Holky, dnes jsem měla v práci menší etudu, ohledně uklízení nádobí během pracovní doby.

Tak mě zajímá, jak ve své pracovní době a v rámci svého prac. kolektivu řešíte špinavé nádobí a údržbu pořádku ''v kuchyňce''.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Máme uklízečku,která v rámci svých povinností umývá i nádobí

Tak normálně si po sobě uklidím a du. Není co řešit ne?

Teda do práce nechodím, ale přijde mi logické, že je to tak, že si každý umyje svůj talíř a nádobí a šmitec. Nevím, proč bych měla mýt něco po kolegovi...

Cituji bucinek07: Tak normálně si po sobě uklidím a du. Není co řešit ne


Přesně tak.

U nás se vždycky někdo obětuje a umyje to... Většinou se snažíme vystřdat...

Každý si umyje svoje.

arrow
profile_image
ivuska87
od 12. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono hodně záleží kde pracuješ. Ve větších firmách jsou uklízečky, takže my neuklízíme věci ani ze stolu od kuchyňky, je to práce uklízeček. Ale v menších firmě jsme si každý po sobě umyl své nádobí. Tak je to asi normální, ne?

Tak můj kolega si po sobě umyl špinavý talíř s příborem, ale nádobí neuschoval se slovy, že mám být ráda, že si po sobě umyl a že mi nedá moc práce to čisté nádobí uklidit do skříňky . Podotýkám, že jsem ho až po třetím dnu, co to tam netknutě leželo, slušně a neironicky poprosila, ať si po sobě uklidí. To, co po mých slovech následovalo bylo dost nemilé.

arrow
profile_image
wreven mojeid
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na xiuxina:
To je blbounek

Jinak každý si umyje své

Cituji ivuska87: Ale v menších firmě jsme si každý po sobě umyl své nádobí. Tak je to asi normální, ne?

No, tak pro některé evidentně není. Kristova noho, v životě by mě nenapadlo řešit v práci takovou kravinu. Nechápu oč mu jde, že by lenost nebo chlapská povýšenost? Ve výsledku jsem byla špatná já a ještě chtěl omluvu, prostě typická srážka s blbcem.

Ale, jak z toho ven?

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

máme uklízečku, takže dáváme nádobí do dřezu...když jsem pracovala jinde, kde uklízečka nebyla, tak jsme si každej myl svý...ale ještě v jiný práci byl zvyk, že na konci dne měl vždycky někdo "službu" a myl všechno...a to mě štvalo, hnusí se mi sahat na nádobí po jinejch.

arrow
profile_image
Jelena
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kdysi jsem pracovala ve firmě, měli jsme kolegyni línou jako vepř. No neumyla si po sobě ani hrnek od kafe, natož misku od polévky. Asi půl roku jsme to za ní s kolegyněmi myly, mezitím 80x upozornily, že si každá po sobě kuchyňku uklízí a nic... Tak jsme jí její hrnky vesele nechávaly na lince, až v nich měla plíseň. A co myslíte - brala si pořád a pořád další hrnečky a nakonec už jsem to nevydržela a řekla jsem jí, že takovou lemru jsem v životě nepotkala a bla bla. No zkrátka, každý by si měl po sobě uklízet, to považuji za normální.

Cituji ivuska87: Ono hodně záleží kde pracuješ. Ve větších firmách jsou uklízečky, takže my neuklízíme věci ani ze stolu od kuchyňky, je to práce uklízeček.

Tak snad by vás to taky nezabilo, ne. Mně by vadilo, kdyby po mně něco museli uklízet, zvlášť, když vidím ty strhaný uklízečky. Aby vám ty ruce neupadly. Jinak u nás každý umyje sám po sobě nebo klidně i po kolegovi, nikdo to neřeší, ale my máme abnormálně fajn kolektiv.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na kanka:
Souhlasím..Nechávat hrnek, talíř atd.. na stole je dle mého názoru už tak trochu ignoranctví a chybějící základní vychování ...

Pracovala jsem ve velké společnosti, kde uklízečka také opláchla co bylo ve dřezu, utírala prach na stole apd... Ale nechat použité nádobí na stole by mě skutečně v životě nenapadlo...V praxi to vypadá tak, že na to ostatní celej den koukají, než dorazí uklízečka ? Nebo ona je tam celej den a hlídá jako servírka v restauraci ?

Jinak bych to tomu kolegovi v klidu a rázně zopakovala ještě párkrát..Nesi jeho žena a je v kolektivu, kde jste si rovni..Tudíž má povinnost umýt si po sobě nádobí, tak jako každý jiný..Na jeho nádobí bych jednoduše nesáhla a i když je to těžký, tak to vydrž...

Měla jsem v jednom zaměstnání stejný problém..Několikrát jsem upozornila, že nemáme myčku apd... Nic.. Když jsem šla domů opláchla jsem to...
Trpělivost došla a nechala jsem to tam.. své pochopitelně vždy uklidila... Za týden za mnou přišel majitel a ptá se mě co to tam jako je za nepořádek ? Vyvětlila jsem mu, že má firmu plnou sice výbornejch pracantů, ale bohužel také čuníků a najednou to šlo samo...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené