Smazat

Šokujíci přístup lékařů na noční ambulanci

Poprvé v životě jsem šla na noční ambulanci a jsem šokována přístupem sestry a lékaře, kteří měli službu. Nejsem si úplně jistá, zda chápu význam ambulance.

Ahoj, nevím jestli to sem úplně patří, ale ráda bych znala Váš názor na situaci, která se mi dnes stala. Poprvé v životě jsem zavítala na noční ambulanci (urologickou) a už nikdy více!

Od rána jsem každých 5 minut běhala na záchod, i když vlastně nebylo s čím. Občas tyhle stavy mívám, když náhodou prochladnu od nohou, dávám si na to velký pozor, ale někdy to holt neuhlídám. Většinou den až dva běhám na záchod a pak to samo přejde. Proto jsem tomu nevěnovala příliš pozornost, pro jistotu jsem ale clý den ležela a pila čaj.

Večer jsem musela jít do práce (dělám v jednom klubu v centru), samozřejmě jsem se teple oblékla. Během večera jsem začla mít krev v moči, píchalo mě v pravém boku a nejspíš jsem měla i teplotu, protože jsem se dost potila. Bylo mi jasné, že už to není jen nachlazení, ale pravděpodobně zánět močových cest, který jsem měla cca 2 roky zpět a příznaky byly naprosto stejné. Pamatuji si, že mi doktor říkal, až kdykoliv v budoucnu budu mít tyto příznaky, ať jdu ihned k lékaři, aby z toho nebyl zánět ledvin. Ve 2 v noci jsem skončila, zavolala taxíka a jela na nejbližší ambulanci. To, co jsem tam zažila, mě naprosto šokovalo a nevím, co si o tom mám myslet.

Nejdřív na mě začla řvát sestra, která evidentně spala, co si dovoluji tam chodit ve tři ráno a ať si příště laskavě vezmu pár Ibalginů a vydržím do rána, protože neumírám. Doktor to samé. Po vyšetření se se mnou navíc začal hádat, že určitě mi špatně je déle než od rána, jak říkám ,a proč jsem nepřišla dřív.. Příšte si prý mám dojet do Motola, že oni jsou klinika a nebo ještě lépe, stejně počkat do rána a pak to řešit.

Zajíma mě Váš názor, zda toto chování bylo oprávněné a já jsem opravdu měla počkat do rána nebo se tohle děje běžně a ještě k tomu za to platíme?!

Upozorňuji, že k lékařům chodí jen v případě, že mi je opravdu špatně..
 

Tedy, když to tak čtu, tak opravdu doufám, že nikdy nebudu muset pohotovost akutně potřebovat... já mám akorát zkušenost, že jsem jednou o víkendu šla na pohotovost, kdy jsem měla vyrážku, vysokou teplotu, podezření na meningokoka, tamní doktorka mě prohlédla, řekla mi, že neví, co by mi mohlo být a poslala mě do nemocnice do vedlejšího města, samozřejmě až poté, co jsem vyplázla 90 Kč a jinak mám s ambulancí jen jednu zkušenost a naštěstí dobrou, kdy jsem pozdě večer musela na oční ambulanci a přístup doktora i sestry byl super

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Violett.ka: Jo ten poplatek je bezva, to je fakt.....Byla jsem tři dny po operaci doma a protože se mi jizva začala hnisat, šla jsem do nemocnice kde mě operovali. Na ambulanci se lékař podíval, konstatoval povrchové hnisání, vyndal vrchní stehy, vyčistil a druhý den na převaz. Takhle se to opakovalo každý den celý týden, nic se nelepšilo, naopak mě bylo hůř.
Byla tam jiná lékařka, pověděla jsem jí, že se mi to nelíbí a zdá se mi, že to není povrchové a že chci, aby udělala revizi celé pooperační rány.
Prý se mám uklidnit, prostě mě to bolí po operaci a na povrchovou infekci se neumírá. Takový celkem ironický tón.
No snad "naštěstí", po týdnu měl na ambulanci službu lékař který mě operoval. I když i to naštěstí je relativní.

Udělal komletní revizi rány, zjistil, že infekce je... tak jsem celou dobu tvrdila...v operovaném místě, takže odstranil všechny stehy, vyčistil a každý den znovu na převaz a čištění.
Zkrátím to, musela jsem si celou ránu čistit mezi jednotlivými návštěvami i doma a celá tahle anabáze, trvala více než 3 týdny. Každý den poplatek, o víkendech 90,-, nakoupit domů veškeré potřeby na převaz, každý den čištění, odstraňování špatné tkáně a když se to stále... podotýkám po třech týdnech! nelepšilo, tak to konečně poslal na rozbor, aby zjistil jaká infekce to je a dal mi ATB. Za další týden byl konečně klid.

Co mě na tom celkem dost štvalo a vlastně štve dodnes je několik věcí... bylo prokázáno, že infekce byla způsobená při operaci, přesto jsem na všechna ošetření musela platit regulační poplatek a to i když šlo o související úkony, nakoupit všechen potřebný materiál domů. Ale přirozeně nejvíc mi vadí to, že jsem zbytečně tři týdny trpěla, o cestách a čekání nemluvím.
Dokážu pochopit, že se něco takového může stát, ale už příliš nepochopím, že je v dnešní době možné u operace kde vyloženě takováto infekce hrozí, neudělat preventivní krytí ATB (a rozhodně nejsem jejich zastánce) a když to ne, tak přístup lékařů, kteří odmítli revizi udělat a následně i mého operatéra, když nejdřív používal standartní léčebné prostředky a až pak, když už nebylo zbytí, přistoupil na rozbor a např. použití účinějšího krycího materiálu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

já mám taky jednu "úžasnou historku"
Klasicky jsem dostala zánět močáku a začala čurat krev,, byl víkend, takže jsem jela na pohotovost a když jsem se asi půl hodiny kroutila v čekárně..vejdu do ordinace a říkám ji, co mi je a že teda mám krev v moči...natož doktorka: ,, a nespletla jste si to s menstruací?" ...to mě natolik vytočilo, že jsem ji odpověděla, že menstruaci mívám už nějaký ten pátek a ať si ze mě nedělá *****.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na NuFF1k: To ani nevím, jestli se mám smát nebo brečet nad českým lékařstvím... Já totiž měla podobnou historku, ale normálně na urologii, ne na pohotovosti. A navíc to bylo ve FN :-/

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na pohotovosti více než kdekoli jinde platí "co si nevydupeš, to nemáš".

Cituji Violett.ka: podezření na meningokoka

Právě z toho důvodu bych si v takových případech, kdy jde fakt o hodně, rovnou volala sanitku a s nějakou pohotovostí vůbec neexperimentuji.

Cituji MiaMia: Na pohotovosti více než kdekoli jinde platí "co si nevydupeš, to nemáš".

kéž by na to člověk měl vždy sílu . mně doktorka na pohotovosti seřvala jak fracka, co tam lezu s větrama, a přitom jsem měla do břicha vylitou tekutinu, a skrz tu bolest ještě se hádat s nějakou.. však víš

arrow
profile_image
Jamelle
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Všude je to nejspíš stejné. Když jsem v těhotenství začala silně krvácet, tak jsem nejdříve zavolala na ambulanci, kde mi sestřička řekla, že to určitě počká do rána. Musela jsem naléhat a teprve potom mi protivně odvětila, že jestli teda potřebuji nutně uklidnit, tak ať přijedu. Na ambulanci mi řekli, že se nejedná o nic neobvyklého a s miminkem je zcela v pořádku. Pustili mě domů a druhý den jsem jela opět na pohotovost, kde už jsem potratila. A tam mi bylo řečeno, že pokud mám potratit, tak se tomu zamezit nedá.

 

Téma Šokujíci přístup lékařů na noční ambulanci je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené