Smazat

Stesk po dovolené

Před tím bylo vše v pořádku.. teď je všechno jinak, a já neustále počítám kdy jsem tam jela, kdy jsem se loučila a kdy sem si ještě mohla užívat......

Ahoj holky, sem strašně v prčicích.. jela sem na 2 týdny na dovolenou, bez práce, prostě paráda ale když sem přijela domů, tak se mi hned ve dveřích začalo stýskat.. ale strašným způsobem, tak jako nikdy.. trpím tímhle stýskáním, ale tohle je vážně silný kafe. Kdybych nemusela do práce, tak by to bylo aspon o něco lepší, ale musím :-/ Hrozným faktem u mě je i to, že sem tam jela s kamarádkou se kterou se vidím jednou za hodně dlouho, takže se mi stýská i po ní.. Většinou to ale přejde, po pár týdnech ale já si myslím že tohle jen tak nepřejde. Už nevím co mám dělat, pořád počítám před kolika dni sem tam byla, brečím apod.. nemá někdo podobnou zkušenost? Sem z toho uplně zoufalá, nechce se mi žít..
 

Tak v takhe hrozné formě to nemám, ale vždy jsem poslední den dovolené, takže den před tím než jdu do práce hrozně smutná a je mi úzko. Když jsem byla mladší tak jsem i brečela, ale hned druhý den to bylo dobré.
Snad ti můžu jen poradit, at si v nejbližší době naplánuješ opět sraz s kamarádkou i kdyby jen na víkend a třeba si tak za měsíc necháš dát prodloužené volno at se máš na co těšit A nesmutni, dovča bylaurčitě krásná, ale za rok bude přece další a třeba ještě lpeší

arrow
profile_image
minax
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Niečo som si čítala o tejto ,,podovolenkovej,, depresii, údajne je to následkom celkovej frustrácie z tvojho života. V bežné dni nie si spokojná, či s prácou, priateľmi, alebo prípadne neprežívaš pekné veci dosť často, a preto sa ti tak veľmi cnie za dovolenkou, kde si si pravdepodobne po dlhom čase oddýchla, zmenila si prostredie, a prežila nové zážitky. Nebude to teda náhodou tým?
Ja som tiež ešte tak týždeň bola po mojej dovolenke poriadne frustrovaná, ale bolo to tým, že sme boli s priateľom prvýkrát sami dvaja na dovolenke, čiže sme si to poriadne užili, a hneď po príchode ma čakalo milión povinností.
Nemusíš mať predsa iba jednu dovolenku v roku. Resp. myslím to tak, že na to aby si si oddýchla nemusíš utekať k moru a míňať tisíce. Prečo napríklad neísť dakam na víkend s partiou priateľov, prípadne s kamarátkou ktorú si spomínala? Také víkendy vôbec nemusia byť nákladné, preč sa dá chodiť omnoho častejšie ako na letnú dovolenku, a celkovo sa budeš mať na čo tešiť aj počas roka

arrow
profile_image
Majklik
od 1. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

tak to já také nemám tak velký stesk po dovolené .... dovolené jsou krásné, člověk si odpočine ale pak přijde krutá realita, zase chodit do práce ... Prostě nepočítej dny od dovolené, k ničemu to není ... S tou kamarádkou se scházej častěji, pokud od sebe nebydlíte daleko ... Nebo si najdi nové kamarády, choď se bavit a uvidíš, že bude líp .. je jasné, že pokud si sama doma a nudíš se, tak pak myslíš tady na ty věci a dojebáváš se ... najdi si nějakou zábavu, sport, hraní na nějaký nástroj .... je toho spousty ....

To je přece normální, že se ti stýská po něčem hezkém, kor když máš (asi?) pocit, že už tě zase pěkně dlouho nic pěkného nečeká.

Jak dlouho to trvá?

Už je to lepší.. s kamarádkou od sebe bydlíme přes celou republiku, takže to asi jen tak nepůjde, ale když na to zrovna nemyslím tak je mi hej Pomalu už si začínám zvykat, na dovolené sem byla 3 týdny, tak to pujde pomalu no takže se jdu rozptylovat.. a trvá to tak asi 3 dny.. jindy po dovolených nebrečím, jen mi je prostě chvíli (2-3 týdny) smutno.. pak to ale přejde protože se najdou povinosti které mě donutí myslet na něco jinýho a vzpomínám na to ráda, ale první dny jsou nejhorší.....

2 týdny, pardon

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to teda taky mívám po každé dovolené. Hrozně to na mě dolehne a dostávám se z toho většinou tak 2 týdny než jsem zase ok a smířím se s realitou. Ale myslím, že je to svým způsobem normální, člověk vypadně z každodenní krutý reality, nemá žádný starosti, nemusí se ničím zatěžovat, žádný problémy, jen pohodička. Na to si člověk zvykne velmi velmi rychle. Když chodím do práce, tak ten stesk rychleji přejde, protože se právě musím rychle vrátit do reality. Ale třeba letos jsem byla 10 týdnů ve Španělsku, pak se vrátila a byla ještě docela dlouho doma (hledala jsem práci), tak to byl masakr. I když zase na druhou stranu tady na mě čekal přítel, takže to nebylo tak hrozný.
Chce to najít si nějaký aktivity, zabavit se, ať na to nemusíš tolik myslet.
Můžu se zeptat, kde jsi byla? Že tě to tak dostalo

v Kanadě ale je už to lepší.. docela sem se už s tím smířila

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tamarka80: Týjo v Kanadě, tak to se nedivím! To musí být šok, ocitnout se najednou v ČR. Tak fajn, že už to přechází. Já myslím že to je normál, chce to čas, jako vždy nejlepší lék na všechno.
Ono pro mě je taky ještě horší, když sem na tý dovče s dobrýma lidma, s dobrou partou... to je mi pak vždycky taky o to víc smutno a vzpomínám, jak jsme se nasmáli, společně si to užili atd. Ale to k dovoleným halt patří..

To teda byl šok... přesně tak, máme to stejně

 

Téma Stesk po dovolené je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené