arrow
profile_image
Bublajs
od 12. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám dotaz. Nemáte někdo zkušenosti se stavbou rodinného domu ze stavebního materiálu YTONG?
Jakékoli zkušenosti, postřehy. Ytong ano či ne..

Děkuji

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bublajs: Zda stavět z Ytongu nebo jiného zdiva záleží hlavně na preferencích stavitele než na čemkoliv jiném.
Nějak nechápu smysl dotazu. Ty s ním asi pracovat nebudeš, takže si vyber podle svého uvážení nebo lépe, nech to na projektantovi.
Případně polož konkrétní otázku.

Cituji Veselka10: Nějak nechápu smysl dotazu

Tak nereaguj, když nechápeš.

Reaguji na Bublajs:
Zedníci ytong příliš neuznávají. Taky jsme se na něj ptali, než jsme začali stavět, ale několik nezávislých stavařů nám ho nedoporučilo. Důvody nebyly nijak konkrétní, spíš nedůvěra a zatím malá prověřenost časem.
Proto jsme stavěli z porothermu.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My z něj plánujeme stavět příští rok na jaře. Neřekli jsme tedy ještě definitivni ano, ale vzhledem k tomu, že budeme stavět svépomocí, tak nám ytong vychází nejlépe, cena, kvalita, manipulace, dostupnost..ale radím poptat se na jiných serverech, tady se spíš řeší umělá prsa nez stavby :)

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

24

Cituji True: Proto jsme stavěli z porothermu

My nakonec také. Taktéž nás z ytongu zrazovali....

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

24

Pokud budete stavět svépomocí, pak je to určitě z ytongu snažší. Je lehčí a lépe se dělí. Vsadím ale boty, že porotherm bude mít mnohem lepší vlastností, minimálně co do penosti a zátěže....

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: Tak nereaguj, když nechápeš.

Jasně, taky řešení.

Není nad ničím nepodloženou zkušenost a ještě blábol.....

Cituji True: Zedníci ytong příliš neuznávají. Taky jsme se na něj ptali, než jsme začali stavět, ale několik nezávislých stavařů nám ho nedoporučilo. Důvody nebyly nijak konkrétní, spíš nedůvěra a zatím malá prověřenost časem.

Zedník buď umí pracovat s více než jedním materiálem a v takovém případě je mu to celkem jedno, pokud se tedy bavíme o běžných stavebních systémech ytong, porotherm apod., protože každý má své pro i proti, a nebo zná jen ten jeden a nemá zájem se učit jinou technologii a v takovém případě protlačuje ten se kterým už pracoval.

A proto pro výběr stavebního materiálu platí to co už jsem napsala výš.

arrow
profile_image
Gandalf
od 25. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám zkušenost s obojím a nevím co bych poradila, v práci stavíme domy z Ytongu a všichni klienti bydlí spokojeně, já mám už druhý dům z porothermu, resp. z heluzu a taky bydlím spokojeně. Ytong je přesný, lépe se s ním pracuje, heluz či porotherm je zas pocitově klasická oranžová cihla .... Ve výsledku je to myslím jedno.

Ytong znám z rekonstrukcí bytových jader v panelácích a mě to (i svýma vlastnostma) připomíná takový ten pórobeton (to je to z čeho jsou ty nenosné příčky třeba 7 - 8 cm. Osobně bych preferovala cihly, v domech z cihel je v létě chládek a v zimě teplo, to se o panelácích říct nedá (ačkoliv vím, že z pórobetonu jsou jenom příčky, tak pochybuju, že Ytong tyhle vlastnosti má). Taky vím, že novostavby domečků co jsem teď viděla, byly z Ytongu, a jediným důvodem byla evidentně cena, developerovi nejde dlouhodobě o kvality budovy.

Cituji Veselka10: Zedník buď umí pracovat s více než jedním materiálem a v takovém případě je mu to celkem jedno, pokud se tedy bavíme o běžných stavebních systémech ytong, porotherm apod., protože každý má své pro i proti, a nebo zná jen ten jeden a nemá zájem se učit jinou technologii a v takovém případě protlačuje ten se kterým už pracoval.


U domu, který předpokládám má vydržet i více než je lidský život, je mi jakási pohodlnost zedníka, snadnost práce s materiálem, či jednoduchost snad celkem fuk, jako uživatel budu řešit asi hlavně izolační vlastnosti (teplota, hlučnost), a případně další kvality, dům se užívá v řádech desetiletí, stavba trvá v řádech třeba týdnů, měsíců...

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: Osobně bych preferovala cihly, v domech z cihel je v létě chládek a v zimě teplo

Tak tyto vlastnosti má právě i ytong. Postavili jsme z toho chatu (nebo spíš malý rodinný domek) a zatím jsme moc spokojeni. Samozřejmě nevím, co to udělá za pár desítek let. Ale vybrali jsme ho kvůli jednoduchosti a lehkosti, protože jsme stavěli ve svahu a s porothermem by to bylo velmi náročné. Domek je dobře zvukově izolovaný a v zimě se tam drží teplo a v létě je tam chládek, i když jsou otevřená okna a dveře. Na můj vkus je tam v létě někdy až moc zima, ale já jsem zmrzlík

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené