Smazat

Stres z autoškoly

Ahoj holky, dívala jsem se, že už tu nějaká témata o autoškolách jsou, ale zajímal by mě váš názor na to, co se mi stalo.
Měla jsem dnes teprve druhou jízdu. Teorii už mám od září, takže s tou už budu končit, ale jízdu jsem měla jen jednu, protože jsem byla dlouhodobě nemocná a nechtěla jsem jezdit.
Dnes jsem teda šla na svou druhou jízdu a musím říct, že z ní mám velice špatný pocit. Intstruktor mě sice chválil za techniku jízdy, ale když jsem už skoro končila, začal se mě ptát na některé značky, co znamenají. U jedné jsem nevěděla a seřval mě, jako bych provedla nějakou šílenost. Nechal mě vystoupit z auta, prohodil se se mnou a zpátky už řídil on, při čemž měl celou dobu proslov, že to absolutně nemá cenu, když se od září nenaučím ani značky. Že nejdřív se to mám naučit, že pak můžu teprve jezdit.
Problém je v tom, že další jízdu mám hned zítra a už z toho mám stres, že zase nebudu něco vědět a vše se bude opakovat. Taky se dost bojím, že budu muset začít řešit křižovatky, protože zatím se musím plně soustředit jenom na jízdu, abych to vůbec zvládala, natož abych byla schopná odpovídat, co je kde za značku atd.
Setkaly jste se s takovým přístupem? Co by jste na mém místě dělaly? Já byla úplně hotová, nejradši bych tam už víckrát nešla, ale co teď, když to tam mám zaplacené?
 

Reaguji na tereza2708: nauč se pár základních značek jakože hlavní silnice, přednosti jízdy, jednosměrka, zákazy...tak to ví snad většina lidí nebo aspon tuší.... co to bylo za značku co jsi nevěděla?

URL
já si už po udělání řidičáku myslela, že tohle je pozor na letadla

Cituji Gogejla: ,,přednost protijedoucích vozidel

Nevěděla jsem ,,přednost protijedoucích vozidel". Vím, že i to je důležité, ale prostě jsem to nevěděla... Teď už si ji budu určitě pamatovat!

Reaguji na tereza2708: to je ta značka jak jsou tam dvě auta a jedno je červený a jedno je černý?

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si, že taková reakce od něho byla dost přehnaná. V podstatě tě okradl o část jízdy. No a co, že ještě neumíš všechno, vždyť to byla teprve 2. jízda a máš ještě dost času se to naučit. Když se to vezme kolem, tak on není od toho, aby tě zkoušel, ale učil a upozornil tě na tvoje nedostatky. Prověřovat tvoje znalosti bude až komisař u zkoušky. Je pak na tobě, kolikrát tu zkoušku budeš dělat.

Reaguji na Gogejla:

Je to tahle značka.
URL

Cituji zelenasmoulinka: V podstatě tě okradl o část jízdy

a to byl jeho cíl!!

arrow
profile_image
Linda007
od 11. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,taky ted dělám řidičák a docela mě překvapilo,že na druhé jízde už jezdíš v provozu. Ja mám za sebou také dvě jízdy a zatím sme jezdili jen na parkovišti a můj instruktor mi řekl,že tam zůstanem dokud si tím řízením nebudu absolutně jistá a pak se teprv vydáme do provozu. Tak možná by pro tebe takový postup byl lepší .

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem měla taky dost strašnýho instruktora. Psychická šikana byla běžná, za každou blbost půl hodinový kázání... no obrečela jsem to mockrát. A to jsem znalosti měla, značky jsem znala snad dřív než abecedu, to samý křižovatky. Od tý doby, co jsem udělala zkoušky, tak neřídím . Prostě mám od něj blok... Takže ti radím - vyměň ho!

Reaguji na Misy: já bych ho zatím tou výměnou aspon postrašila a uvidíš... protože ono to je fakt z bláta do louže... 99% autoškoličů jsou magoři, takže na ně musíš tvrdě a vychovat si je

Reaguji na tereza2708: Neber si to osobně, ale myslím, že pokud jdeš na jízdy do běžného provozu (u mě to byla hned první jízda - půlka na cvičišti, půlka v provozu a to jsem v autě seděla poprvé), je naprosto nezbytné všechny značky umět(stejně jako musíš vědět, kdo má kdy přednost)! Pokud bys způsobila nehodu, nikoho nezajímá, že jsi v autoškole, je tvoje povinnost se připravit. Těch značek je pár a není problém to během hoďky projít a zapamatovat si je. Upřímně řečeno, pokud máš za sebou celou teorii (nebo téměř), je s podivem, že něco takového nevíš... Každopádně vymetat bych se sebou nenechala, ale to záleží asi na povaze, já bych na něj zařvala, že si to platím, aby mě to naučil. Tak hodně štěstí

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No stress, nesmíš si to tak brát, co jsem slyšela, tak od nás lidi měli v autě různá individua. Jeden puntičkáře, co každého seřval za každou prkotinu, druhý ochrapu, kterého musel na konci jízdy budit. Chce to zachovat chladnou hlavu a nic si z toho nedělat. Tím nechci říct, abys na to kašlala, to v žádném případě, ale důležité je, že víš, co jsi pokazila a příště stejnou chybu neuděláš, osobně se domnívám, že tuhle značku si budeš pamatovat i na smrtelný posteli

arrow
profile_image
Ilonka82
od 27. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No tak jelikož jsem měla za instruktora souseda, myslela sem si že to bude v pohodě...ale taky na mě křičel...nebo ne spíš křičel, ale furt že je něco špatně atd., z autoškoly jsem byla ve stresu hodně...při posledních jízdách mi řekl, že bych nějaký jízdy eště potřebovala....takže mi totálně srazil sebedůvěru...ale hodně mi pomohli rodiče...těsně před zkouškama mě vzal jezdit taťka (bydlíme na vesnici,tak tady okolo po těch vsích) a povzbudil mě, což mi hodně pomohlo... zkoušky jsem s odřenýma ušima zvládla a tedka jezdím většinou jen s rodiči, kteří jsou už na mě hodní... zatni zuby a vydrž to, nebo si i změň toho instruktora... ) pak si budeš říkat: Jsem ráda, že jsem to přetrpěla a mám to za sebou )

arrow
profile_image
Karoll
od 11. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Gogejla:

Prej pozor na letadla. Dlouho jsem se tak nezasmála. . To je fakt dobrý .

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Z toho si nic nedělej, já mam řidičák rok a půl a umím snad jen ty základní značky. Jízdy mě naštěstí učil chlap z rodiny, ještě si dělal srandu, když sem se zapomněla rozhlídnout "rozhlídla ses? nemusíš, poznáš podle nárazu a jedem" takže sem se víc nasmála než naučila, což se taky na mym řidičskym umu podepsalo. Ale vůbec na tebe nemá co řvát.

 

Téma Stres z autoškoly je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené