osypávám (přírodní kosmetika vždy obsahuje kromě těch "prospěšných" látek ještě další, které už tak bezproblémové nejsou, v komerční kosmetice jsou tyto složky od sebe odděleny nebo je některá z nich vyrobena synteticky) v mém případě je to proto, že všechny tyhle biooleje hlavně kokosový apod. ty které se sklízí v teplých oblastech jsou zasaženy určitým procentem plísní (ono se to začne kazit už ve chvíli kdy ten ořech rozlousknou, takže než ten sklízeč udělá svou denní sumu kterou večer donese ke zpracování tak je třetina ořechů zkažená).

Co se týká zdravotních rizik, většina našich prababiček, které se mazaly sádlem, lanolinem nebo olejem vypadaly ve čtyřiceti hůř než mnohá současná šedesátka. Takže věřím, že konvenční kosmetika opravdu funguje.

Většina lidí přímořských států jsou jiná rasa - mají tmavší vlasy i pleť a jejich kůže je více schopna odolávat slunečnímu záření. Jenže co jsem tak viděla třeba na jihu Itálie v kraji Basilicata tak většina lidí jde ráno do jedenácti na pláž a pak se jdou až do nějakých čtyř hodin schovat. Když musí ven tak velmi často mají i v největších vedrech dlouhé džíny a košile s dlouhým rukávem a olejem jsem neviděla mazat se nikoho. Pokud se někdo mazal tak padesátkou opalovákem. Asi obyčejný olej někteří lidé používají, ale moc jich není a určitě to nedělají ti, kteří se jdou na celý den válet na pláž (tipuju, že se takhle namaže někdo, kdo si jde ráno na chvilku zaplavat - tam to funguje jak proti mořské soli tak trochu i proti sluníčku).

arrow
profile_image
Sessi
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Juanita: Na kůži mohou být přírodní oleje škodlivé tak, že kůži ucpávají, ta pak nemůže dýchat a mohou se začít tvořit boláky apod.

Je spousta olejů které jsou nekomedogenní např. jojobový, avokádový, minerální... takže tohle mi spíš příjde jako fáma

Reaguji na Juanita: Podle mě je kvalita kůže o životním stylu a genech a né o tom co používáme za krémy. To je to samé jako krémy na vrásky. Nevěřím tomu. Podle mě je to jen slušný business.
Ale co je jisté, tak každému vyhovují jiné produkty a to jak člověk vypadá za x let podle mě neni o krémech.

arrow
profile_image
Juanita
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sessi:
Víš ono je to taky trochu o tom co píše Eleanor - něco také záleží na samotné kvalitě kůže. Já se mohu mazat jakýmkoliv olejem i tím o kterém se tvrdí, že je nekomedogenní a přesto se osypu bolákama.

Nevěřím sice přímo na krémy proti vráskám, ale věřím v to, že je potřeba o pleť se starat - mně osobně sádlo ani olej nestačí a protože vidím jak moje pleť reaguje na různé krémy tak si prostě vybírám tak aby mi to co nejvíc vyhovovalo. A věřím tomu, že pokud se budu mazat něčím co mi vyhovuje, tak má kůže bude ráda a bude to na ní vidět. Takže ačkoli jsme skeptická k různým krémům s kaviárem, zlatem, nebo bioolejům, samotnou kosmetiku a péči o kůži prostě nezavrhuji.

arrow
profile_image
Sessi
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Juanita: No právě, já zase znám holky, kterým čistě přirodní olivové mýdlo vyřešilo nebo zmírnilo problém s akné na zádech a přitom právě olilový olej by měl být nejvíce komedogenní, takže ono si nevybereš

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené