Smazat

Špatný přístup ke mně v práci - nebo se mi to jen zdá?

Nevím, jestli jsem v práci moc tolerantní vůči ostatním a špatnému zacházení se mnou. Někdo mi říká, že by odešel, někdo, že to nemám řešit. Já už jsem skoro rozhodnutá odejít, ale nevím, jestli nepřeháním.

Ahoj všem. Jde o odchod ve zkušební době z práce, kde je špatný přistup vedení a kde se dělají běžně přesčasy a neplatí se za ně nic. Uzavírám tímto tento deníček.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Ano, přijde mi, že přeháníš. Taky jsem párkrát šla uvařit kafe, když recepční byla na obědě nebo se sešlo hodně delegací, a ručičky mi neupadly. Jestli je tohle pro tebe důvod k odchodu ve zkušebce, pak to budeš mít v pracovním životě těžké.

arrow
profile_image
lenibuska
od 11. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě ale práce na recepci baví, ale přece nemůžou jentak poslat zaměstnance z jiné pozice, aby šel pracovat na recepci. Kdyby tam poslali někoho z auditu asi by se jim vysmál.

Navíc mi řekli, že nebudu zvedat telefony a být přímo na očích, ale že budu pomáhat v kanceláři recepce a nebyla to pravda, což beru jako že mi lhali.

Samozřejmě v menší firmě o pár lidech bych taky šla pomáhat a ráda.

A jak říkám, je to jen poslední tečka. Spíše mi nevyhovuje přístup vedení (pomluvy a nepříme jednání), přesčasy (povinně tu musím zůstávat na večírcích do půlnoci a déle) a všichni tu běžně dělají o hodinu až dvě denně více bez kompenzace.

Ale díky za názor.

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Easyway: Ano, přijde mi, že přeháníš.

mne tiež ... u nás v práci keď príde návšteva bežne ich uvítame, varím kávu, čaj, proste ich obslúžime a to nielen ja ale aj moja vedúca ... nikdy sa nám na tom nič ponižujúce nezdalo ale ak to berieš takto hľadaj si teda viac prestížnu pozíciu ... mňa by skôr trápili nezaplatené nadčasy aj keď tiež neviem o koľko hodín navyše ide a ako často ...
EDIT: tak si to stihla skôr ako ja tie nadčasy by mi teda prekážali, byť každý deň o dve hodiny dlhšie bez kompenzácie ...

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No a co výplata - ta je ucházející? Když má člověk jakž takž odpovídající příjem, dá se vydržet ledasco. Jinak ti určitě dali nějakou pracovní náplň - podívej se přesně, co tam máš napsáno. Třeba tam bude i něco ve smyslu "vykonává zástup na místech odpovídajících její kvalifikaci" nebo tak něco.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lenibuska: Nikdo mi před nástupem neřekl, že přesčasy se tu u našeho oddělení vůbec nesmí zaznamenávat (výjimka je práce o víkendu, kdy si to můžete zapsat, ale žádný příplatky za to a nic).

To je proti zákoníku práce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji lenibuska: A jak říkám, je to jen poslední tečka. Spíše mi nevyhovuje přístup vedení (pomluvy a nepříme jednání), přesčasy (povinně tu musím zůstávat na večírcích do půlnoci a déle) a všichni tu běžně dělají o hodinu až dvě denně více bez kompenzace.

Jak často máte večírky? Chápu, že přesčasy tě štvou, ale ani tak mi to nepřipadá jako nějak extra zvláštní jednání ve velkých korporátech. Ale obvykle jsou za to lidi dobře zaplaceni.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
Nemůžeš ze začátku ve zkušební době čekat, že hned budeš dělat tu nej práci, jsi tam nová a tak je jasné, že ti budou dávat za úkol něco, co se tobě nemusí líbit. Jinak pokud přesčasů není mnoho, a jsi dobře platově ohodnocená (tím myslím plat, se kterým jsi spokojená), pak bych to neřešila, pár hodin sem pár tam, ovšem pokud jich je více, než je zdrávo, pak by mi vadilo dělat "zadarmo" a z takového místa bych odešla.

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

přeháníš kdyby jsi viděla jakou práci jsem dělala já ..a za jaké peníze jen kdyby po tobě těch přesčasů chtěli moc a neplatili by to, tak bych se ozvala.

arrow
profile_image
cool girl
od 13. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lenibuska: Kdyby tam poslali někoho z auditu asi by se jim vysmál.

tak tímhle jsi mě teda dost nadzvedla. Dělám v big4 v auditu a tady to akorát ukazuje, že vůbec nemáš tušení, jak to u vás ve firmě a v auditu chodí. Myslíš, že lidi v auditu a v jiných klientských odděleních mají čas na to, aby někomu vařili kafe? Já měla problém dostat půl dne volna v květnu/červnu, natož abych měla čas a někomu vařila kafe.

Cituji lenibuska: všichni tu běžně dělají o hodinu až dvě denně více bez kompenzace.

to platí jen pro tvoje oddělení nebo pro všechny. My máme v auditu všechny přesčasy počítané a buď proplacené nebo jako náhradní volno.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kikulina: To je proti zákoníku práce.

Záleží, co ve smlouvě podepsala, do 160 hod/ročně to být placené nemusí.

Jinak mě by ty přesčasy taky štvaly. To, že tam vysedávají ostatní neznamená, že tam musíš sedět taky - jestli stejnak přemýšlíš o odchodu, tak prostě zkus pracovat 8 hod. denně - třeba si můžeš dovolit víc, než si myslíš. Jsi ve zkušebce, tak zkoušej

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jaké máš jiné pracovní zkušenosti? Pokud pracuješ ve velké čtyřce, tak přepodkládám, že máš možná VŠE, kde je běžné pracovat už při škole. Pak bys mohla srovnávat, jestli je to to, co si představuješ a co je normální jinde. Upřímně mně to nikdy do této skupiny firem netáhlo, absolutně mě odrazovalo všechno, co se o té práci říkalo. Ve zkratce dobré peníze, ale za práci od nevidim do nevidim, obrovská soutěž mezi zaměstnanci, žádné ohledy. Nevím, zkušenost nemám.

Ale pokud ti to nevyhovuje, tak prostě běž pryč. Nebo zkus vydržet půl roku - to je doba, po kterou já osobně zůstala v každé práci a pokud mi ani po tom půl roce nevyhovovala (lidi, náplň práce, nulový výhled na zlepšení či postup apod.), tak jsem odešla. Pokud nemáš děti, hypotéku, půjčku nebo jiný důvod, proč zůstat za každou cenu, tak odejdi.

A jestli si myslím, že přeháníš? Ne. Mně by to taky vadilo. Já si prostě nemyslím, že přesčasy jsou normální, navíc na denní bázi. Jsem ochotná vzít si práci domů, třeba i na víkend, ale určitě to neberu tak, že to běžné. To už bych musela brát hodně hezký peníze, abych to nějakou dobu dělala.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zítra tam mám jít zas a budu prý pomáhat vařit kafe.

Tak to už je vrchol... Není nic špatného na vaření kávy, ale na tom, že ti lhali a najmuli tě na jinou roli, do HR, ne jako ad-hoc asistentku! To je velká čtverka! Ne podnik kde není na recepční rozpočet! Dokud naši zaměstnanci nebudou požadovat slušné zacházení, bude u nás práce za trest ještě další dekádu a podmínky se nezmění.

arrow
profile_image
lenibuska
od 11. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji za názory. Uvidim, jak to dopadne. Nicméně nechtěla jsem nikoho urazit. Mám ráda jak práci administrativní, tak manualní a na recepci mě to vždy bavilo. Ale jde mi o ten přístup.

 

Téma Špatný přístup ke mně v práci - nebo se mi to jen zdá? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené