arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji eva60: To chceš císařovně říct, že kdyby se víc snažila, tak místo sežene ?!
A slušnou ? Co je na uklízení podřadného.

Já na uklízení nevidím nic podřadného, myšleno to bylo jako slušně placenou. A ano, mám zkušenosti, že kdo chce a jde za tím, dosáhne svého a to samozřejmě i mimo Prahu.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji eva60: to že jsi měla štěstí na dobrého zaměstnavatele neznamená, že je to pravidlem

Já dokonce i měnila práci během toho období a neměla jsem problém, mohla jsem si vybírat. Moje zkušenosti jsou opačné, zaměstnavatelé rádi vyjdou vstříc matkám a jsou rádi, že nemusí shánět někoho nového, problém je, že řada matek nemá soudnost a myslí si, že je normální chtít volno celé prázdniny, celý prosinec, být doma na OČR 3 týdne z každého měsíce, některé dokonce považují za normální vodit si dítě do kanceláře a čekat od kolegů, že jim ho budou hlídat nebo bavit. Soudné matky zpravidla problém nemívají, pokud se chtějí z RD vrátit dříve.

arrow
profile_image
Flora
od 4. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: I já souhlasím s tím, že pokud to má uklízečka v náplni práce, je normální, že to dělá. Není to tím, že jí nikdo nechce ulehčit práci, ale tím že je to její náplň práce. Kdyby jsme tam po sobě všichni uklízeli, vytírali podlahu apod., tak tu uklízečku nepotřebujeme.

No jistě. Každý ma svou náplň práce. Já jsem placena za svou a uklíečka za tu její. to není o nadřazenosti.

arrow
profile_image
Flora
od 4. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A ještě jeden koment...je to vlastně takový bonus od firmy..firma platí dejme tomu pul uvazku uklízečky aby umývala nadobí a tak podobně. A každá firma to má jinak. To je jako byste se začly dohadovat zda má firma platit kafe nebo ne. Někde to platí firma, jinde si to lidi kupují sami.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak ještě k naší uklízečce, pracuje po-pá 19-22, čili 15 hodin týdně (oficiálně, co vím většinou končí dříve, protože má hotovo) a plat má 10 000Kč hrubého. Takže finančně mi to taky špatné nepřijde.

Kamarádka se takto živila při studiích na VOŠce, pracovala asi 10 hod. týdně a měla 9000 Kč hrubého.
První příklad je Praha, druhý Ostrava.

Cituji Miinka: Já dítě mám a pracovala jsem i při něm, práci taky mám a slušnou. Jde to

Není to tak jednoduché. A celé jsi to stejně přetočila, původní řeč bya o tom, že si po sobě to nádobí ani neodnesou. Uklízečka má na starost i zametání apod, budeš jí ale schválně něco házet na zem, nebo když ti spadne papírek, tak ho po sobě zvedneš? Chápeš tu nuanci? Prostě apriori to od ní očekávat není zrovna slušné.

Cituji Flora: firma platí dejme tomu pul uvazku uklízečky aby umývala nadobí a tak podobně. A každá firma to má jinak.

To jo, to beru ale v 90% případů to tak není.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannnie: Máme uklízečku,která v rámci svých povinností umývá i nádobí

Taky tak. A je klid

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kanka: ak snad by vás to taky nezabilo, ne. Mně by vadilo, kdyby po mně něco museli uklízet, zvlášť, když vidím ty strhaný uklízečky. Aby vám ty ruce neupadly.

Snad jsou za to placené, ne? Proč by za ně nekdo měl dělat jejich práci? Chápu, že odnést talíř nikoho nezabije, ale pokud jsou za to placené uklízečky, zaměstancům to šetří čas a byla by blbost, aby to dělali za uklízečky (které se po většinou stejně nepřetrhnou, nevím, jaké máte zkušenosti, ale já jen špatné - jsou líné, neplní si své povinnosti a práci odbývají).

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji eva60: neuklidím si ho už jenom z principu, protože "špinavou" práci dělá uklizečka a je to pod moji úroven.

Neuklidím ho, protože na to nemám čas a pokud ho mám, tak ho raději využiji jinak. Neudělám to také, protože je za to někdo jiný placený, takže já šetřím čas na práci, za kterou platí zase mě

Cituji Consuela Banana Hammock: že za vším hned hledáte něco útočného. Nikdo tu neřekl, že uklízečka je podřadná či něco podobného...kolik lidí má v popisu práce něco co se mu nelíbí, co teoreticky může udělat někdo jiný, ale dělá to - jelikož to má v popisu práce.

V restauraci si taky umím odnést špinavé nádobí do kuchyně sama, ale je to práce servírky

arrow
profile_image
Mpty
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Některé příspěvky mi připomínají, jak někteří spolužáci reptali, když museli po sobě ve škole zvedat židle ... že je to práce uklízeček, že ...
Přijde mi normální umýt si po sobě nádobí, a to i přesto, že je tam na to uklízečka.
Je mi jich vždycky líto, když vidím, jak jimi lidé opovrhují a většinou ani nejsou schopni je pozdravit... uklízečka to uklidí..

Jinak k tomu kolegovi - toho bych nechala tak, ať se mu tam to nádobí hromadí. Nemá cenu se dohadovat - podle toho co řekl bych nečekala, že ustoupí babě.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Každý si myl, co našpinil. Jinak třeba na doplnění čajů, kávy, objednávky kolem kuchyňky, tak byli vyčleněni dva lidi a fungovalo to.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji martinam: Neuklidím ho, protože na to nemám čas a pokud ho mám, tak ho raději využiji jinak. Neudělám to také, protože je za to někdo jiný placený, takže já šetřím čas na práci, za kterou platí zase mě

A když jsi vyžadovala po partnerovi, aby tě vozil na nákupy v době, kdy by mohl odpočívat a nabrat síly do náročné práce, tak to ti nevadilo ? Ty jsi přece na sebe vzala povinnosti související s domácností.

Holky ruce by vám neupadly a někdy i takové pár minutové odreagování se od pracovních problémů není na škodu.
Jinak u nás jsme umývali a uklízeli čisté nádobí jak kdo měl čas a chut, přestože tuto povinnost dal majitel firmy přímo sekretářce. Nikdy by mě nanapadlo jí to tam schválně nechávat, protože je to přece její práce....

spousta z vás se jenom ohání tím, že to není vaše povinnost - copak je ale moje povinnost se dívat na špinavé nádobí, protože uklizečka chodí přece až odpoledne nebo večer. To vám nevadí v kuchyňce špinavé talíře občas se zbytky jídla, v létě to docela brzy zapáchá...

Cituji martinam: Snad jsou za to placené, ne? Proč by za ně nekdo měl dělat jejich práci? Chápu, že odnést talíř nikoho nezabije, ale pokud jsou za to placené uklízečky, zaměstancům to šetří čas a byla by blbost, aby to dělali za uklízečky (které se po většinou stejně nepřetrhnou, nevím, jaké máte zkušenosti, ale já jen špatné - jsou líné, neplní si své povinnosti a práci odbývají).

Dělej jak myslíš, u nás by jsi nepochodila, ale u nás je fajn slušný kolektiv.

Cituji kanka: Dělej jak myslíš, u nás by jsi nepochodila, ale u nás je fajn slušný kolektiv.

Holky, ale vy to pořád nechápete, prostě oni to v práci mají jinak, takže ano u Vás by s tímhle nepochodily, jelikož na to máte jiný systém, ale myslím, že každá by se dokázala přizpůsobit, to už tady taky někdo psal ... Já bych si to ve své společnosti taky zařídila tak, že si každý bude mýt to svoje, ale to je moje věc, to že to mají někdy jinak, neznamená, že to je hned špatně a já do nich budu rýt. Zkrátka mají na to uklízečku.

Cituji eva60: To vám nevadí v kuchyňce špinavé talíře občas se zbytky jídla, v létě to docela brzy zapáchá...

No, to je první rozumný argument ale jelikož já to takhle nemám a neměla jsem, tak nevím, třeba jim tam chodí častěji? Ale teď jsem byla na brigádě v globusu, a v denní místnosti, když jsem šla na svačinu, měli taky dřez plný nádobí, bylo už kolem 17 hod...nesmrdělo kupodivu nic....a zbytky jídla se dají vyhodit do koše

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené