Smazat

Štědrý den bez přítele?

Pěkné ráno, mám menší dilema a ráda bych slyšela objektivní názor. Včera jsme měli s přítelem a kamarády menší posezení v našem bytě, kde s přítelem zhruba měsíc společně bydlíme. Nějak se dostalo na téma Vánoce a s tím souvisí taky můj problém.

Pěkné ráno,

mám menší dilema a ráda bych slyšela objektivní názor.
Včera jsme měli s přítelem a kamarády menší posezení v našem bytě, kde s přítelem zhruba měsíc společně bydlíme.
Nějak se dostalo na téma Vánoce a s tím souvisí taky můj problém.
V prosinci to bude rok, co spolu s přítelem jsme. S jeho rodinou si bezvadně rozumím. Často k nim chodím na návštěvu, byli jsme taky na společné dovolené.
Vlastně až do teď bydlel přítel s rodiči (pozn. jemu je 26 a mě 23). Jeho sestra se odstěhovala od rodičů už před pár lety lety.
Moje rodina bydlí na druhém konci ČR a navštěvuji je cca 1x za 3 měsíce (studuji a pracuji jinde). Přítelova rodina bydlí ve stejném městě jako teď my dva.
A teď k věci. Nějak jsme se začali bavit a došlo na otázku, kde budeme na Štědrý den. Celkem jsem koukala, když přítel automaticky řekl, že on bude u svých rodičů a já zase u těch mých. Když jsem mu řekla, že domů k rodičům jet nechci, tak se na mě nechápavě podíval s výrazem jako bych je snad neměla ráda. Oba mí rodiče mají svůj vlastní život, táta žije s přítelkyní a máma zase s jejím přítelem, se kterým mají dítě). Z domova jako takového jsem odešla před 4 lety, když jsem odcházela na vysokou. Minulý rok jsem slavila vánoce u mámy ale s tím, že jsem poté po večeři šla zase k tátovi, který neměl ani stromeček...Je to sice domov,kde jsem vyrostla, ale teď už jsem dospělá a chci si začít budovat svůj domov tady.
Jednoduše jsem příteli řekla, že na Štědrý den k rodičům nepojedu, že chci být s ním a svoji rodinu můžu poté navštívit během vánočních svátků.
řekl, že to spolu my dva oslavíme, až se zase vrátím. Pro mě má Štědrý den ale mnohem větší kouzlo a moc ráda bych byla s ním....Bydlíme spolu ale Vánoce máme slavit bez sebe..
Když kamarád příteli navrhl. ať jsem u jeho rodičů na Štědrý den i já, dětinsky vesele odpověděl, že to nejde, že jich tam bude moc (sestra + její manžel).
Někdy mi přijde opravdu dětinský a mrzí mě, že mě nejspíš nebere tak, jako já jeho..
Tak teď nevím, jak to vyřešit. jestli počkat, jak se celá situace vyvrbí...Mě by nevadilo slavit Štědrý den u jeho rodičů, spíše mě mrzí, že to ani nijak nenavrhl, že se nezeptal, jestli bych vůbec měla zájem..Je mi jasné, že tohle by mělo přijít spíše ze strany jeho rodičů, když je to jejich dům.
Minulý rok jsme slavili každý vánoce u svých rodičů, jelikož to bylo teprve pár dní, co jsme se znali
Jaký máte na tuto situaci názor vy?

A pro doplnění, nebydlíme ve vlastním bytě, pouze v podnájmu, který s námi sdíli ještě 2 osoby.

Moc děkuji
 
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Falcon: kolikrát si jeho rodiče viděla, jaký k sobě máte vztah? Znáš jeho sestru s manželem? Babičku?

nesčetněkrát, do nedávna s rodiči bydlel a byli jsme tam opravdu často. Vztah se sestrou i s manželem mám taky velmi dobrý..

arrow
profile_image
B.M
od 5. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Komunikace je v tomhle docela obtížná. Když zakladatelka příteli řekne, že by chtěla být u nich, přivede ho do dost nepříjemné situace. Já bych vyčkala na případné pozvání ze strany jeho rodičů, ale případným rozhovorem na toto téma s přítelem by si pozvání takřka vynutila. Mně by to bylo asi trochu trapné

Na Vánocích ve dvou se musí shodnout oba. Podle mě je to ale docela smutné. Sama si psala, že bez přemýšlení řekl kamarádům, že chce být s rodiči. Měla bys pak dobrý pocit, kdybys ho přesvědčila, ať je jen s tebou?

Reaguji na Zdenis: Tak zkuste na to téma ještě nahodit řeč času je ještě dost.. bez dne čtvrt roku

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak hlásím, že přítele nejspíš něco osvítilo.
Přišel s tím, že jestli bych chtěla, tak bych mohla být na vánoce u nich..

Nevím, jestli to probíral s rodiči, každopádně mě potěšil

Tímto téma uzavírám a děkuji za všechny příspěvky!

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zdenis: přítele nejspíš něco osvítilo

Jo, to je dobrý konec podle tvého přání .

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě to tedy přijde divné...Ještě bych to dokázala nějako pochopit pokud byste spolu nebydleli ale tako....Pokud s někým žiju, sdílím jednu domácnost tak přepokládám,že spolu strávíme i Štědrý den...zvláště pokud je ten dotyčný můj partrner.
Píšeš, že s rodinou partnera vycházíš velmi dobře....myslím si,že bys jim tam nevadila ale že tě tam nechce tvůj přítel (zní to velmi tvrdě ale mám z toho takový pocit). Ví jak to máš doma a přesto plánuje (za tebe), že tam pojedeš aniž by se tě zeptal, aniž byste o tom jakkoli mluvili......Já bych si s partnerem promluvila z očí do očí, navážno mu řekla, že domů opravdu nejedu a čekala bych jak se k tomu postaví...případně bych uvažovalo o rozchodu. Partnera, který by mě na Štědrý den nechal samotnou a dal mi najevo, že u nich doma pro mě není místo by u mě skončil. Chová se jak rozmazlenej hajzl na to kolik mu je.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tarabell:
No, já už se v tom nechtěla rýpat, když napsala, že je vše OK a téma uzavřeno, ale popravdě některé zdejší reakce taky moc nechápu a mám podobný názor, jako ty. O rozchodu bych asi hned neuvažovala, z jedné věty se nedá hned vysoudit vše, ale hned by mne napadlo, že "až tak moc vážně to nemyslí".
Ale možná je to tím, že u nás se na Vánoce nikdy nijak extrémně nedrželo, odkdy jsem se odstěhovala od rodičů, tak je trávím s tím, s kým zrovna jsem a někdy i v práci. S mámou mám sice nadstandartní vztahy, ale raději se budu o Vánocích válet v posteli s přítelem a navštívit ji půjdu na druhý den, natožpak abych se štrachala někde ven k cizím lidem. Pokud to má zakládatelka stejně a její přítel úzkostlivě lpí na rodinných tradicích, tak je to holt o kompromisu, no ...

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak je jeden rok a jeden rok, teď když si to osvětlila, že se jako rodina opravdu hodně znáte, tak bych se taky divila, kdyby tě tam nechtěli, na druhé straně furt si myslím, že je to případně jejich rozhodnutí a mělo by se respektovat aniž by se druhá strana cítila nějak špatně…nakonec si myslím, že na přítele to bylo jenom hr řešit to takhle před kamarády a teď si to pořádně rozmyslel a nabídl ti to…

jinak samozřejmě musím říct, že se mi to dobře radí, ale kdyby šlo o mě, tak bych se taky možná cítila dotčena...

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Edit: Aha, tak už je mi příspěvek k ničemu jsem ráda, že se to vyřešilo..

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tarabell: Jinak si tedy ještě dovolím reagovat - ten názor mi připadá trošku přehnaný. Rozchod kvůli tomu, že chce někdo trávit vánoce s rodinou? Pro mně tedy přítel po roce chození (bydlíme spolu) je důležitý a miluji ho, ale a na společné vánoce se těším, až budeme manželé a budeme mít děti - tedy to bude mít trošku smysl.

Stejně jako zakladatelka mám rodinu přes celou republiku. Celý rok se těším právě na Vánoce, až budu s nimi a budu moct být zase to malé dítě, které se raduje z cukroví a stromečku. Slavit Vánoce jen s přítelem ve dvou je smutné, slavit je s jeho rodinou ještě smutnější (při té představě jsem proplakala spoustu chvilek v koupelně)...Nemáme děti a slavit tak hezký den s někým v podstatě cizím (ano jsem s nimi každý víkend, byli jsme spolu na dovolené...ale prostě to nejsou naši , ani můj brácha , ani babičky s dědou..) ,a s někým, kdo absolutně postrádá smysl pro humor a vánoce bere prostě jen jako povinnost a večer sledují fotbal ze záznamu....absolutně by mi to zkazilo lásku k tomuto dni.

Prostě někdo to má nastavené trošičku jinak a je důležité partnera pochopit. Já toho svého miluju , ale kdyby se se mnou snad hádal kvůli tomu, že chci být s mojí rodinou, tak mi to nepřijde fér..Já s jeho rodiči trávím spoustu času protože bydlí kousek..a nemám zájem u nich tajtrlíkovat i na štědrý den, on naše skoro nezná, protože bydllí daleko. Oslavím to s nimi 25, kdy zase přijedu do Prahy, domů pojedu pár dní před vánoci, abych všechny navštívila a pak to s nimi oslavila.

Jinak až budeme mít svoji rodinu, bude to samozřejmě úplně jiná debata. To budeme mít vánoce spolu.

Napsala jsi to sama. On tě asi ještě tolik nebere.(ne ve zlém) Sice spolu bydlíte, ale ne úplně (viz spolubydlící) Na druhou stranu možná mu ty Vánoce přijdou hodně osobní a necítí se na to. Nevím co za tím je, ale asi bych se kvůli tomu neurážela a nenutila mu to. Jste spolu chvíli. Já třeba nepatřím mezi lidi, co by brali na Vánoce každý rok jiného chlapa a trávím ráda čas se svou rodinou. Je to taková tradice. Nevidím na tom nic špatného.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Aleopa: Reaguji na tarabell: Jinak si tedy ještě dovolím reagovat - ten názor mi připadá trošku přehnaný. Rozchod kvůli tomu, že chce někdo trávit vánoce s rodinou? Pro mně tedy přítel po roce chození (bydlíme spolu) je důležitý a miluji ho, ale a na společné vánoce se těším, až budeme manželé a budeme mít děti - tedy to bude mít trošku smysl.

S tím naprosto souhlasím. Taky mi to přijde přehnané.
Každopádně moje rodina je tak trochu neobvyklá, tudíž se to těžko posuzuje...

 

Téma Štědrý den bez přítele? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené