arrow
profile_image
coconutlatte
od 4. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj. Přemýšlím o podání přihlášky na obor International Territorial Studies na Mendelově univerzitě. Studuje někdo tento obor? Nebo studuje tady někdo vysokou školu v anglickém jazyce? Chci se zeptat na náročnost studia a jak to zvládáte. Jak jste spokojení. Prostě nějaké informace o studiu v angličtině.
Děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

Já teda s tímto oborem zkušenost nemám, ale studuju anglický jazyk jako takový - literaturu, syntax, morfologii, didaktiku atd. a zvládám ok. Po nějaký době začneš přemýšlet anglicky, tak mi to ani teď po těch letech nepřijde, že bych studovala cizí jazyk.

Cituji VeronikaEma: studuju anglický jazyk jako takový - literaturu, syntax, morfologii, didaktiku atd.

Můžu se Tě zeptat, co je to přesně za obor?

arrow
profile_image
coconutlatte
od 4. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A když ses hlásila na školu uměla si už anglicky hodně dobře? Nebyl to šok?

Cituji VeronikaEma: Já teda s tímto oborem zkušenost nemám, ale studuju anglický jazyk jako takový - literaturu, syntax, morfologii, didaktiku atd. a zvládám ok. Po nějaký době začneš přemýšlet anglicky, tak mi to ani teď po těch letech nepřijde, že bych studovala cizí jazyk.

Také jsem studovala anglický jazyk a přesně jak píšeš. Člověku to ani nepřijde, za chvíli mozek do toho cizího jazyka přepne automaticky.

Cituji coconutlatte: A když ses hlásila na školu uměla si už anglicky hodně dobře? Nebyl to šok?

Záleží, na jaké úrovni jsi, jak moc umíš. Já šla na vysokou po absolvování pomaturitního studia Aj a státnicích a zkoušce FCE, takže jsem tu angličtinu měla zažitou a osvojit si odborné termíny ve studiu už potom není takový problém, když se v tom začneš denně pohybovat.

arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem nad studiem v angličtině taky přemýšlela. Navíc by se mi to hodilo, po VŠ se hodlám odstěhovat do zahraničí, takže všechny ty fráze a spojení už bych uměla, o ty mi šlo nejvíc. Přestože je moje úroveň angličtiny na hodně dobré úrovni, nakonec jsem se rozhodla pro studium v češtině, abych tomu hlavně rozumněla, a ty fráze si holt překládám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bernie: Na bakaláři to byl obor specializace anglického jazyka se zameřením na vzdělávání a teď na magisterským studuju učitelství v kombinaci anglický jazyk a psychologii pro střední školy.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na coconutlatte:
Len detaily, možno o nich vieš, možno nie.

1. štúdium v cudzom jazyku (AJ) je spoplatnené. Tzn platíš poplatok za každý polrok/rok, výška záleží od univerzity/fakulty.

2. štúdium realizované len v cudzom jazyku je na väčšine škôl v pomerne... smutnom stave. Najčastejší študenti "anglických" predmetov sú potom výmenní študenti (erazmus), ktorých tam vedenie prihodí (takže tá úroveň je občas... nízka).

Je rozdiel medzi štúdiom anglickej filológie (učiteľstvá AJ, lektorstvá AJ, anglického jazyku a lit. - ktoré oficiálne prebiehajú v češtine, ale do značnej miery sa komunikuje len v AJ) a je to bezplatné štúdium, a štúdiom akreditovanom v AJ (ktoré je spoplatnené, a tá úroveň je často nevalná).

Cituji lulamae: Je rozdiel medzi štúdiom anglickej filológie (učiteľstvá AJ, lektorstvá AJ, anglického jazyku a lit. - ktoré oficiálne prebiehajú v češtine, ale do značnej miery sa komunikuje len v AJ)

Nevím, jak na jiných školách, ale v Pardubicích jsme to měli oficiálně v AJ, diplomku taktéž, mám to i napsané v diplomu.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji LaArdilla: Nevím, jak na jiných školách, ale v Pardubicích jsme to měli oficiálně v AJ, diplomku taktéž,

Tak, predpokladám, že to rovnako funguje na väčšine filologických odborov, že výuka prebieha v danom jazyku, a takisto záverečné práce.
Narážam len na to, že ten odbor bol akreditovaný zrejme pre výuku v českom jazyku (v rámci odboru sa učíte iný jazyk, a väčšina výuky reálne, samozrejme, prebieha v ňom) -> http://www.upce.cz/studium/pro-uchazece/nabizeneSP .html

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené