arrow
profile_image
Lucius90
od 1. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj mám dotaz: studujete někdo vejšku a při tom si doděláváte vyšší odbornou školu? Já jsem teď ve druháku na voš a budu si podávat přihlášku na finanční management...poslední ročník voš bych si ráda dodělala při studiu na vejšce ( pokud se tam dostanu)...studijni typ občas jsem ale nevim jestli by se to dalo zvládnout hlavně při zkouškovým...

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lucius90: dá se to zvládnout, ale hodně záleží na typech škol, někde je to hodně nabytý (nemůžeš si zvolit kdy budeš dělat zkoušku) a někde je to volnější (volíš si sama kdy půjdeš na zkoušky). Ale podle mého názoru je lepší si najít práci, třeba na poloviční úvazek. Protože v dnešní době ti je docela na nic, mít několik titulů. Ale každého zaměstnavatele bude zajímat tvoje praxe. Pokud ale chceš jít studovat další školu, protože tě to baví a teď studuješ špatně zvolený obor, tak proč ne.

arrow
profile_image
maggggda
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky si myslim, že zvládnout se to nějak dá, i když záleží, jak která škola, jaký obor...teď mě dostala jedna známá, která říkala, že píše zápočtovej test, ale že se neučí, protože na to maj pokusů, kolik chtěj Takže při takovýmhle systému to asi není problém JInak souhlas s příspěvkem nade mnou, dvě školy ti jsou k ničemu - z VOŠ budeš DiS., to se snad ani jako titul nebere...z VŠ min Bc., takže stejně budeš používat jen to Bc, nebo Mgr., pokud půjdeš i na magisterský...já osobně bych si spíš dodělala tu VOŠ a pak šla na VŠ, kde během 1 roku si uděláš Bc., to už je teď docela rozšířený. A pak můžeš pokračovat na magisterským. Ušetříš si tím roky ve škole. A najít si práci je určitě lepší, než studovat druhou školu, dneska je praxe fakt důležitější.

jsem na VOSce ekonomické a uvažuju ještě k tomu studovat primární pedagogiku na VS. ted ale nevim jestli budu muset platit alespon jednu z těch škol nebo ne?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucius90: záleží na té VŠ.. ja jsem ted na vš a ponděli utery středa tady sedím od 8 ráno do 7 večer...potom jeste musíme mít sport a v pátek jsem tu do 4..a potom tak tak stíhám se učit(no spíš nestíhám) takže záleží jak ta VŠ bude težká a jak ti daný obor pujde

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zvládnout se to dá ale já jsem to třeba nedala. Podle toho, jak moc jsi odolná vůči stresu a učení

Cituji kacq: jsem na VOSce ekonomické a uvažuju ještě k tomu studovat primární pedagogiku na VS. ted ale nevim jestli budu muset platit alespon jednu z těch škol nebo ne?

Záleží jak dlouho jsi studovala VOŠ (na kolik je let a jak dlouho jsi studovala?), záleží na tom, zda ji úspěšně ukončíš a záleží na tom, na kolik let je VŠ (je to bakalářské nebo magisterské nebo bakalářské a navazující magisterské)?

Pokud úspěšně ukončíš VOŠ, budeš platit poplatky za další studium, ty jsou přibližně 3 tisíce za rok (budeš platit každý rok, od té doby, co získáš titul na VOŠce). Dále budeš platit ještě za delší studium, záleží ale na těch otázkách výše, od kdy budeš platit.

Pokud je VOŠka na 3 roky (a studovala jsi jí 3 roky, neprodlužovala jsi) a půjdeš na pětiletý obor, tak budeš platit od třeťáku (cca 15 tisíc za semestr + 3 tisíce za rok za to další studium).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené