Smazat

Stěhování kvůli hlučnému sousedovi?

Další z témat o hlučných sousedech... Bohužel i mně se "poštěstilo" s takovým sdílet dům. Zajímalo by mě, jestli jste se někdy kvůli tomu stěhovali a jak zjistit, že se nestěhuju z bláta do louže.

Ahoj,

i mně se zadařilo a do nově opraveného bytového domu se kromě mě nastěhoval i nějaký šílenec, co dokáže žít třeba 12 hodin denně v příšerném hluku. Pouští si nějaký tekno nebo co to je, naprosto z toho šílim. Bydlí v bytě přímo pode mnou. A to mám ještě štěstí, že chodím do práce. Vedle něj bydlí 85 letá paní, jak musí trpět si neumím představit.

Stěhovali jsme se na podzim, už teď se děsím, až se oteplí a budou otevřená okna.

Jediné štěstí je (pokud se dá říct), že kluk je "celkem" rozumnej, a frčí "jen" od 9 ráno tak do 8 večer. Nicméně příjemné to fakt není. Pokud jde, pustím si televizi, ale třeba teď to duní tak, že citím vibrace.

Mluvit jsem s ním o tom nezkoušela, to je pravda. Nicméně si nejsem jistá, jestli by to k něčemu bylo a nebylo to ve finále jen horší.

Tolik k situaci.

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste se některá kvůli hlučným sousedům stěhovala, případně jak můžu zjistit, že nejdu ještě do horšího... Makléř mi to zcela jistě neřekne, vždyť ten by pro kšeft prodal vlastní babičku. A obcházet stávající obyvatele domu?
 

Stěhovat se kvůli sousedovi? Ani nápad!

Nejprve se s ním zkus domluvit. Pokud to nepůjde po dobrém, tak po zlém - udej ho na hygienu - nařízení vlády č. 272/2011 Sb. stanoví limity pro hluk i ve vnitřních prostorech. Oznam to na hygienu a nech si udělat měření. Pokud to porušuje denní či noční limity, oni si s ním už poradí.

Zkusila bych u něj zazvonit a říct mu to. Je možné, že je tam nějaká citlivost přes stěny. Má silnější repráky. Já je měla také silnější. V místnosti to zní v pohodě a když se vejde do jiné, tak je slyšet dunění, to samé u sousedů.
Pokud to bude nějaký id...t, tak bych to řešila jinak, ale asi bych se nestěhovala. Přestěhuješ se a může tam být něco horšího. Třeba se domluvíte.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím, taky bych to s ním zkusila nejdřív nějak domluvit. Já se tuhle vracela do bytu, hrála mi televize a až jsem se lekla, jak ji mám nahlas a jak to je hrozně slyšet do chodby, nechci to srovnávat s jeho 12hodinovou techno jízdou, ale třeba si to fakt neuvědomuje. Kdyby to nešlo, tak bych to asi řešila s výborem jestli to jsou byty vlastníků, ale stěhování to je až úplně nejhorší řešení v případě totálního zoufalství, případně strachu. Tak ho zkus, třeba to nebude až takový pa*ko, jak se vám teď zdá

arrow
profile_image
pirko mojeid
od 29. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je jako bych to psala sama já, řešila jsem to před měsícem, akorát frajer si to pouštěl od 22:00 - 2:00, někdy začal ve 4 ráno, pouštěl si třeba 10 minut, klid a zase začal, o víkendu v kuse. Policii jsem nevolala, páč pochybuji, že by jim otevřel. Taky bydlí pode mnou. Byla jsem za ním, vypadá jak arabáč, nic si z toho nedělal, taky si pouští techno. Tak jsem kontaktovala Sdružení vlastníků jednotek, týpek má byt naštěstí pronajatý, takže sdružení kontaktovala majitelku bytu, neuvedli kdo si stěžoval. Naštěstí to zabralo, teď je klid, o víkendu si to pustí hlasitěji na hodinku přes den, tak se to dá přežít. Vedle mě se teď uvolnil byt, tak se zase hrozím, co se tam nastěhuje.

Původně jsem uvažovala, že si vezmu hypotéku na byt, ať bydlím ve vlastním, jenže se pak vedle nastěhuje nějaký bl.bec a při představě, co by s tím bylo starostí prodat ten byt, tak do toho asi nepůjdu, možná do rodinného domku na samotě.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pravda, nejprve si zkusím s ním promluvit... Dům má jednoho vlastníka, naštěstí příjemného pána, to mě nenapadlo to zkusit řešit po té přes něj.

Uvidíme, až se oteplí, jak se to tu projeví.

Cituji Barunka1990: nařízení vlády č. 272/2011 Sb

Díky za tip!

Cituji EleanorWoods: Přestěhuješ se a může tam být něco horšího.

Právě toho bych se obávala, no, a jak dostatečně prověřit případné sousedy moc nevím :/ Obcházet nájemníky mi přijde divný. Ale asi by nic jinýho nezbylo.

Pravda je, že dům je starý a zvuky se tu dost nesou - v noci je slyšet i normální chůze (asi špatně udělané podlahy), bouchání dveří při zavírání apod...

Reaguji na Phaeton: To jo, ale to je problém i novostaveb. Kamarádka se nedávno stěhovala z bytu (majitelka zatajila), kde ráno bylo slyšet zvuky ze stavby a přes den a hlavně celou noc sousedi pořádali párty (každý den), když si stěžovala, tak jí propíchali gumy u auta. Byla tam špatná izolace. V koupelně bylo slyšet, co si sousedé povídají. Kamarádka se vůbec nevyspala.
Hold pokud člověk nežije na samotě u lesa, tak nemá nikdy klid a musí toho dost vytrpět

Cituji pirko: Původně jsem uvažovala, že si vezmu hypotéku na byt, ať bydlím ve vlastním, jenže se pak vedle nastěhuje nějaký bl.bec a při představě, co by s tím bylo starostí prodat ten byt, tak do toho asi nepůjdu, možná do rodinného domku na samotě.

haha, to samé...

My máme taky hlučné sousedy.... i když... bojím se to zakřiknout, ale je to teď lepší. Zkoušeli jsme kdeco (slušnou i neslušnou domluvu, pronajímatele...) a v podstatě nic nepomohlo. Problém je i to, že kdybychom zavolali policii, tak oni než půjdou otevřít hlavní dveře, tak si mezitím u sebe vše ztlumí a co se jako děje?...
Nejúžasnější byly Vánoce, kdy noc před Štědrým dnem celou propařili, do 10 do rána... můj Štědrý den nemusím komentovat...

Já to prostě vidím taky jednou na tu samotu u lesa, ale minimálně s jedním psem obranářem.

arrow
profile_image
Agatha
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: V koupelně bylo slyšet, co si sousedé povídají.

To je u nás úplně normální už rok a půl spím se špuntama. Holka, co bydlí pod náma, ani nevím pořádně s kým, tam taky často paří, uprostřed noci heká u sexu a třískají u toho postelí do zdi, nebo si prostě začne o půlnoci zpívat a smát se jako kobyla.. Na ně teda stačí zatřískat přes topení a je klid (i když tím člověk asi vzbudí celej barák), ale druhej den jedou nanovo.. Je to holt těžký.

Cituji Agatha: Na ně teda stačí zatřískat přes topení a je klid

u nás ne. Máme sousedy vygumovance, kteří rádi dělají naschvály, takže tohle jsem vzdala. Navíc si stěžovali, že já buším a ničím strop. Pronajímatel nám za to vynadal. Tak přesně od té doby se s nima nepářu a při každé další větší party dávám vědět pronajímateli a ten nám vždy akorát napíše, že si myslí, že oni na všechno kašlou.. Parádička.
Naštěstí tu nehodláme bydlet dlouho, ale ten zbytek času bych ráda aspoň přežila ve zdraví.

Cituji Agatha: prostě začne o půlnoci zpívat a smát se jako kobyla.

půlnoc je ještě dobrý čas
u nás to cca o půlnoci vše teprv zvolna začíná...

Ale já to fakt už jen musím dopřežít než se odstěhujeme. Slušní lidé se musí o sebe postarat sami a různé menšiny a spol. jsou hájené. tralala

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V první řadě bych se zkusila normálně domluvit se sousedem, potom se normálně domluvit s majitelem, a pak se odstěhovat.

Nesouhlasím s tím, že klid je jen na samotě u lesa, bydlela jsem už v řadě bytů a nikdy jsem takovéhle problémy neměla, respektive neměla jsem je déle než max. 6 týdnů během kterých jsem si stihla najít něco jiného

Cituji Kaja555: Problém je i to, že kdybychom zavolali policii, tak oni než půjdou otevřít hlavní dveře, tak si mezitím u sebe vše ztlumí a co se jako děje?...

Strážníkům půjdeš otevřít ty, a oni si zazvoní až u bytových dveří.

Cituji MiaMia: Strážníkům půjdeš otevřít ty, a oni si zazvoní až u bytových dveří.

no tak to jedině. Ale já se celému cirkusu s policií chtěla vyhnout (někdo mi říkal, že jen zavolám policii jakože anonymně). Těch lidí se bojím. Navíc teď řeším zdravotní problém, tak se nechci rozčilovat a vyvolávat zlou krev. Takže používám špunty do uší a když ani to nepomůže, vytáhnu si knížku a místo spaní si čtu. Jak jsem psala - stejně se výhledově budeme stěhovat.

arrow
profile_image
Agatha
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: u nás to cca o půlnoci vše teprv zvolna začíná...

Máš zlatý nervy, já bych už asi seděla za vraždu...

Cituji Agatha: já bych už asi seděla za vraždu...

před pár měsíci jsem měla nějaké takové myšlenky...

 

Váš příspěvek

Stěhování kvůli hlučnému sousedovi?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené