Cituji Lisa: Ale samotné umývání špinavého nádobí uklízečkou mi tedy nepřijde nějak divné, mám za to, že uklízečka má uklízet.

Jasně, jako snad ve všech službách záleží na dohodě mezi za-telem a za-cem. Nějak nechápu proč toto více rozebírat.

Já nemám žádné nadřízené, mám jen dva kolegy. Úklid kanceláře nám provádí uklízečka vždy o víkendu. Zpravidla setře podlahy a prach na nábytku (psací stoly neuklízí). S její odvedenou prací jsem nespokojená (ignoruje vypínače, kliky od dveří a víka odpadkáčů, umyvadlo a WC mísu nikdy úplně nevyčistí od zaschlé vody), dle mého to prostě fláká, ale je tam na doporučení známých od mého kolegy, tak mám opět smůlu. Jeden kolega si po sobě bezproblému poklidí, stejně jako já, ale tomu druhému je to zatěžko. Fakt nejsem ochotná po někom uklízet jeho svinčík. A také bych raději řešila jiné věci, ale to v tomhle mikrokolektivu a za stávajících podmínek nepřipadá v úvahu, takže budu muset nějak citlivě převychovat kolegu, už teď si připadám jako jeho matka.

Reaguji na xiuxina: tak mu řekni, že pokud si to nebude uklízet, ať ze svého přidá uklízečce, aby to dělala za něj

Cituji Lisa: tak mu řekni, že pokud si to nebude uklízet, ať ze svého přidá uklízečce, aby to dělala za něj

Já ho citlivě poprosila, ať si ten talíř po sobě uklidí, že se snažím v kuchyňce udržovat pořádek a ten neuklizený talíř mi to kazí. On mi na to odpověděl, že si po sobě nádobí umyl a že mi nedá tolik práce talíř s příborem uschovat, na to jsem opáčila, že nechápu proč TO tam nechal, když TO nedá přece tolik práce a v tu chvíli jsem byla za prostořekou holku s jinejma chybama a skončili jsme tím, že ho nemám poučovat - prostě srážka s blbcem, no.

Faktem je, že jsem asi postoupila o level víš, protože v zimě si po sobě neumyl nic. Jenže, nebaví mě někomu vysvětlovat základní hygienické návyky nebo základy slušného vychování, až mě to začne bavit pořídím si děti nebo psa, ale o dospělího a línýho chlapa se starat vážně nehodlám.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak vem takovej ten lepící papírek, napiš na něho jeho méno a přilep to na to a nech to tam. Třeba je zvyklej nechat to uschnout a znova to použít, to ti může být už volný (i když tam bude teda b-o-r-d-e-l...). Něco jinýho je, pokud to tam nechává a bere si ze skříňky nový. Nejsi prostořeká, ale zdůrazni mu, že nejsi jeho manželka-resp. služka, a věk, či pozice na to nemá vliv.

arrow
profile_image
pes.filipes
od 12. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na xiuxina:
Nedej se. Já jsem v životě byla už kolikrát za nesnášenlivou krávu, kterou by doma chlap nechtěl (většinou se totiž jednalo o střet s mužským egem, ženské nemívají takové frackovité výlevy obvykle za potřebí).
Reagovala jsi správně, já bych se do něj obula zřejmě více zostra, co si to dovoluje chtít po mně, abych já uklízela jeho věci a ať mi teda utře zadek, protože to mu taky nedá tolik práce. Ať si to nezvyká.
Bývají to nepříjemné střety, ale lidi si pak rychle uvědomí, že si k Tobě nemůžou dovolovat. A slabší nátury Ti budou Tvé asertivní chování a odvahu závidět

arrow
profile_image
Margueritte
od 28. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám takhle s nádoím několik kanceláří. Převážně se jedná o dva typy:

V jedné si po sobě myje nádobí každý sám. Na erární nádobí pro návštěvy, na nákup mycích prostředků apod. je vyčleněná osoba, která dostává měsíční příplatek za údržbu kuchyňky. Což se mi zdá fér - umyju si a uklidím svoje, ostatní už je na oné osobě.

V další kanceláři je myčka, o nádobí se proto nemusím starat, protože je na to vyčleněná placená soba. Není co řešit, nádobí dám pouze na linku a můžu se věnovat dalším záležitostem.

Podle mě tohle záleží na dohodě a na tom jaký je kolektiv. Já osobně, když někam příjdu, tak si zjišťuju to jak to tam chodí, abych předešla nečekanému trapasu. Přeci jen - pohádat se kvůli nádobí je úplně, ale úplně zbytečné.

arrow
profile_image
Edita13
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den i já sama jsem hospodyně několika rodin a myslím,že jsou spokojené. Co se týče platového ohodnocení je to na naší dohodě ale funguje to tek ,že beru 140/hodina. byt o velikosti cca 3+1 do těch 90 m2 trvá uklidit 3 hodiny a žehlení prádla velký koš taktéž, stejně tak 25-30 košil...myslím,že jsem velice pečlivá, spolehlivá .Lze se domluvit jen na žehlení prádla vyhovím všem požadavkům. jestli máte někdo zájem přiberu ještě dvě domácnosti v Praze. Nejlépe Praha 10,8,ale dojedu kamkoliv jede metro či MHD. Pracuji na ŽL.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené