arrow
profile_image
orangesi
od 27. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
máte někdo zkušenost se studiem v Dánsku? Nemám tu na mysli stáž ani pobyt přes Erasmus. Co je nutné splnit pro přijetí v této zemi (certifikát z angličtiny, někde jsem četla, že na většině školách požadují i nějaký test z matematiky nebo roční studium na vš)?
Jelikož s tímto nemám žádnou zkušenost tak ani nevím jestli musí být maturitní vysvědčení přeložené do angličtiny a popřípadě kde mi to přeloží? A zda se platí za přihlášky jako v Čechách?
Ještě nejsem rozhodnutá pro konkrétní univerzitu ani obor tak proto se ptám nejdříve tady na nějaké všeobecnější věci a budu moc ráda jestli má někdo jakoukoliv zkušenost s touto zemí a podělí se o ní .

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no... tak ono hodně záleží na jakou školu chceš. dánsko nabízí nejen vysoké školy, ale hodně možností má i v takovém tom praktickém vyšším vzdělávání (asi něco jako obdoba naší voš), kde se většinou dělají nějaké talentové zkoušky. myslím, že po tobě budou taky chtít zkoušku z dánštiny, případně angličtiny, záleží na oboru. případně je celé přijímací řízení vlastní v dánštině. určitě ověřené a přeložené vysvědčení, dost možná i nostrifikované dánskou institucí. přeloží ti to soudem ověřený tlumočník, alespoň tak to je v česku s úředními dokumenty, je možné, že v dánsku mají tlumočníky k dispozici na úřadech, takže si překlady zajišťují sami.

a myslím, že je dost bezpředmětné zjišťovat tohle předem a takto všeobecně, vyber si školu, podívej se k nim na www, napiš někomu do té školy a on ti dá všechny informace.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené