Smazat

Strach z řízení auta

Ahoj, mám už přes rok řidičák, ale vždycky jsem měla strach někam jet a to jsem jezdila pod dohledem rodičů, sama bych se nikam nevydala. Rozhodila mě každá maličkost, když mi auto poskakovalo, nebo mi to někde chcíplo, nebo jsem občas omylem vjela do protisměru apod. A pokaždý, když mě máma nutila řídit jsem se cejtila napjatá, nesvá, nervózní, prostě jsem za tím volantem byla strašně strnulá, při každý menší překážce sem měla srdce v krku a když jsem vylezla, měla jsem uplně zkaměnělý nohy. Když sem věděla že budu msuet řídit třeba na chatu, měla sem z toho uplně zkaženou náladu, prostě k tomum mam tak nějak odpor. Nesjedu autem ani kousek do obchoďáku, protože prostě nemam tu odvahu. A až teď minulej tejden, kdy máma chtěla jet do práce, sem si sama sedla za volant a celou cestu sem byla v pohodě, ačkoli to bylo jen po rovný cestě, žádný semafory a rušnej provoz. Ráda bych se toho strachu zbavila, nechci bejt celej život odkázaná na jiný lidi s řidičákem, nechci se furt bát a bejt neschopná dojet i na nákup. Jak ste to měly vy? Já totiž když vidim jak jiný lidi v mym věku co si udělali řidičák už jezděj sami a sou v pohodě, tak se cejtim jako naprostej blb. Přijde to někdy samo, nebo se prostě musim nutit furt jezdit a zvyknout si, aby to ze mě opadlo?
 
1. . .891011121314. . .15
arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji jancmo: á mám řidičák 17 let, za tu dobu jsem najela cca 300 km. Začít řídit mě donutily okolnosti. Ze začátku jsem měla žaludeční problémy jen když jsem si představila, že pojedu do města (jsem z malého města, do Prahy bych si vůbec netroufla). Každý úsek cesty jsem si v hlavě naplánovala. Klidně jsem zaparkovala hodně daleko od místa, kam jsem potřebovala jít. To jen proto, že jsem měla jistotu, že v klidu zaparkuji, že nebudu muset couvat. Postupem času se to lepší, ale chce to jediné, řídit a řídit. Čím víc mám najeto, tím jsem si jistější. Pořád mám strach, že způsobím dopravní nehodu nebo někoho porazím, ale díky tomu jsem na silnici pokornější a pozornější. Takže z vlastní zkušenosti ti mohu říci, že tvé obavy jsou normální a možná se jich jednou zbavíš až pravidelným řízením auta. Hodně štěstí.

jé, jako bych to psala já, to jsem ráda, že nejsem sama takové trdlo

arrow
profile_image
Catastrophe
od 3. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Instruktor na vás snad ani řvat nemůže. Nedokážu si představit učit se řídit, že vedle mě bude sedět nějakej nervák nebo protiva. Podle mě kdo má být na tohle "zaškolen" musí bejt klidnej člověk.
Nesetkala sem se ještě s nikým, od koho bych slyšela že měl vedle sebe někoho kdo na něj řval. Ani já sama sem se stím nesetkala. Ale možná vyjímky jsou, nevím...

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a holky bouraly jste někdy nebo něco nepříjemného za tu dobu co jezdíte?

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Catastrophe: ségra měla cholerika, ještě jí obtěžoval - sex.narážky a podobně, tak z toho byla na prášky..ale snad to neni tak běžný

arrow
profile_image
piper mojeid
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Prvotní obavy jsou normální, je to zkrátka něco nového, od toho je ale autoškola, aby tě ty základy naučila a ty ses pak mohla už jen zdokonalovat později sama. Pokud si ale řidičák dělat nechceš, tak si ho nedělej, pokud si nevěříš. Nenech se tlačit okolím. Problémy se soustředěním si budeš muset zvážit sama, jak moc "vážné" to je, to my nemůžeme vědět... Někteří instruktoři křičí a jsou výbuší, pokud to není úplný extrém, tak se to dá vydržet, i když je to nepříjemné.

Mimochodem stejné téma, které rozebírá strach z řízení auta, už tady máme. URL

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na panda08: jo? tak to by bylo super, potřebovala bych někoho, kdo bude mít se mnou trpělivost))

arrow
profile_image
jancmo
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na xTery: Já taky nemám žádný orientační smysl. Jezdím více méně jen po městě, nebo známé trasy. Nedávno jsem výjimečně jela do krajského města s dvěmi dětmi vzadu a byla jsem zpocená i na patě. Ale už se mi naštěstí nestává, že když udělám já nebo druhý řidič nějaký kiks (např. já couvám a druhý nechce počkat až docouvám), že chci z auta vystoupit a raději jít pěšky. Nepovažuji se za řidiče, spíš vždycky manželovi říkám, že mám náhradní způsob jak se přemístit z bodu A do bodu B. Pěší chůze pro mně pořád zůstává na prvním místě a pokud nevezu děti, tak chodím pěšky.

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na piper: aha, díky to se podívám, to jsem nevěděla...

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na panda08: tak to musela být docela sranda) pošleš mi tedy ten kontakt prosím?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji xTery: mám ze všeho strach - že na mě bude řvát instruktor - často slyším že jsou hrozní, že mi to nepůjde a nakonec že někoho přejedu)) no neni to moc sranda, tohohle se fakt bojím, že když budu jezdit, že zaviním nějakou nehodu, občas mám problémy se soustředěním...

To samé jsem měla já a mohu Ti říct,že jsem strach nikdy nepřekonala,sice jsem řidičák udělala,občas jsem za volant vlezla(ale peklo a nervy) a opravdu nejezdím a jezdit nebudu.
On každý tvrdí,jak se to časem naučíš a nebude už strach,ale ne vždy je to pravda.Mám kamarádku co je na tom úplně stejně,řidičák má,ale nejezdí,strach a nervy z řízení jsou silnější.Pokud jdeš do toho s takovým strachem,tak raději počkej,zda Tě to časem nepřejde,jinak jezdit třeba nebudeš nikdy.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji xTery: je řízení tak složité, nebo to zvládne každý? :/

Každý ne
Autoškolu většinou lidi zvládnou,ale strach jim pak nedovolí samostatně řídit.Spousta lidí má řidičák,ale prostě nejezdí.

Cituji xTery: , tohohle se fakt bojím, že když budu jezdit, že zaviním nějakou nehodu, občas mám problémy se soustředěním...

Tak se na to vykašli a třeba časem dojdeš k rozhodnutí jestli nemáš vlastní auto a nic tě přímo nenutí mít řidičák,tak to nech být.

arrow
profile_image
jancmo
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na xTery: Ještě jsem ti chtěla říct, že i když mám z řízení auta strach, tak jsou okamžiky, kdy jsem opravdu ráda, že řídím. Manžel si minulý rok tak nešťstně vyvrkl kotník, že zůstal ležet v lese, já doběhla pro auto a odvezla ho do nemocnice. Nebo když syn měl otok hrtanu a nemohl dýchat, taky jsem nepřemýšlela nad řízením a odvezla ho do nemocnice. To jsou okamžiky, kdy jsem opravdu ráda, že jsem začala řídit.

arrow
profile_image
Wave
od 16. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud se rozhodneš udělat si řidičák, strašně moc záleží na tom, jakýho budeš mít instruktora. Já bohužel dostala starýho protivnýho dědka, co mě první den bez jakýchkoliv předešlých zkušeností poslal do provozu. Takže nervy hrozný a málem sem to vzdala, nakonec sem instruktora vyměnila, protože mi opravdu nadával a plácal přes ruce jak malou holčičku. Nový instruktor byl naprosto super, chválil mě a zkoušky jsem složila bez problémů. Respekt k řízení mám ale pořád, ale snažim se prostě tomu strachu nepoddávat, nalepila jsem si Zko a jezdim Opravdu chce to porazit ten strach, sama ještě bojuju, takže přeju všem hodně úspěchů a zdaru hlavně to nevzdat.

arrow
profile_image
Bejbiss
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě to taky trvalo, než jsem se do řidičáku pustila.. Hlavně si najdi nějakýho v poho instruktora já měla špatnýho a řidičák jsem udělala až na třetí pokus (ovšem neřikám že za to mohl přímo on).. od tý doby jsem jezdila málo jelikož jsem maturovala a nebyl čas.. teď jezdim nárazově, rodiče mě vždycky šoupnou do jinýho auta.. jednou naše, babičky.. nenechaj mě jet samotnou a celkově mam pocit že já můžu jen kroutit volantem.. Takže ti moc neporadim.. Ale myslim, že když se na řízení ještě necejtíš tak tomu dej čas.. ovšem já třeba ani teď ve 20 řídit tolik nepotřebuju.. Něco jinýho by bylo, kdyby jo..

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Catastrophe: Instruktor na vás snad ani řvat nemůže.

No může . Moje autoškola kvůli němu byla katastrofa, od tý doby neřídím, bojím se, i když zkoušky a všechno jsem dala na poprvý a na plnej počet... Netroufnu si.

1. . .891011121314. . .15
 

Váš příspěvek

Strach z řízení auta

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené