Smazat

Strach ze samoty

Čauky holky, budu psát o mém problému, který je pro mě snad neřešitelný..možná se Vám to bude zdát jako blbost, ale mě to trápí už delší dobu a nevím jak to řešit.

Jde o to, že se šíleně bojím samoty. Nemyslím samotu takovou, že budu nezadaná, bez chlapa. Ale samotu takovou, že budu třeba dva dny sama doma. Možná si řeknete že jsem jako malé dítě, ale mě to vážně trápí. Je mi 20 let, bydlím s mamčou a s bratrem v bytě. Mamka má přítele který od ní bydlí docela daleko, dojíždí za ním na víkendy i s bratrem. Mám přítele, který bydlí asi 20km ode mě a vídáme se skoro každý víkend a v týdnu tak 3x. Kamarádek mám pár těch lepších, a když mám v týdnu volné odpoledne tak většinou chodíme nakupovat atd... a teď..když jsem třeba někde venku s kamarádkou a mám se kolem 9 vracet domů a vím že je doma mamka s bratrem tak jsem úplně v pohodě. Ale když se např. mám vracet v neděli domů od přítele a vím že mamka neni doma tak se mi ani domů nechce, protože vím, že sotva se za mnou zavřou dveře tak na mě padne šílená depka a úzkost. Nejde o to, že bych byla závislá na mamince, kdyby nebyla doma ona a byl tu třeba jen brácha, tak budu v pohodě. Jde prostě o ten pocit, že tu semnou nikdo není, že jsem úplně sama. Trápí mě to třeba taky kvůli tomu, že když se s přítelem domlouváme na víkend a on mi řekne že neví jestli u něj budu na víkend, že možná bude muset do práce a že mi dá vědět např. v pátek odpoledne. Tak už jsem z toho nervózní, protože kdyby musel do práce a já už si nic nestihla domluvit tak by to znamenalo že budu doma opět sama a zase bych akorát depkařila. takže když není jistý že se uvidíme, už si rychle vymýšlím náhradní program abych mohla u někoho být, protože nechci být doma. Takže vlastně nejsem skoro nikdy v klidu protože se bojím že mi padnou moje plány, a že skončím opět sama doma. Když třeba vím dopředu že s přítelem o víkedu nebudu, protože jde do práce, tak mi to vůbec nevadí, nevyčítám mu nic..ale jsem spíš ráda že mám čas si domluvit něco jiného a většinou to dopadne tak že odjedu bud pryč s mamčou, nebo někam ke kámošce. Není to o tom že bych byla na někom závislá, když mám rodinu doma tak mi stačí jen ten pocit že jsou vedle v pokoji a vím že kdybych se potřebovala vykecat tak mám komu. Přítel o mém problému neví, ale pomalu si všímá toho, že když mě někdy odváží domů tak jsem celá špatná a chce se mi brečet. Ale to jen v případě že vím, že tam budu sama. Chtěla bych si s ním o tom promluvit ale bojím se že mě bude mít za blázna. Doufám že jste aspon trochu pochopili co jsem tímhle deníčkem chtěla říct, a budu čekat na Vaše reakce
 
arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem tento pocit taky párkrát zažila. Bydlím sama s taťkou, on pracuje na směny a často jsem sama doma. Přes den mi to až tak nevadí, zapnu si nahlas hudbu a třeba uklízím nebo vařím. Horší je to v noci. Celkově poslední dobou jsem nerada doma takže když mám volno z práce, musím ho mít od rána do večera naplánovaný. Když víš že budeš sama doma, co třeba pozvat kamarádky, koupit si víno nebo co máte rády a třeba se dívat na filmy?

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takhle se to snažím dělat, ale většinou to nevyjde. Kamarádky jsou většinou zadané a bydlí se svými příteli. A taky když jsem doma sama tak je to většinou večer a to už se na mě všichni vyprdnou taky proto že by zamnou museli dojíždět, ve městě kde bydlím žádné kamarádky nemám, protože se všechny odstěhovali.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lady.s: tak to chce zvířatko domů - doporučuji kočičku nebo kocoura

Taky jsem pro zvířátko sice mám radši pejsky než kočky, ale kočka ti aspoň vydrží doma přes víkend samotná

arrow
Neprodává v Bazaru

Teda já to mám přesně naopak, miluju chvíle, když jsem sama doma. V baráku nás bydlí 5, sice máme opravdu velký dům a každý svůj pokoj, ale jsem ráda, když občas všichni vypadnou a já mám čas jenom pro sebe Ber to tak, že si můžeš dělat, co chceš, věnovat se sama sobě, relaxovat, utřídit si myšlenky... Občas není na škodu být jenom sama se sebou

arrow
profile_image
lady.s
od 10. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zvířátko by neprošlo, mamča má alergii takže když kolem ní projde kočka tak hned kýchá a kašle :/ Dřív jsem taky bývala ráda sama, ale postupem času se to nějak změnilo a teď mi to spíš vadí..

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji eM.X: Teda já to mám přesně naopak, miluju chvíle, když jsem sama doma.

taky tak =D
Reaguji na lady.s:
nauč se si ten čas doma užít zkus být doma sama schválně, ne že se to tak jen nešťastnou náhodou uděje a ty z toho budeš mít dopředu depku. Naplánuj si program (vana, film, vínko, kýbl časáků, knížek, internet, pc hra...) a využij ten čas doma a nemysli na to, že máš nějaký vymyšlený strach ze samoty - tvoříš si ho jen ty sama.

Abych to shrnula...

Mám trochu pocit, že si tady ty pocity sama vyvoláváš tím, že jsi jednou tu depku dostala a teď už se toho prostě bojíš a tím si ji v podstatě nakonec přivoláš, i když by to doma mohlo být fajn. Víš přeci, že nikdy nejsi doopravdy sama, máš kolem sebe lidi co tě mají rádi...A zůstat fyzicky sama na jeden večer je náhodou super všechno si urovnáš, nikdo tě nebude rušit...Můžeš se třeba po baráku / bytě proběhnout nahá, nebo dělat v obýváku stojky a nevím co (jen přirovnání, nemyslím to doslova ) ....tak se toho dopředu zbytečně neboj, zůstaň racionální, dospělá, udělej si program a užij si to

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a taky - řeš příčinu strachu, ne následek (strach samotný).
Zamysli se, proč se vlastně bojíš? Co se změnilo? Až si na to odpovíš, tak se strachu zbavíš.

 

Váš příspěvek

Strach ze samoty

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené