Smazat

Strach z řízení auta

Ahoj, chtěla bych se s Vámi poradit jak překonat strach z řízení auta, popřípadě, zda s tím má někdo zkušenost a povedlo se mu tento strach pokořit?:)

Ahoj, je mi 30 let. Řidičák jsem si dělala ještě na střední v 18 letech... autoškolu jsem udělala uplně bez problému, včetně jízd napoprvé. Po řidičáku, jsem chviličku jezdila, ale jen s našima-otcem cholerikem, který mě pořád napomínal. Takže asi po půl roce jsem s tím skončila a do tedka jsem se k tomu již nevrátila.Sice párkrát jsem to zkusila v ulicích-. ne že by tobyl horor, ale taky žádná sláva. Navíc mám z toho dost strach. Bojím se že někam netrefím, že mě někdo nabourá, že na mě budou křičet, jak to vidím dnes a denně co za to lezu když to neumím...a podobně.
Bohužel vím, že v dnešní době je to potřeba zrovna dnes jsem se o tom přesvědčila, když jsem potřebovala ject s kocourem kveterináři a obvolávala večer kamarádky,zda mě tam nemůže někdo odvést- marně. Navíc, nyní čekám mimčo, a víc že pak s malým budu auto potřebovat ještě víc.. bohužel ani tak se nějak nemůžu odhodlat. nebo to zkusím jednou a pak nic.Vím že to není o tom zkoordinovat všechno potřebné, ale prostě strach a že ani kondiční jízdy by mi v tomhle případě nepomohli.
Měl někdo z Vás podobný strach? a jak se mu to povedlo překonat?
Díky
 
arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Nic proti, ale tohle je strašně krátkozraké.....Protože sice řidičák máš, ale nemáš absolutně žádné zkušenosti, nemáš nic naježděno a pár jízd s instruktorem Tě nevytrhne.....Co když tě pošlou ze dne na den na druhý konec republiky? To je jako s angličtinou - není úplně ok si psát do CV jak ji člověk umí, když se pak vůbec nedomluví a nerozumí ničemu......

Proto se většinou píše ŘP + naježděné kilometry. Pokud ty naježděné kilometry máš.
(angličtina se taky píše s nějakou úrovní)
Já jsem vyjela se firemním autem když jsem měla naježděno celkem asi 500 km (kromě autoškoly). A znám i lidi, kteří byli podmíněně přijati na nějaké pracovní místo s tím, že do termínu X musí složit ty zkoušky v autoškole.

arrow
profile_image
Magalena
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem si řidičák v 18 dělala hlavně proto,že to tak bylo běžné...spolužáci, lidé z okolí...většina koho jsem znala šel v 18ti do autoškoly, Rodiče o tom taky začali a mě to přišlo normální. Nervózní jsem nebyla, vše OK i přijízdách, testech, záverečkách. Spíš až po těch 8 letech co jsem nejezdila to bylo horší...dřív jsem si snad ani neuvědomovala co se může stát. Ani nevím.
Reaguji na bakalářka:
S tím Zkem jsi mě celkem překvapila...čekala bych,že ostatní budou sami opatrnější když uvidí,že je před nimi "začátečník". Myslíš,že je lepší nálepku odlepit? Já se cítila o něco bezpečněji.

arrow
profile_image
Marjánka
od 27. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že Zetko by na autě měla mít....taky jsem ho měla asi rok a nesetkala jsem se s tím, že by mě někdo dělal schválnosti...Je fakt, že když jsem udělala nějakou chybu, tak si ostatní řidiči klepali na čelo, ale to mi bylo jedno...Naopak ve většině případů brali zřetel- když jsem zastavila v kopci na úzké cestě a za mnou stálo auto, řidič hned couvnul kousek spátky, když viděl Z, abych náhodou při rozjíždění moc necouvla a nebouchla do něho...naštěstí jsem s tímto neměla ani v začátku problém, rozjedu se i v kopci z fleku....záleží, na jakého troubu člověk na cestě narazí..Já jsem rozhodně pro Z.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Marjánka: a nesetkala jsem se s tím, že by mě někdo dělal schválnosti.

taky tak.. a i já osobně když vidím auto se "Zetkem" tak si dávam velký pozor abych nebyla moc blízko, vždycky si vzpomenu na svoje začátky a říkam si, co když je to stejný moula jako já - takže označení "Z" je pro mě jako "L", držím si odstup Nic proti začátečníkům, já jsem podle mě dost tolerantní a prostě nemam tu potřebu si za volantem cokoliv dokazovat - začátky nejsou pro nikoho snadné, ale hlavně ti frajírci
Ale zase nadruhou stranu i na tomhle

Cituji bakalářka: Jo a Ztko jako samolepku nedoporučuji, spousta řidičů si k Tobě víc dovolí - víc, než by si dovolili v autoškole, protože tam vědí, že je instruktor...

je trocha pravdy
No, je fakt, že já nálepku měla koupenou, ale nikdy jsem si jí na sklo nedala

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Magalena: S tím Zkem jsi mě celkem překvapila...čekala bych,že ostatní budou sami opatrnější když uvidí,že je před nimi "začátečník"

Slušný řidič se zachová tak jak píšeš, parchant se bude snažit toho využít. já s tím těsně po řidičáku taky přišla a taťka mi to takle vymluvil. A když vidím, co si ke mě dovolí, protože jsem ženská a jezdím ve Favoritovi (například vytlačování z pruhu při odbočování - jás e držím svého pruhu a onis e mi do něj cpou...), tak si dovedu představit, jak by ještě zafungovlao Ztko.....

arrow
profile_image
Sheenny
od 3. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já si taky dělala řidičík v 18ti. Ale neměla jsem auto, to jsem měla asi až o pět let později a měla jsem strach. Zaplatila jsem si kondiční jízdy, asi jen dvě hodiny. Mám hodnýho bráchu, tak ten se mnou pak trénoval. Zezačátku jsme trénovali rozjíždění, couvání, rozjíždění do kopce někde, kde bylo liduprázdno. Pak se mnou vyjel na málo frektventovanou silnici. No vyklepaná jsem byla tak jako tak Pak jsem si troufla na normální frekventovanou silnici, pak na dálnici. Ale první jízdy se mnou musel absolvovat brácha. No a pak jsem musela jezdit sama, protože jsem měla práci, kde bylo auto zapotřebí. Teď už čtyři roky denně jezdím do práce 40 kiláků a strach absolutně nemá, baví mě to a užívám si. Ale je fakt, že když mám jet někam, kde to neznám, taky jsem nervozní a bojím se, že se ztratím. Pro jistotu se podívám dopředu na mapu a stejně použiju navigaci. Ale v dnešní době nejezdit skoro nejde, překonej strach, uvidíš, že nakonec ti to bude připadat lehký a bude tě to třeba i bavit

arrow
profile_image
Sheenny
od 3. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak k Zku...já ho měla a měla jsem aspon pocit, že ty slušnější si dají pozor a na blbce jsem nadávala a je fakt, že když dnes vidím Zetko, jsem daleko tolerantnější než u někoho, kdo ho nemá. Já bych si ho dala. Řidič prasák se chová jako prase ke všem řidičům, ostatní budou ohleduplnější, když uvidí, že jsi začátečník.

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mněhně: mám pocit, že mít v dnešní době řidičák je už taková samozřejmost. Já ho dělala hlavně proto, že na téměř všech pracovních pozicích je žádaný. Mám sice z řízení strach, ale byla to podmínka, abych mohla dál pracovat v naší firmě, kde jsem jinak moc spokojená.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji mněhně: Ahojky, řeknete mi co vás donutilo si ten řiďičák udělat, když tady máte většina z řízení strach?

Mě rodičeDostala jsem to jako dáŕek,autoškolu jsem dělala víc jak rok a nechápu,že jsem ji mohla udělat

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Autoškolu jsem dělala proto, že za její absolvování jsem měla slíben vlastní vůz. Z čehož nakonec sešlo a nakonec se nekonala ani brigáda, kam jsem měla tím autem dojíždět. Takže nebylo ani auto, ani důvod někam se dopravovat.
Já jsem navíc z rodiny, kde auto bylo bráno jako až ta poslední možnost, jak se někam dostat. Prostě dokud jezdí autobusy, vlaky a MHD, není důvod si běžně vozit zadek.

arrow
profile_image
Marjánka
od 27. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě donutila práce. Začala jsem podnikat ve větším měřítku, tak že auto bylo nutnost...musela jsem, i když jsem s toho moc bála, protože jsem dělala řidičák až ve vyšší věku......teď jsem ráda, že řidičák mám, jezdím denně a mám pocit, že jsem vlastně úplně nezávislá a svobodná....

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na panda08:
Dle mého existuje dost velká škála mezi frajírkem, co si myslí, že mu patří silnice a holkou, co hysterčí, když má vjet do provozu....Ano, přirozený respekt k autu je žádoucí, to rozhodně, ale pokud už to hraničí s hysterií a člověk je tím respektem až paralyzován, tak za volant skutečně nepatří a je svému okolí nebezpečný. Ok, možná máš dneska pocit, že už jsi v pohodě, neviděla jsem tě řídit, takže objektivně to opravdu posoudit nemohu...Třeba by byl totiž názor z opačné strany (ostatních řidičů) jiný.....každopádně psychická labilita za volant nepatří.
Pokud jsi četla můj příspěvek, tak já jsme přesně měla ten přístup se s někým vyjezdit a teprve pak začít jezdit sama.....Ale opravdu sjem nikdy nesedala do auta už dopředu zpocená, že zase musím řídit a ani mě tam nemusel nikdo cpát pomalu "násilím".

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžete mi tady někdo dát radu, fígl, jak mám poznat vzdálenost auta za mnou, když přejíždím z pruhu do pruhu nebo když najíždím na dálnici? Pořád na to nemám odhad. Včera jsem jela už za tmy a když jsem viděla v zrcátku jen ty světla tak kdyby mi vedle neradil kamarád, tak jsem byla v háji.

Cituji z jedné poradny se stejným názvem "strach z řízení auta" z jiných webovek:
"Psychologové z brněnského Centra dopravního výzkumu poskytují bezplatnou pomoc řidičkám (a řidičům) se strachem z řízení. Pokud chcete začt jezdit, ale bojíte se, rádi vám pomůžeme strach překonat. Bižší informace a objednávání na e-mailu: veronika.kureckova@cdv.cz "

Nevím o co jde, ale asi to prubnu

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dost děvčat Ti radí jezdit a zase jezdit.
Já Ti poradím, abys šla do autoškoly na kondičky a po té zhodnotila jestli vůbec na to, abys jezdila skutečně máš.
Vlastnit řidičák vůbec nic neznamená, podstatné je to jak člověk skutečně umí řídit.
I když sotva někdo vylezl z autoškoly a byl řidič profík, tak pokud se bojíš, nemáš za volantem jako řidič bez instruktora co dělat.
Což platí samozřejmě i pro tu druhou stranu lidí, kteří nemají k autu a řízení respekt.
To podstatné u řidiče je totiž fakt, že on ovládá auto.

Vidím to dnes a denně na silnici... pokud se týká parkování, které sice považuji za základ řízení, tak to alespoň obvykle není nebezpečné. Někdy se prostě zasměji, jindy zoufalé ženě/muži prostě auto zaparkuji, ale obvykle nejde o život, jen zdržují.
Jenže jinak na silnici... škoda mluvit.. zrovna včera jsem jednu takovou dívčinu potkala na nájezdu na jižní spojku. Měla kliku, z jejího stylu jízdy jsem očekávala problém a tak, když to zahamtla místo, aby plynule pokračovala do připojovacího pruhu, nepodívala jsem se jí do kufru. Když konečně najela, chvilku jsem jela vedle ní, abych si jí pořádně prohlédla, protože TOHLE nemá na silnici jako samostatný řidič co dělat.

Cituji mněhně: Ahojky, řeknete mi co vás donutilo si ten řiďičák udělat, když tady máte většina z řízení strach?

já si taky říkám.. mít z toho nervy a bezesné noci, asi se na to vybodnu rovnou

Cituji panda08: No vidíš to...
a já si myslím, že kdyby řídili lidi přesně jako "my", tak je mnohem míň nehod.

nezlob se, ale takoví jako "vy" jsou mnohem víc nebezpečnější než ti, co jedou o něco rychleji, ale mají o provoze přehled... nejednou jsem zažila, kdy mi nějaké takové "zetko", jedoucí třicítkou zničeho nic odbočilo nebo změnilo pruh.. jste nevyzpytatelní.. vidím to dnes a denně, jazyk venku, volant drží jako (schválně napíšu poznámku svého ex) panna ocas, nalepená na sklo, v 80tce jede 50 apod...

Cituji panda08: Fakt si nemyslím, že "lidi jako já"by měli být horší řidiči.

nemyslíš si to, protože se to vztahuje na sebe, nech posoudit zkušenější řidiče

Cituji bakalářka: Ano, přirozený respekt k autu je žádoucí, to rozhodně, ale pokud už to hraničí s hysterií a člověk je tím respektem až paralyzován, tak za volant skutečně nepatří a je svému okolí nebezpečný

Cituji bakalářka: každopádně psychická labilita za volant nepatří

souhlasím.. ono přece jen to není sranda,v rukou nepovolaných je auto celkem mocná zbraň

 

Váš příspěvek

Strach z řízení auta

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené