arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já pořád nechápu, v čem je problém. Uklízečka uklízí, je to její náplň práce (u nás má za úkol umýt nádobí, uklidit kuchyňku, všude vytřít, utřít prach a odnést odpadky), tak to dělá a nevidím důvod, proč bych to měla dělat místo ní. Jak už jsem psala za 15 hodin týdně (spíše méně) má 10 000Kč, pokud by pracovala na plný úvazek (40 hodin týdně) brala by něco kolem 26 000Kč, já myslím, že to špatné není, vzhledem k tomu, že na tuto pozici není potřeba žádná praxe, žádná kvalifikace. Nikdo jí nenutí její práci dělat, pokud se jí nelíbí, může odejít.

Já jsem zase personalistka, taky mám určitou náplň práce a vykonávám jí. Nechci po nikom, aby jí vykonával místo mě a od nikoho to neočekávám. Viz například hlášení na pojišťovnu, nikoho by nezabilo, kdyby si to "oběhal sám" (koneckonců je to jejich pojištění), ale v náplni práce to mám já, tak to dělám.
Prostě pokud mám nějakou náplň práce, tak ji vykonávám a nečekám od nikoho, že to bude dělat za mě. Když to ve firmě fungovalo tak, že každý si myje svoje, tak jsem i já myla svoje nádobí a myla jsem i za kolegyni, co měla zlomenou ruku. Ale pokud to funguje tak, že je tam od toho uklízečka, nebudu to dělat za ni, mě totiž firma platí za jinou práci.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martinam: Chápu, že odnést talíř nikoho nezabije, ale pokud jsou za to placené uklízečky, zaměstancům to šetří čas a byla by blbost, aby to dělali za uklízečky (které se po většinou stejně nepřetrhnou, nevím, jaké máte zkušenosti, ale já jen špatné - jsou líné, neplní si své povinnosti a práci odbývají).

Přesně. Jinak já mám s naší paní uklízečkou vynikající zkušenost, doopravdy pečlivá, nikdy se nám nic neztratilo, naopak když během úklidu našla řetízek, dala ho na recepci.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji eva60: spousta z vás se jenom ohání tím, že to není vaše povinnost - copak je ale moje povinnost se dívat na špinavé nádobí, protože uklizečka chodí přece až odpoledne nebo večer. To vám nevadí v kuchyňce špinavé talíře občas se zbytky jídla, v létě to docela brzy zapáchá...

My máme v kuchyňce místečko, kam dáváme špinavé nádobí, koukat tam nemusíme, zpravidla jíme v kancelářích. A zbytky jídla máme povinnost vyhazovat do koše.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji eva60: špinavé talíře občas se zbytky jídla, v létě to docela brzy zapáchá

já jsem si nevšimla, že by u nás něco zapáchalo...zbytky jídla se vyhodí do koše a talíř do dřezu. většinou na něj ještě pustím vodu, aby se to z největšího smylo a nezaschlo to.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

teda zírám co se to tu děje... Jednak netuším, proč Marilyn furt podstrkujete, že NEODNÁŠÍ NÁDOBÍ, když milionkrát psala, ŽE HO DÁVÁ DO DŘEZU. Takže za to kritizujte někoho jinýho, když potřebujete beránka.
Moje matka brigádničí jako uklizečka a nemá úklid nádobí v popisu práce. Nikdo to od ní neočekává, ale když je tam ******, tak to prostě umyje no. Kdyby na to čas neměla, tak ho neumyje a umyjou si to lidi sami, nebo to tam nechají zhnít. Mně příde lepší nechat nádobí ve dřezu, aby uklizečka měla práci (pokud to v popisu práce MÁ), než si to po sobě uklízet i přesto a šéf může dojít k závěru, že uklizečka nepotřebuje tolik hodin a zkrátí jí úvazek. Určitě bude vděčná.
Neříkám být prase, ale když je to zvyklost firmy, tak to vám ostatním může být fuk. O vychování sou ty zas**** záchody, který sou bohužel snad úplně všude kamkoliv člověk dojde.
Ten kdo dělá práci uklizečky podepisuje smlouvu s tím, že bude uklízet to, co se po něm vyžaduje. Pokud to dělat nechce, tak to prostě nedělá. - Teď vylítnou ti, co práci potřebují na uživení - jo, ale furt to dete dělat dobrovolně z vlastní vůle, i když se vám to nelíbí.

Tak já taky zírám Rozklikla jsem si téma s údivem, co se tu asi tak řeší za hlouposti Asi není nutné, aby jedna druhou osočovala z lenosti. Já si po sobě nádobí uklízím jaksi reflexivně, automaticky- když nesu něco ke dřezu či k umyvadlu, opláchnu to po sobě. Nezabije mne to. Samozřejmě že zase jinde to má v náplni práci uklizečka, tak není co řešit. Já ve škole vždycky vypěním, když žáci neochotně uklízejí ve třídě nepořádek pod lavicemi se slovy, že je to práce uklizečky- vysvětlím jim trochu ostřeji, že uklizečka není jejich služka a pokud jsou tak zvyklí z domova, ať si dělají binec v pokojíku, který jim uklízí maminky (jaký si to uděláš...). Ale ten úvodní příspěvek byl myslím o tom, že si nějaké nádobí po sobě sice umyl, ale neuklidil nějaký kolega přispěvatelky a ještě byl na ni arogantní a požadoval, aby to snad uklidila sama. Tak tohle by mě vytočilo asi dost na to, abych si to s ním vyřídila okamžitě a patřičně rázně- bez ohledu na to, jestli je starší nebo mladší- v tom je ten přezíravý postoj "pánů tvorstva", kteří mají zřejmě nějaké světové poslání, tudíž je pro ně naprosto podřadné umýt si či uklidit po sobě hrnek. Tady bych se spíš ptala jejich matek, jak synáčky vychovaly pro život a partnerství.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji eva60: A když jsi vyžadovala po partnerovi, aby tě vozil na nákupy v době, kdy by mohl odpočívat a nabrat síly do náročné práce, tak to ti nevadilo ? Ty jsi přece na sebe vzala povinnosti související s domácností.

To, jaké to mám nebo nemám doma, nesouvisí s tématem Myslím, že v dlouholetém vztahu je to trochu jinak a jen ti dva vědí, jak, takže srovnávat to se vztahem k cizímu člověku (ta uklízečka) mi nepřipedá trefné.

Nehledě na to, že mě se ten čas ušetřený za mytí nádobí apod. prostě fakt hodí! Proto nám to také ředitel umožnil, máme náročnou práci a ve volných chvílích a pauzách se prostě musíme odreagovat a přitom ještě zařídit spoustu věcí, takže jsme za to rádi.

Cituji kanka: Dělej jak myslíš, u nás by jsi nepochodila, ale u nás je fajn slušný kolektiv.

No, tak my jsme asi velká nadnárodní skupina plná neslušných lidí, která si dovoluje uklízečky (proti, kterým nic nemám - copak je to tak těžké pochopit?) zaměstnávat, platit je za jejich práci a zároven ji vyžadovat v určité kvalitě (dané ve smlouvě). Uklízečky se živí uklízením, proboha

Cituji Consuela Banana Hammock: Ale teď jsem byla na brigádě v globusu, a v denní místnosti, když jsem šla na svačinu, měli taky dřez plný nádobí, bylo už kolem 17 hod...nesmrdělo kupodivu nic....a zbytky jídla se dají vyhodit do koše

U nás taky nic nesmrdí, zbytky jídla nikde nenecháváme.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jednou jsem zapomněla v kuchyňce nádobí. Téměř vždy si ho umeju hned či na koci pracovní doby. Tehdy jsem byla v práci dlouho přesčas (který mi neproplácí), druhý den jsem přišla o 30 minut dříve a šéf tam na mne čekal, aby mi vyčetl jak po mně musel umývat nádobí. Já jsem mu řekla, že to umývat nemusel, že bych ho druhý den umyla sama - on na to ´´a to jako kdy´´? Já na to že třeba teď nebo během dne, a on že prý v pracovní době se mám věnovat práci a ne mytí nádobí. To mám dělat večer než jdu domů. Podotýkám, že nemáme ani pauzu na oběd. Někdy se tu s kolegyní nudíme a pořád utíráme prach, studujeme, jindy se ani nezastavíme.

Cituji Karin: Ale ten úvodní příspěvek byl myslím o tom, že si nějaké nádobí po sobě sice umyl, ale neuklidil nějaký kolega přispěvatelky a ještě byl na ni arogantní a požadoval, aby to snad uklidila sama. Tak tohle by mě vytočilo asi dost na to, abych si to s ním vyřídila okamžitě a patřičně rázně- bez ohledu na to, jestli je starší nebo mladší- v tom je ten přezíravý postoj "pánů tvorstva", kteří mají zřejmě nějaké světové poslání, tudíž je pro ně naprosto podřadné umýt si či uklidit po sobě hrnek. Tady bych se spíš ptala jejich matek, jak synáčky vychovaly pro život a partnerství.

Děkuji konečně mě někdo pochopil. Kolega je cca o 10 let starší než já. Má dětičky a manželku. Nevím, jak to chodí u nich doma, ale já byla v šoku už v zimě, kdy mi přes noc do druhého dne zanechal svůj talíř s drobky od snězené bábovky na mém psacím stole.

Doma se nám stará o úklid hospodyně a nikdy by mě nenapadlo jí nechat odpadky na zemi, nakáleno nebo špinavo v záchodě, poházené os. věci po podlaze nebo nábytku, neustlanou postel nebo dřez s nádobím, a to ani po večírku, pže ona není moje osobní komorná a já se nepovažuji za lidské hovádko. Moje máma učí v mateřince, takže nám s bráchou v tomto ohledu dávala pěkně zabrat.

S kolegou to asi budu nějak improvizovaně rešit, asi nemá základní návyky nebo si svoje frustrace vybíjí na mé osobě - nevím, jak jinak si jeho chování vysvětlit, protože jinak se jako "machista" nejeví, řekla bych spíš, že je asi typ ala český Honza: Dobré jídlo, pití a pokud možno málo pohybu, teda v případě, že se nejedná o zábavu = asi klasický vychcánek.

Cituji xiuxina: Doma se nám stará o úklid hospodyně a nikdy by mě nenapadlo jí nechat odpadky na zemi, nakáleno nebo špinavo v záchodě, poházené os. věci po podlaze nebo nábytku, neustlanou postel nebo dřez s nádobím, a to ani po večírku, pže ona není moje osobní komorná a já se nepovažuji za lidské hovádko. Moje máma učí v mateřince, takže nám s bráchou v tomto ohledu dávala pěkně zabrat.

Mám to naprosto stejně. I když někdo může namítat, že to tak mám nechat, že je to přeci její práce. Bohužel, nebo raději bohudík, jsem vychovaná jinak.

Cituji xiuxina: klasický vychcánek.

Takový jsou nejhorší.

arrow
profile_image
Mylady
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

arrow
profile_image
Mylady
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děvčata a co říkáte na to když si musíte nádobí mýt po uklizečkách?? Páč na hážou bobek a je to jedna velká špinka.....podotýkám, že u nás v práci jsou uklizečky full time a v každé kuchyňce je myčka na nádobí myslíte, že jsou to líné a nevychované uklizečky?

Cituji Mylady: Děvčata a co říkáte na to když si musíte nádobí mýt po uklizečkách? Páč na hážou bobek a je to jedna velká špinka.....podotýkám, že u nás v práci jsou uklizečky full time a v každé kuchyňce je myčka na nádobí myslíte, že jsou to líné a nevychované uklizečky?

Dle Tvého popisu jednají jako čuňátka. Nevím, jaký je u Vás ve firmě úklidový standart, takže těžko soudit. Vaše uklízečky jistě mají dpovědného nadřízeného. Když selže kolegiální domluva, tak se logicky obrátťe na vyšší místa - to je výhoda za-ců nebo většiny.

Nepřipadá mi nic divného, když uklízečka myje nádobí, pokud to má tedy ve smlouvě. Od toho tam je, aby uklízela, ne? Kdyby to za ni dělali zaměstnanci, zbytečně by nevěnovali pozornost své práci, za kterou je platí. Je jasný, že se kvůli tomu nikdo nemusí chovat jako čuně - rozhazovat záměrně odpadky, drobky, neodnést si nádobí ani do dřezu. Ale samotné umývání špinavého nádobí uklízečkou mi tedy nepřijde nějak divné, mám za to, že uklízečka má uklízet.

Jinak my jsme měli všude, kde jsem byla, myčku. Do myčky si to odnesl každý sám a z myčky to po umytí většinou vykládala sekretářka.

arrow
profile_image
Mylady
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na xiuxina:
no prosím tě vždyť jste tady říkali jak málo si vydělají a já si na ně ještě budu stěžovat vůbec mě je to osobně úplně jedno...mám lepší věci na práci než řešit jestli je morální neuklízet nádobí ze stolu, umývat ho po uklízečkách nebo jiné věci...howgh

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené