Smazat

Špatný vztah se sourozenci

Chtěl jsem napsat o špatných vztazích ze sourozenci. Jde o mé bratry. V poslední době máme vcelku špatný vztah. Jak jsem s přítelkyní začal stavět dům, hrozně na mě změnili postoj a stále se mě snaží shazovat. Dříve jsme měli neutrální vztah. Popravdě, žádné bratříčkování nebylo. Ale bylo to v pohodě. Já zase respektuji, že oni jsou od sebe jen o 1 rok a určitě si rozumí lépe. Já jsem proti nim, prostě fakan. Přitom už jsem dlouho dospělý chlap. Ale oni to asi vidí prostě jinak.

Ahoj,je tady někdo, kdo má špatné vztahy se sourozenci? 
Já jsem nejmladší sourozenec. Celkově jsme tři. Já a mojí 2 starší bratři o 8 a 9 let. Mě je 27. Poslední dobou si s nima nemám co říct. Máme rozdílné názory. 
Já a přítelkyně stavíme rodinný dům z vlastních úspor (práce v cizině). Oba mají postaveno (hypotéka 30 let). 

Čím dál více si myslím, že mi oba začali závidět. Hrozně mě to mrzí a snažím se na to nemyslet ale přesto to nejde. Přitom já, jsem jejich dům, pozemek moc pochválil. Oba chtěli bydlet ve městě. Ale kvůli vysokým cenám jsou na vesnici. Vždy se vesnicím smáli.

Já stavím ve městě. Pozemek byl velice drahý. Ale v dnešní době si už člověk nevybere. Když jsem s nima v kontaktu, třeba u rodičů, chtějí se bavit jen o baráku. Pořád hledají nějaké chyby. Hlavně se pořád doplňují a jedou proti mě. 
S rodiči se o tom nebavím. Ale nejsou slepí, vidí, že se poslední dobou nemáme příliš v oblibě.Nevím, proč lidi závidí a navíc v rodině .

V dnešní době, když je svět otevřený, člověk má x možností jak vydělat peníze. My jsme se rozhodli ty příležitosti jen využít. Nic není zadarmo, a je to vykoupeno tvrdou dřinou.

Náš motiv je od prvopočátku, nechat si postavit dům bez hypotéky. Tohle nás žene dopředu.

Myslíte, že opravdu závidí?   

Díky za komentáře...
 
arrow
profile_image
piper alpha
od 27. 3. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V první řadě ti gratuluji, četla jsem tvé předošlé deníčky. A držím palce k dalšímu plnění vašich snů.
Bratři bohužel závidí - oni jsou zatíženi hypotékou do důchodu, skončili na vesnici, kde "zdechnul pes", doma chybí peníze, takže možná jsou hádky s partnerkou na denním programu, v případě rozvodu další problémy, do toho děti ... atd. A v kontrastu s tím vším ty s tvou přítelkyní : mladí, progresivní, zabezpečení, zcestovaní,bez závazků, s možnostmi ... Tebe by to třeba taky s*alo na místě tvých bratrů
Já jsem venku sedm let a teď budu prodávat byt v ČR, protože pokud se někdy vrátím, tak jedině a pouze tam, kde mne nikdo nebude poznat. Ač máme všichni zcela stejnou možnost jít "ven" a vyhrabat se z problémů, někteří se zmůžou jen na závist a pomlouvání druhých, popřípadě i na horší věci ( dvakrát jsem musela jít vysvětlovat určité věci na daňový úřad kvůli udání, jednou mi někdo důkladně oškrabal auto, atd. ) . V rodině je to zatím ještě docela dobré, sem tam sice vyslechnu nějakou jízlivou poznámku o tom, kolik mám peněz ( ve skutečnosti tedy nic moc nemám ) , ale tomu se už jen směju. Až přijde nedejbože na nějaké dělení majetku, bude to, myslím, výrazně horší.
Budeš to muset nějak zvládnout, no. Nezavdávej zbytečně příčinu pro závist, nevychloubejte se, kolik co stálo atd., na návštěve se snaž převést téma na něco jiné a moc nereaguj na rýpavé poznámky - a když to nepomůže, tak se příště pokus vyhnout kontaktu. Hlavně se nenechte s přítelkyní odradit nebo rozeštvat.

arrow
profile_image
Hubák
od 19. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná závidí, možná ne. Nemůže v tom být něco jiného? Třeba u nás v rodině ať mám, co mám, tak starší sestra vše řeší. Je o patnáct let starší a asi o deset miliónů bohatší. Příklad: Mám pravý perlový náhrdelník a náušnice (kromě snubáku jediný šperky) a ona si to jde hned koupit taky. Mám pouze dvoje boty od Stivalu a ona si je hned koupit taky. Do teď to nechápu, ale je to tak.

 

Váš příspěvek

Špatný vztah se sourozenci

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené